TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Kara Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ

<< < (2/59) > >>

es[ape:
BMC'nin 2000 adetlik MRAP KİRPİ  teslimatlarına başladığı bildirilmiş

http://www.aa.com.tr/tr/tsk-yuruyen-kale-sine-kavustu.html

AVCI:
Görünüşe göre Hatehof aracından biraz farklılarlar içeriyor bu araç.En dikkat çeken kısım burun kısmındaki farklılık,birde bu araç sanki daha stabil,daha yere yakın ve dengeli gibi geldi bana.Hayırlı olsun ne diyelim.İsrail ile yaşanan son olay bu konuda sıkıntı yaratmamış anlaşılan.

es[ape:

--- Alıntı yapılan: AVCI - 04 Haziran 2010, 14:06:23 ---Görünüşe göre Hatehof aracından biraz farklılarlar içeriyor bu araç.En dikkat çeken kısım burun kısmındaki farklılık,birde bu araç sanki daha stabil,daha yere yakın ve dengeli gibi geldi bana.Hayırlı olsun ne diyelim.İsrail ile yaşanan son olay bu konuda sıkıntı yaratmamış anlaşılan.

--- Alıntı sonu ---

israil'in ne alakası var bu araçla? lisanslamı üretilecekti ?

AVCI:
Araç İsrailli Hatehof firması orjinli.BMC teknik resimler ve üretim desteği ile aracı yerli olarak üretiyor.Yalnız TSK nın isteği doğrultusunda yapıldığını sandığım değişikliklerle araç eskisinden çok daha güçlü ve işlevsel görünüyor.Hele o çamurluk üstlerindeki çirkinlikten kurtulunmasına ziyadesiyle sevindim.

SKYWOLF:
Bana kalırsa İsrail'İn aracı daha iyi görünüyor. Ama görünüş aldatabilir. Özellikle aracın altı kısmındaki, patlayıcıların etkisinden koruma sağlayan alan oldukça büyük. Arka çamurluğa kadar aynı boyutta gidiyor. BMC bu kısımda önemli bir değişiklik yapmış. Veya sadce bu alanın ön kısmına konulan parça orayı daha kalaın gösteriyor da olabilir. Çamurlukların o şekilde olmasının bir amacı var. Patlama sırasında oluşacak olan blast etkisini, kopan parçalar, toz, taş, toprak vs ne varsa oradan araca zarar vermeden yönlendirerek uzaklaştırmak gibi...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git