Gönderen Konu: Boeing Phantom Eye  (Okunma sayısı 2877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Boeing Phantom Eye
« : 08 Şubat 2013, 20:30:36 »
Boeing Phantom Eye

Phantom Eye Taksi Testinde

Boeing'in sıvı hidrojenle çalışan insansız hava aracı Phantom Eye ikinci uçuşuna hazırlanırken Kalifornia Edwards Hava Üssü'nde taksi testini tamamladı. 6 Şubat'da gerçekleştirilen testte fırlatma aracı üzerindeki Phantom Eye yaklaşık 40 knot hıza ulaştı. Ayrıca Phantom Eye ekipleri aracın yüksek irtifalarda uçmasını saylayacak yazılım ve donanımları güncelledi.

Phantom Eye'nin kullandığı yenilikçi ve çevreye duyarlı sıvı hidrojen tahrik sistemi; atık olarak sadece su oluştururken, en fazla 65.000 feet uçuş tavanına sahiptir.  Bu irtifada dörtgün boyunca uçabilir. 150 metrelik kanat açıklığına ve 450 kiloluk yük taşıma kapasitesine sahiptir. İlk uçuşu, Edwards Hava Üssü'nde NASA'nın Dryden Uçuş Araştırma Merkezi ile koordineli olarak, Haziran 2012 yılında gerçekleştirlmişti. Aracın iniş takımları ilk uçuşu sonrasındaki inişte kırılmıştı.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2013, 14:12:24 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Boeing Phantom Eye İkinci Test Uçuşunu Tamamladı
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2013, 14:09:58 »
Boeing Phantom Eye İkinci Test Uçuşunu Tamamladı

Bıeing'in yüksek irtifada uzun süreli görev yapacak (HALE) insansız hava aracı Phantom Eye ikinci test uçuşunu tamamladı.

Kaliforniya'daki Edwards Hava Kuvvetleri Üssü'nde bulunan  NASA'nın Dryden Uçuş Araştırma Merkezindeki Uçuş sırasında Phantom Eye 8.000 feet yukarıdaki tırmandı ve 62 knot seyir hızında 66 dakika boyunca havada kaldı. Geçen yıl 4.080 feet yükseklikte 28 dakika boyunca havada kalmıştı.

65,000 feet üzerindeki yüksekliklerde dört günboyunca duraksamaksızın çalışabilmek için tasarlanan Phantom Eye  450 kiloluk yük taşıma kapasitesine sahiptir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com