Gönderen Konu: IDEF 2009  (Okunma sayısı 97947 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IDEF 2009
« Yanıtla #40 : 01 Mayıs 2009, 01:15:53 »
OTOKAR standının herhalde en fazla ilgi çeken aracı KALE aracıydı. Kale gerçekten adına yaraşır bir görünüme sahip. Aracın sadece ön kısmı görülecek şekilde yerleştirilmiş olması da ilgiyi biraz daha arttırdı diyebiliriz.

« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2009, 01:18:38 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #41 : 01 Mayıs 2009, 01:18:20 »
Diğer ilgi çeken araç da KAYA oldu. Otokar yetkilileri bu aracın ve diğerlerinin bazı bölümlerinin neden plastik malzemeden yapıldığını gayet mantıklı bir şekilde izah ettiler.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #42 : 01 Mayıs 2009, 01:22:59 »

Bu araçların geliştirme sırasında yapılan testler öncesinde görevlerine uygun  şekilde dayanıklı olup olmadıkları önce bilgisayar ortamında deneniyor. İyice emin olunduktan sonra gerçekp patlayıcılarla test ediliyorlar. Yukarıda bu testler sonucu hasar görmüş bir gövde görünüyor. Görüldüğü üzere, gövdede araç içerisindeli personelin zarar görmesine neden olacak seviyede bir hasar meydana gelmemiş. Normal bir araçta bunu görebilmemiz tabi ki imkansız.

Otokar Standında ayrıca Land Rover serisi araçların yenilenmiş modelleri de bulunmaktaydı. Yakında sizlere Otokar ile ilgili bir sürprizimiz olacak. :D ;)

« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2009, 01:24:41 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı TurkGucu

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #43 : 01 Mayıs 2009, 03:15:52 »
Murat Abi sen neden diğer arkadaşlarla tanıştırmadın beni yav.  :( :(

Çevrimdışı MeLaNcHoLy

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #44 : 01 Mayıs 2009, 12:21:08 »
Isıl piller harika görünüyor iyi iş yapmışlar.

O silah mehmetçik-1 mi? üzerindeki sanırım aselsanın termal dürbünü...

Evet mehmetçik-1 ve aselsanın termal dürbünü; termal dürbüne hayran kaldım diyebilirim , birara termal dürbünün nasıl görüntü verdiğini ziyaretçilere göstermek için mühendisin karşısında kukla bile oldum.  :D ( Yerli savunma sanayi ürünleri için herzaman 8))

Termal dürbün hakkında sorularımıza yılmadan ve keyifle cevap veren mühendise ise tekrar teşekkür ederim.

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • Askeri Tasarımlar - konsept dizaynlar
« Yanıtla #45 : 01 Mayıs 2009, 12:39:52 »
ya murat, insan bu fotoyu oradan çekerken, Otokar kaleyi' de üstten çekerdi. sol en köşeden, ben unuttum yazık oldu iyimi :(

Bu arada bende hiç bir forumda görmediğim resimler var. bir ara onları buraya post ederim. inşallah ilk defenceTürk' e nasip olur ;)
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2009, 12:30:27 Gönderen: REKARNO »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #46 : 01 Mayıs 2009, 13:02:37 »
Murat Abi sen neden diğer arkadaşlarla tanıştırmadın beni yav.  :( :(

Seni almaya geldiğimde onları kaybettiğim için olabilir mi acaba? ::) :) ;)

ya murat, insan bu fotoyu oradan çekerken, Otokar kaleyi' de üstten çekerdi. sol en köşeden, ben unuttum yazık oldu iyimi :(

O açıdan hiç görünmüyordu ki! Yoksa benden kaçar mıydı?  :)

Isıl piller harika görünüyor iyi iş yapmışlar.

O silah mehmetçik-1 mi? üzerindeki sanırım aselsanın termal dürbünü...

Üzerindeki Aselsan dürbünü ama silah Mehmetçik-1 değil. Hatta gerçek bir silah dahi değil. Mehmetçik-1 ile ilgili fotoğrafları daha sonra ekleyeceğim. İsterseniz silaha yakından bakalım.

« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2009, 15:51:42 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #47 : 01 Mayıs 2009, 13:21:11 »

Görüldüğü üzere silahın üzerinde ASELSAN'ın PİTON dürbünü var

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #48 : 01 Mayıs 2009, 13:21:56 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #49 : 01 Mayıs 2009, 16:43:32 »

Aselsan İzciden sonra bir de paletli bir uzaktan kumandalı araç yapmış.

STAMP