Gönderen Konu: Rusya İle Japonya Arasında Gerilim  (Okunma sayısı 3711 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya İle Japonya Arasında Gerilim
« : 07 Şubat 2013, 23:29:16 »
Rusya İle Japonya Arasında Gerilim

Yeni kriz kapıda!
Savaş uçakları hava sahasını işgal etti... 

07 Şubat 2013 Perşembe, 15:41:36Güncelleme: 18:18:46             
Rusya'ya ait 2 savaş uçağının Japonya'nın hava sahasına girdiği bildirildi.

Japonya  Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rus uçaklarının Hokkaido  adası açıklarında birkaç saniye Japonya'nın hava sahasında kaldığı  belirtildi.

Açıklamada, Rus uçaklarının hava sahasına girmesinden hemen sonra 4 Japon savaş uçağının havalandığı kaydedildi.

Rusya'nın Kamçatka ile Japonya'nın Hokkaido bölgeleri arasında yer alan Kuril adaları nedeniyle iki ülke arasında toprak anlaşmazlığı bulunuyor.

AA

http://www.haberturk.com/dunya/haber/818092-yeni-kriz-kapida

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Rusya İle Japonya Arasında Gerilim
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2013, 01:30:16 »
Bir kaç gün evvel ise Çin savaş gemisi Japon fırkateynine atış kontrol radarını kilitledi tuşa bassalar füzeleri fırlatıp vuracaklardı. Japon savaş gemisi çareyi bölgeden ayrılmak suretiyle buldu.

Hatta kesin değil ama karşılık vermek için sanırım helikopter kaldırmışlar savaş gemisinden japonlar onada kilit atılmış... (Yanlışım varsa Çin'ce bilmediğim ve translate'den ancak bu kadar çıktığındandır..  ::)  )

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2013, 02:25:51 »
Japonya F-35 istiyordu buralarda uçuracak galiba daha önce F-22 istediğinide duymuştum Japonlar çok zorlu bir rakiptir Hitler Avrupaya savaş açtığında Japonlar ABD ye diz çöktürmüştü o sıralarda Çin ise Japonya'nın sömürgesiydi.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2013, 13:06:28 »
Daha kötü ya işte... Şartlar değişti ve büyük bir intikam duygusu var... Uzun vadede 2 tane'de nükleer bomba yediklerini hatırlatmakta fayda var. Bundan öncesinde zaten bir çok egemenliği altındaki adaları ABD'ye kaptırdılar. Kaç tane uçak gemisi kaybettiler bana pekde öyle gelmiyor vallahi...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2013, 13:58:59 »
Daha kötü ya işte... Şartlar değişti ve büyük bir intikam duygusu var... Uzun vadede 2 tane'de nükleer bomba yediklerini hatırlatmakta fayda var. Bundan öncesinde zaten bir çok egemenliği altındaki adaları ABD'ye kaptırdılar. Kaç tane uçak gemisi kaybettiler bana pekde öyle gelmiyor vallahi...

İntikam mı?? O köprünün altından çok sular aktı...

Şimdi bu tarz şeyler var aralarında...

U.S. Fleet Activities Yokosuka, or Commander, Fleet Activities Yokosuka is a United States Navy base, in Yokosuka, Japan. Its mission is to maintain and operate base facilities for the logistic, recreational, administrative support and service of the U.S. Naval Forces Japan, U.S. 7th Fleet and other operating forces assigned in the Western Pacific. CFAY is the largest strategically important U.S. Naval installation in the western Pacific.[1] As of August 2011, it is commanded by Captain David Owen.

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2013, 13:59:38 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2013, 15:51:04 »
Bir kaç gün evvel ise Çin savaş gemisi Japon fırkateynine atış kontrol radarını kilitledi tuşa bassalar füzeleri fırlatıp vuracaklardı. Japon savaş gemisi çareyi bölgeden ayrılmak suretiyle buldu.

Hatta kesin değil ama karşılık vermek için sanırım helikopter kaldırmışlar savaş gemisinden japonlar onada kilit atılmış... (Yanlışım varsa Çin'ce bilmediğim ve translate'den ancak bu kadar çıktığındandır..  ::)  )

Çin bunu yalanladı...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2013, 16:21:00 »
Çin halkı öyle düşünmüyor ama..? Ben ABD/Japonya olarak söylememiştim ayrıca birde.., Çin/japonya olarka ele almıştım ama..?  ::)

Japonlar öyle demiyor ama hocam... Çin gemisi Japon savaş gemisini uyarmış. Sanırım gemi bölgeden ayrılmamış sonra 054(526 wenzhou fırkateyni) tipi fırkateyn atış kontrol radarını kilitleyerek karşılık vermiş. Japonya'nında bu konuda açıklamaları var ama translateye güvenemediğim için buraya yazmadım size özelden atayım...