Gönderen Konu: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ  (Okunma sayısı 188044 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ
« Yanıtla #190 : 18 Mayıs 2013, 18:21:20 »
Tsk envanterinde cok sayida bmc urunu arac var(sadece kirpi degil).bunlarin idamesi nasil saglanacak? Yedek parca vs...

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #191 : 18 Mayıs 2013, 19:09:15 »
karamehmetin mallarina ve sirketlerine el koyulur Bmc alan kimse bu isi surdurur

Çevrimdışı slayerss

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #192 : 19 Mayıs 2013, 00:48:43 »
Şirket zarar ediyorsa para yok tarzı bir adammış karamehmet yani kapitalist sermayede tam bir kurt reha muhtarın anlattığı kadarıyla ;iki sefer iki sefer sıcak para koyduğu ancak düzelme görmeyince müdahale etmediğini yazıyor.
kaynak:http://www.ensonhaber.com/reha-muhtar-show-tv-olayinin-perde-arkasini-anlatti-2013-05-18.html
yani sayın dumlupınar israile gitmeye gerek yok sanırım yada arap sermayesinde aramaya.bir ikincisi  kale yi takip etmediğim mi gördüm utandım teşekkürler sayın skywolf  ::)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #193 : 19 Mayıs 2013, 01:18:25 »
Rica ederim.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #194 : 19 Mayıs 2013, 01:18:56 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #195 : 20 Mayıs 2013, 10:56:34 »
BMC'nin 4x4, 6x6 taktik tekerlekli araçlarının devlete birim maliyeti hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #196 : 24 Mayıs 2013, 18:08:55 »
TMSF'NİN BMC YÖNETİMİNİ DEVRALMASI

MSB Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri için zırhlı personel aracı Kirpi'nin üretimini yapan BMC'nin yönetiminin TMSF tarafından devralınmasına ilişkin soruyu üzerine de şöyle konuştu:

"Bir kere biz sözleşmesini feshettik. Alamadığımız Kirpiler kaldı, aldıklarımız var. Ancak bizim BMC'den alacağımız var. Genelde bazıları, 'Devlet borcunu ödemedi de böyle oldu' diyor. Böyle bir durum yok. Devletin kimseye borcu olmaz. Bizim kaynağımız çok fazla. Aracı teslim ettiği an çok fazlasıyla ödemesini yaparız. BMC'den biz dahi alacaklıyız. Gecikme cezaları filan onu söylersek epey de alacağımız var. Fakat şu anda bitmiş gibi olup çok az biraz çalışmayla bize teslim edilmeye hazır olan Kirpiler de var. Şimdi TMSF bunun yönetimine, gözetim kayyumu şeklinde el koydu. Bu araçları, tamamlanma aşamasında araçları bitirirlerse, nasıl yaparlar bilemem, inşallah biz bunları da almaya hazırız."

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/05/23/bakandan-bmcye-kirpi-mujdesi

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #197 : 29 Mayıs 2013, 12:56:41 »
Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar Kirpi projesiyle ilgili konuştu

Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, TMSF'nin yönetimini devraldığı BMC'nin yürüttüğü zırhlı araç Kirpi projesiyle ilgili olarak, "Silahlı kuvvetlerimize mayına karşı korumalı "Kirpi" adıyla bilinen araçlarımız imal edildi. Bunların önemli bir kısmı teslim edildi. Maalesef şirketin içinde bulunduğu mali zorluk sebebiyle üretim ve teslimatlarında aksama oldu. Bir seneye aşkın bir süredir de bu firmanın bağlı olduğu grupla yoğun müzakere içindeyiz, teslimatların devamının sağlanması için. Fakat geçtiğimiz hafta itibariyle bizim sözleşmemiz açısından atılması gereken bütün adımlar tükendiği için kısmı bir feshe gitmek zorunda kaldık. Bu sözleşmemiz de teslim edilemeyen araçların sözleşmedeki onlara düşen kısmı fesh olmuş oldu. Fakat sözleşmemizin geri kalanı yürürlükte" dedi.

