Gönderen Konu: Hindistan'ın Hafif Helikopter Programı  (Okunma sayısı 3218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hindistan'ın Hafif Helikopter Programı
« : 06 Şubat 2013, 13:25:26 »
Hindistan'ın Hafif Helikopter Programı

AS 350 Fennec

Ka 226

Hindistan Hava Kuvvetleri Komutanı Marshal Norman Anil Kumar Browne; 2009 yılından beri ihale aşamasında olan 2 milyar dolar değerindeki hafif hizmet helikopteri programının teknik sebepler nedeniyle gecikmelerle karşılaştığını söyledi.

İhale başlangıcında Fransa'dan Eurocopter, İtalya'dan Agustawestland ve Rusya'dan Kamov firmaları yarışıyorlardı. Ancak 2009'da  Agustawestland uçuş testlerinden önce teknik gerekçelerle elendi. Erocopter AS 350 Fennec ve Kamov da Ka 226 ile testlere katıldı. Uçuş testleri de geçtiğimiz yıl tamamlandı ve şimdi taraflar 197 helikopter için kararı bekliyor.

Hava Kuvvetleri Komutanı Browne teknik sorunların neler oldukları hakkında detaylı bir açıklamada bulunmadı. Fakat Hava Kuvvetleri  kaynakları her iki firmanın helikopterlerinde kullanılan motorların itki sorunları bulunduğunu belirtiyorlar.

Hindistan, kara ve hava kuvvetlerinde asker ve erzak taşımak için kullanılan eski Cheetah ve Chetak helikopterlerini yenileriyle değiştirmek istiyor. Bu ihtiyaç için 2009 öncesinde açılan ilk ihale 2007' sonuçlanmış ve Eurocopter kazanmıştı. Ancak yarışmacılardan Bell Helikopter ihalenin şeffaf olmadığı konusundan şikayetçi olmuş ve 2008'de ihale iptal edilmişti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Hindistan'ın Hafif Helikopter Programı
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2013, 19:21:26 »
 2006'da 11 adet Cheetah yani SA315B Alouette II/III helikopteri düşmüş ve 9 Hintli pilot hayatını kaybetmişti.  Hindistan'ın bu görevde kullanabilceyi kendi üretimi bir helikopter varken neden dışarıdan helikopter almak istiyor? >> http://www.defenceturk.com/index.php/topic,5183.msg44529.html#msg44529
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2015, 01:09:59 »

Hindistan, Rusya'dan 197 helikopter alacak.
Hindistan Savunma Bakanlığı, Rusya'dan 197 helikopter satın alacak. Hindistan ordusunun elindeki silahların yüzde 70'inden fazlası, Sovyetler Birliği ve Rusya'da üretildi.
Rus helikopter fabrikası Kamov'da üretilen helikopterlerin montajı Hindistan'da yapılacak. Çok amaçlı Ka-226T helikopterlerinin yanı sıra her yıl yaklaşık 200 Mi-17 helikopterinin de montajı yapılacak.

Hindistan Savunma Bakanlığı'nın helikopter alımı için açtığı ihalede, Rus araçlarının temel rakibi Fransız-Alman üretimi Eurocopter helikopteriydi. Ancak Ka-226T'nin eşsiz özellikleri ve Hindistan'ın özel talepleri nedeniyle Rus helikopter üreticisiyle anlaşma imzalandı.

http://tr.sputniknews.com/savunma/20150514/1015490773.html#ixzz3a9ZZkKbR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2015, 08:21:59 »
sputniknews de bizimkilere özenmiş. Ka-226 yerine Ka-52 resmini kullanmış.  ;D ;D ;D