Gönderen Konu: TAKTİK TEKERLEKLİ ARAÇ VE MRAP PROJELERİ  (Okunma sayısı 188716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #120 : 05 Ağustos 2012, 11:13:16 »
Arkadaslar kirpinin ustune silah monte edilmiyor mu?

monte ediliyor şuan uçaksavarlar var diye biliyorum. ama isterseniz başka silahta monte edilir.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #121 : 05 Ağustos 2012, 14:46:16 »
Muharebe alanında tankla bile savaşabilecek kapasitede olduğu bazı yetkililer tarafından dile geitirldi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #122 : 05 Ağustos 2012, 15:13:55 »
Muharebe alanında tankla bile savaşabilecek kapasitede olduğu bazı yetkililer tarafından dile geitirldi.

Neyle? Makinalı tüfekle mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #123 : 05 Ağustos 2012, 18:25:06 »
uzerine tanksavar fuzesi koyulabilirse belki

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #124 : 05 Ağustos 2012, 19:42:41 »

Kirpiler muharebe araçları değildir. Sadece piyadeleri zırh koruması altında bi yerden başka bir yere nakletmek amacıyla kullanılan kara araçlarıdır. Özellikle mayın ve benzeri tip tuzak oatlayıcılara karşı taşıdıkları askerleri korumak amacıyla tasarlanmışlardır. Tanklarla savaşmak için değil...Tencere ile sürahiyi birbirine karıştırmayın...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #125 : 05 Ağustos 2012, 20:12:58 »

Kirpiler muharebe araçları değildir. Sadece piyadeleri zırh koruması altında bi yerden başka bir yere nakletmek amacıyla kullanılan kara araçlarıdır. Özellikle mayın ve benzeri tip tuzak oatlayıcılara karşı taşıdıkları askerleri korumak amacıyla tasarlanmışlardır. Tanklarla savaşmak için değil...Tencere ile sürahiyi birbirine karıştırmayın...

Bir burokratin kirpiyle tanki karsilastirma fikri cehalet kaynakli , ve kirpilere tanksavar fuzesi koymak anlamsiz ancak "temel gorevi piyadeleri zirh korumasi altinda bir yerden baska bir yere nakletmek olan araclara tanksavar fuzesi konulamaz " gibi bir genelleme yapmak dogru mudur ustad? Sonrs insanlar
humvee lere , zpt lere , cobralara , landlara nasil konuluyo o zaman demezler mi?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #126 : 05 Ağustos 2012, 20:51:16 »

o yetkililerin dediğini, 2008'de gürcüler otokar cobra ile denediler. deneyin sonucu:

http://imageshack.us/photo/my-images/366/img0118py6.jpg/sr=1
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #127 : 05 Ağustos 2012, 20:51:53 »
Ben konulamaz demiyorum ki? Ama öyle bir anlatılıyor ki sanki bir kirpi bir Abramsı alt edebilecek üstün bir savaş aracıymış gibi. O zaman Altayı hiç yapmayalım.

Çevrimdışı cevdeath

• DefenceTurk
  • *
  • 0
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #128 : 05 Ağustos 2012, 23:33:33 »

Bu nasıl peki ? sanki daha dengeli olmaslı için çift dingil yapılmış..

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
KİRPİ HAYAT KURTARDI
« Yanıtla #129 : 06 Ağustos 2012, 00:00:08 »
dengeden ziyade, taşıma kapasitesini ve versiyonları(ambulans vs) artırmak için yapılmış sanki.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''