Bayar, BMC'nin mali krize düşene kadar teslimatlarını başarılı şekilde yaptığını belirterek, "Tekrar fabrika faaliyete geçerse Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda önemli siparişlerimiz olacaktır. Geçtiğimiz hafta malum kamuoyuna yansıyan bir gelişme oldu. TMSF grup boşluğu sebebiyle BMC yönetimini devraldı. Kendileriyle de istişaremiz devam ediyor. Ümit ediyoruz ki BMC kısa zamanda yeni bir sermaye yapısıyla tekrar üretime geçecektir. BMC ülkemizin önemli bir sanayi kuruluşu. Bizim projemizde de bizce teslimatlarının mali krize düştüğü noktaya kadar başarılı bir şekilde yaptı. Silahlı kuvvetlerimizin memnun kaldığı araçları ürettiler. Ümit ediyoruz ki bu şirketimiz ülkemizin önemli bir otomotiv sanayi kuruluşu olarak ayağa kalkacaktır, askeri alanda güvenlik kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu araçların üretimine tekrar başlayacaktır" diye konuştu.

Savunma sanayi projelerinde temel önceliklerinin silahlı kuvvetlerin ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu ifade eden Bayar, şöyle konuştu:

"Bu yönde yaptığımız çalışmalarda da en son 2011 yılına kadar yüzde 50 hedefimiz vardı. Silahlı kuvvetlerin ihtiyaçlarını ülke sanayinden karşılamak yönündeydi. Bunu başardık. Şu anda da artarak devam ediyor. Bu artış tabi ki birinci olarak yürütmekte olduğumuz projelerin mühendislik ve tasarımını ülkemizde yapmamız. Bunlar arasında Altay, savaş gemisi gibi, Atak helikopterimiz gibi projeler tasarım ve mühendisliğini kendimizin yapması itici güç oldu. İkincisi de ülkemizin gelişen sanayi alt yapısı projelerimizi daha etkin bir şekilde devreye aldık."

http://www.gercekgundem.com/?p=547668

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #198 : 29 Mayıs 2013, 13:17:31 »
Acaba BMC'de TSKGV'e mi devredilecek?

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
YENİ SİPARİŞLER GELECEK Mİ?
« Yanıtla #199 : 10 Temmuz 2013, 00:59:58 »
MSF, işçisi maaş alamayan üretim yapılmayan BMC’yi ayaklandırıyor. İşçilere alacaklarının bir kısmı ödenirken, Savunma Müsteşarlığı ile de yeni Kirpi siparişi için masaya oturuldu.

YENİ SİPARİŞLER GELECEK Mİ?
Zırhlı araç Kirpi’nin üretildiği BMC’ye, Karamehmet’in ödemediği borçları gerekçe göstererek el koyan TMSF fabrikayı yeniden yaşatmak için harekete geçti. TMSF, el konulan şirketin yönetim kuruluna 6 kişilik yeni bir ekip atayarak işe başladı. Kirpi üretiminde yeralan 400 işçinin alacakları ile ilgili olarak da işçileri memnun eden bazı gelişmeler oldu. Vatan'ın haberine göre, Ardından Savunma Sanayi Müsteşarlığı ile TMSF yetkilileri arasında zırhlı araç Kirpi’nin teslimatı ve yeni siparişler için masaya oturuldu.

Kirpi’nin üretiminde yeralan yetkili bir isim; “TMSF sadece şirketin yönetim kuruluna 6 kişilik atama yaptı. Diğer çalışanların tümü görevinin başında. Savunma Sanayi Müsteşarlığı Kara Araçları Daire Başkanlığı ile TMSF yetkilileri arasında görüşmeler yapılıyor. Hem teslimatı geciken 150’ye yakın araç, hem de yeni siparişler için anlaşma yapılmasını bekliyoruz. Açıkçası TMSF sayesinde tüm sorunlarımız çözüme kavuşmuş durumda. TSK’ya teslim edilmesi gereken araçlar kısa bir zamada teslim edilecek. Bizim hesaplarımıza göre Mehmetçikler’in can kaybı yaşamaması, hain saldırılarda şehit düşmemesi için 3 bin aracın yenilenmesi gerek. Bugüne kadar gerçekleşen operasyon ve saldırılarda Kirpi’deki hiç bir asker şehit düşmedi” diye konuştu.

İŞTE KİRPİ'NİN ÖZELLİKLERİ...
- 15 kişi kapasiteli araçlar lastikleri patlasa bile hareket kabiliyetini yitirmiyor.

- 350 PS Motor ve 4x4 Çekiş Konfigürasyonu bulunuyor.

- Araç, Tam Otomatik / Manuel Şanzıman özelliğine sahip Kirpi, Mayına ve Balistik Tehditlere Dayanıklı CTIS, Merkezi Lastik Şişirme Sistemi Run/flat Lastikler ve Otomatik Yangın Söndürme Sistemine sahip.

- 16 tonluk zırhlı araç, yüzde 60 engebeli arazi ve eğimden geçebiliyor.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/856524-mehmetcike-mujde