Gönderen Konu: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ  (Okunma sayısı 186978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Scorpioraptor

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
Ynt: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ
« Yanıtla #260 : 15 Ekim 2018, 12:45:31 »
Sonunda biraz olsun tasarıma yaklaşabilmişler!  BMC nin sahibine olan kişisel gıcıklığımdan mıdır yoksa hakikatten öyle mi bilemiyorum ama dünyanın en çirkin MRAP larından birini yapıyoruz.  Kamyoncuya zırhlı araç yap dersen böyle olur. (evet biraz sert yazıyorum)

FNSS ve Otokar'ın tasarımlarının yanında estetik olarak sınıfta kalıyorlar ama uzun zaman önemli olan sağlamlığı ve amacını yerine getirmesi dedim durdum. Bir yandan da hala içim içimi yemekte. O Kirpi nin önündeki zırhın arkasında 2. cil bir koruma var mı diye?

Bence Kirpi ya revize edilsin ya da kuvvet FNSS ya da Otokar dan MRAP talep etsin. Karşılaştırma şansımız olur. Madem bu kadar (mantıksızca) zırhlı araç tasarımı yapan bir ülkeyiz. Bu konuda Alman ve Rus ekolünün yanında Türk ekolünü de çıkartmamız gerek.  :)

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #261 : 15 Ekim 2018, 15:34:45 »
  Kamyoncuya zırhlı araç yap dersen böyle olur. (evet biraz sert yazıyorum)

Eh yani Otokar da Minibüs cü ... Biz Minibüsçüye Kız verdik (zırhlı araç yaptırdık) ve damat bizi üzmedi.. Kamyoncunun Kirpisi de vazifesini gayet iyi yaptı.

Tamam Kirpi nin tipi hoş değil ama Otokarın kale ve kaya Mrap araçları da çirkinlikle evlere şenlik. Alman Dingo ile devşirmesi Kaya Mrap'ı bir kıyasla tam bir katliam.

Şahsen Nurol Ejder Yalcın'ın 6x6 bir Mrap türevi aracını bekliyorum.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #262 : 15 Ekim 2018, 16:18:09 »

Eh yani Otokar da Minibüs cü ... Biz Minibüsçüye Kız verdik (zırhlı araç yaptırdık) ve damat bizi üzmedi.. Kamyoncunun Kirpisi de vazifesini gayet iyi yaptı.

Tamam Kirpi nin tipi hoş değil ama Otokarın kale ve kaya Mrap araçları da çirkinlikle evlere şenlik. Alman Dingo ile devşirmesi Kaya Mrap'ı bir kıyasla tam bir katliam.

Nurol Ejder'in 6x6 MRAP'ı Pars 6x6 olmuyor mu zaten :))) Sonucta FNSS'nin ortakları arasındalar
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2018, 16:18:45 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #263 : 15 Ekim 2018, 21:13:08 »
Biraz geç oldu fakat Şırnakta bir adet Kirpi devrilmiş 12 asker yaralanmış

Çevrimdışı Scorpioraptor

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #264 : 16 Ekim 2018, 10:53:21 »

:) :)  Otokar'ın Kaya sı evet çirkin ancak Otokar bunun yanında bir sürü araç yaptı ki hayatımda tipini en çok sevdiğim zırhlılardan biri de (kesinlikle nesnel bakıyor ve bunu Türk bir firmanın yapmasından gurur duyuyorum) Tulpar. 

BMC de başka zırhlı araç ArGe örneği olmadığından o gözle baktım. Tabii ki yanılmayı çok isterim. Daha fazla rakip firmalarımızın olması daha iyi. Gerçi son zamanlarda biraz ayağımıza sıkıyoruz gibi gelmeye başladı. Kaynak olarak çok fazla aynı şeye para aktarılıyor sanki.  Her sene 2 tane zırhlı tasarımı göremye başladık, güzel bir şey ama biz o kadar da zengin değiliz ve bu firmaların motivasyonunu kaybetmelerinden korkuyorum (sipariş gelmediğinde)

Vestel bir daha İHA yapacak mı mesela muamma?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #265 : 31 Ekim 2018, 23:33:43 »
Alıntı

Türk Savunma Sanayii
‏ @ssavunmasanayi

BMC üretimi Kirpi'de kullanılan motor Cummins marka olup ISL9E3 375 modeli ve Euro-3 standartlarındadır. 6 silindirli dizel turbo beslemeli bu motor 8,9 L hacminde. Maksimum gücü 375 PS / 2100 rpm olarak; maksimum torku ise 1500 Nm / 1400 rpm olarak vermektedir.

https://twitter.com/ssavunmasanayi/status/1057622616087896071
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #266 : 25 Kasım 2018, 11:42:38 »

Alıntı
SSB
‏İlk 100 gün içerisinde 290’dan fazla TTA-2 (Kirpi2) ve 30’dan fazla Ambulans (Kirpi2) ilk kez teslim edildi. Ayrıca Aralarında MKKA (Kirpi 1), zırhlı komuta kontrol araçları, zırhlı kamyonet ve binek araçlarıyla zırhlı mini ekskavatorlerin oldugu Toplamda 440 araç teslim edildi.

https://twitter.com/SavunmaSanayii/status/1066601246545641472

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #267 : 25 Kasım 2018, 16:20:33 »
Envanteri mrap ile doldurmak iyi hoşta etkin saldırı kabiliyeti olan 105mm lik 75mm lik, t15 armata gibi donanmış tulpar daha fazla sta bolca ika edinmek lazım.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #268 : 12 Aralık 2018, 16:16:27 »

Vtol iha geliştiren ve insansız kara aracıda geliştirdiği söylenen altınay firmasının tesislerinden bir ayrıntı. Acaba insansız kara araçları için mi düşünüyorlar. Bence etkili olabilir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #269 : 12 Aralık 2018, 16:45:25 »
Kesinlikle etkili olur böyle bir roket podu
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR