Gönderen Konu: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ  (Okunma sayısı 128938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +12/-28
Ynt: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ
« Yanıtla #300 : 12 Ağustos 2017, 16:27:33 »
Araç sadece Türkiyede satılmıyor Avrupa nin pek çok ülkesinde satılıyor.Uretu len egea'ların 4'de 3'ü ihraç ediliyor.

Çevrimdışı Yabgu

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +4/-2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #301 : 13 Ağustos 2017, 10:06:56 »
Fiat bu ülkedeki en standartsız , kalitesiz araçları yapıyor ondandır ucuzluğu. Pazarlama filoları linealarla doldu. Sıfır araba alıp bunu demirbaş gösterdiğinde araba yarı fiyatına geliyor nerdeyse diğer yarı parasınıda filolar 2 yılda çıkarıyor . 2 yıl sonra filoyu bu sefer Egealarla donatıyolar. Eski standartsız linealarıda ucuz diye halk alıyor. Onlarda hafif bir kazada ölümle burun buruna geliyor.Standartsız diyorum çünki arkadan hafif darbe alsa ön koltuk demirleri bile yamuluyor arabanın. 3. dünya ülkesi !!! oldugumuz için fiatın burdaki satışını yapan sorumsuzlar aracların en basit vida standartlarına bile bakmıyor. Aynı şekilde Hyundainin accentlerde o kadar teneke yıgını ve hafif ki gaza hafif dokunsan arabanın orası burası ayrı oynamaya başlıyor. O yüzden bir arabanın çok satması iyi oldugu anlamına gelmiyor malesef.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yönetici
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +40/-6
« Yanıtla #302 : 13 Ağustos 2017, 13:20:23 »
Taktik tekerlekli Egea ve Accent!
Dünyanın silahı...DefenceTurk.com Türkiye'nin Savunma Sanayi Forum Sitesi... DefenceTurk.com Türk Savunma Sanayi, Uluslararası Savunma Sanayi, Silah Sistemleri, Askeri Konular ve Stratejik Değerlendirmeler, Dünya Orduları, Fotoğraf ve Video Galerisi... DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +4/-2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #303 : 13 Ağustos 2017, 13:56:27 »
Taktik tekerlekli Egea ve Accent!
konu dışıydı kusura bakmayın ama isimleri geçmişken iki çift laf ediyim dedim. İnsanların canı bu kadar ucuz olmamalı. Standartlar yükselmeli diye düşünüyorum.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +10/-3
« Yanıtla #304 : 17 Ağustos 2017, 10:10:32 »
BMC Olmuş Otokar Olmuş çok önemli değil Kirpi Almı Hayırlı yerinde ve isabetli olmuş araçta bazı noktalarda şikayetler vardı mesela

. Lastiklerin balon yapması ( lastik çeşidinden kaynaklı ihale mantığı ile en ucuz olan alınınca balonda yapar patlarda)
- arka kapı ( hidrolik olması özellikle çatışma ortamında sıkıntı yaratıyor ve çok sık arza veriyormuş) ne yapıldı bilmiyoruz ama ihtimal bir iyleştirme olmuştur diye umuyorum
- Denge sorunu bu araçların en büyük sıkıntısı 6*6 olur dedik ama anlaşılan kuvvet 4*4 demiş vardır bir bildikleri
- çantalar için yer yokluğunu da gövdenin yan altlarına bölmeler yaparak aşmışlar yada aşmaya çalışmışlar
- uks yokluğu nihayet alayı uks li gelecek bu partinin
- iç yolcu koltuklarında iyileştirmeler yapılmış ama detayılı öğrenemedim

genel aracın balistik ve patlayıcılara karşı korumasında zaten memnundu kuvvet verilen kayıpıların  bir bölümünde de araç içi çanta taşınması veya kapasitenin aşılması veya emniyet kemeri takılmaması sonucu verilen kayıplarımızda var duyduğumuz kadarı ile maalesef..

524 rakamı iyi bir rakam ama daha önceden alınan bir 800 küsür+524 yinede yeterli değil bence devamı gelir umarım...
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2017, 10:11:42 Gönderen: bostancıbaşı »