Gönderen Konu: Light Multirole Vehicle - LMV  (Okunma sayısı 3191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Light Multirole Vehicle - LMV
« : 29 Ocak 2013, 23:43:25 »
Light Multirole Vehicle - LMV

Norveç İveco'dan Zırhlı Araç Alıyor

Norveç yeni siparişiyle elindeki İveco hafıf zırhlı araç (Light Multirole Vehicle - LMV) sayısını artırıyor. Iveco Defence Vehicles 29 Ocak'ta Norveç Savunma Lojistik Organizasyonunun 62 adet LMV alacağını duyurdu. Bu anlaşma ile Norveç'in sahip olacağı LMV sayısı 170 adete çıkmış olacak. Norveç ve diğer kullanıcılar aracı Afganistan'da yaygın olarak kullanıyorlar. Norveç'in yeni LMV'leri Kongsberg'den alınacak olan silah istasyonları ile donatılacak. Anlaşma ayrıca, mevcut ve gelecekteki araçlar için lojistik destek içeriyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 23:52:15 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Iveco Defence Vehicles Norveç'e LMV Teslimatını Tamamladı
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2018, 17:21:14 »
Iveco Defence Vehicles Norveç'e LMV Teslimatını Tamamladı

Iveco Defence Vehicles, uluslararası alanda Hafif Çok Rollü Araç (LMV) olarak bilinen 62 Hafif Zırhlı Aracın (LAV) son dilimini Norveç Savunma Malzemeleri Ajansı'na (NDMA) devretti. Devir töreni, İtalya'nın Bolzano kentindeki Iveco DV Genel Merkezi'nde, Kara Sistemleri Bölümü Norveç Savunma Malzemesi Ajansı Başkanı Tuğgeneral Morten Eggen'in katılımıyla düzenlendi.

Bu teslimat Norveç Silahlı Kuvvetlerinin dördüncü LAV alımını teşkil eder ve bu araçlar Norveç tarafından yurtdışındaki görevlerde geniş çapta kullanılmaktadır.

Dördüncü nesil LAV, Hafif Çok Amaçlı Araç tasarımında bir adım daha ilerlemektedir. Müşteri tarafından talep edilen çeşitli iyileştirmeler entegre etmiştir.

Bu tür iyileştirmeler, yeni bir hava ve filtreleme sistemi daha yüksek bir performans sunan yeni aktarma organını içeriyor. LAV, daha fazla yük taşıma kapasitesi, daha iyi performans ve daha yüksek güvenilirlik sağlayarak sahada öğrenilen tüm dersleri de içermektedir. Mürettebat bölümünün iç yerleşimi, mürettebat ergonomisini geliştirmek ve yeni koltuklar, yeni nesil gösterge eklemek için kapsamlı bir şekilde yeniden tasarlandı. Bu önlemlerin, kullanılabilir iç hacmi önemli ölçüde artırmanın ek bir yararı vardır.

Bu önemli tedarik anlaşması, Norveç Silahlı Kuvvetlerinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına performans, hareketlilik ve mürettebat koruması açısından cevap veren, askeri sektördeki Iveco Savunma Araçları pazar liderliğini güçlendiriyor

LMV, 13 farklı ülkeye toplam 4.000'den fazla satış yaparak kategorisinde bugüne kadar seçilen Avrupa'nın seçkin aracıdır. Müşteriler Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Lübnan, Norveç, Rusya, Slovakya, İspanya, Tunus ve Birleşik Krallık ‘tır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com