Gönderen Konu: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ  (Okunma sayısı 187127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ
« Yanıtla #220 : 07 Ekim 2013, 15:26:30 »
Sanırım daha önce yüklenmedi.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #221 : 23 Ekim 2013, 02:55:44 »
Genelkurmay, Kirpi’yi silahlandırıyor

Hakkari-Yüksekova bölgesinde terörle mücadelede kullanılmak üzere modüler üs bölgelerinin kurulumuna hız veren Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), önemli bir adım daha attı.

BMC’ye el koyan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Kirpilerin üretiminin yeniden başlamasına ilişkin yaptığı anlaşma üzerine Genelkurmay, yeni bir istekte bulundu. Daha önce silahsız olarak teslim alınan mayına dayanaklı Kirpilerin silahlandırılması istendi. İlk etapta Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 300 silahlı Kirpi talebinde bulunuldu.

BMC’nin TMSF’ye devredilmesinin ardından, bu şirketin ürettiği mayına dayanıklı zırhlı araç Kirpi’nin üretiminin devam etmesi yönünde karar alındı. 2009’da 468 zırhlı araç için BMC ile anlaşma imzalanmış, ancak firmanın yaşadığı maddî sıkıntı yüzünden araçların 278’i teslim edildikten sonra üretimi durmuştu. Daha sonra küçük bir teslimat daha yapıldı. Kalan Kirpilerin ise üretimi bitirilemedi. Zaman’ın edindiği bilgiye göre üretimin başlamasıyla birlikte ilk 300 Kirpi eskisi gibi silahsız olarak verilecek. Fakat sonraki 300 Kirpi silahlandırılacak. Kirpi’nin üzerine yerleştirilecek otomatik silah, aracın içinden kumandayla kontrol edilecek. Böylece, saldırı durumunda Mehmetçik aracı terk etmeden teröristlere cevap verme imkanı bulacak.

http://www.zaman.com.tr/gundem_genelkurmay-kirpiyi-silahlandiriyor_2155040.html

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #222 : 23 Ekim 2013, 11:53:44 »
İnşallah o garabet açık kulelerden koymayı düşünmüyorlardır.Uzaktan komutalı ve içeriden mermi yüklenebilen mümkünse derin vadilerde yüksek tepelere atış yapabilecek kadar yükseliş açısına sahip bir kule koyarlarsa ne ala.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #223 : 23 Ekim 2013, 14:31:23 »
İnşallah o garabet açık kulelerden koymayı düşünmüyorlardır.Uzaktan komutalı ve içeriden mermi yüklenebilen mümkünse derin vadilerde yüksek tepelere atış yapabilecek kadar yükseliş açısına sahip bir kule koyarlarsa ne ala.

Haberde zaten aracın içerisinden kumanda edileceği yazıyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #224 : 23 Ekim 2013, 15:41:22 »
:) Tamam yahu sonuna kadar okumadan bir yorum yaptık,yüzümüze çarpmasan olmaz sanki.İşin gücün benim açığımı aramak mı senin ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #225 : 23 Ekim 2013, 20:27:46 »
:) Tamam yahu sonuna kadar okumadan bir yorum yaptık,yüzümüze çarpmasan olmaz sanki.İşin gücün benim açığımı aramak mı senin ?

Hee   :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #226 : 23 Ekim 2013, 21:09:23 »
çok güzel bir haber artık her kirpi konvoyu için peşlerine cobra takmaya gerek yok aselsan stamp yada 12.7 YAK seçilebilir ayrıca habere göre TSK 300 adet yeni sipariş vermiş böyle giderse TSK herhalde 1000 kirpiye tamam

Ayrıca geçen yapılan ihaleyle ilgili bir haber varmı cobra mı cobra 2 mi ???
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #227 : 24 Ekim 2013, 10:10:42 »
çok güzel bir haber artık her kirpi konvoyu için peşlerine cobra takmaya gerek yok aselsan stamp yada 12.7 YAK seçilebilir ayrıca habere göre TSK 300 adet yeni sipariş vermiş böyle giderse TSK herhalde 1000 kirpiye tamam
Stamp biraz büyük kaçmaz mı?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #228 : 24 Ekim 2013, 11:23:27 »
Sarp demek istemiş olabilir.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #229 : 24 Ekim 2013, 17:42:46 »
doğru ya stamp gemilere takılıyordu dimi kafa işte oluyo böyle acemilikler biran önce üretime başlanır inşallah
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------