Gönderen Konu: MQ-4C Triton  (Okunma sayısı 8886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
MQ-4C Triton
« : 26 Ocak 2013, 13:27:04 »
MQ-4C Triton

Northrop Grumman ABD Donanmasının Triton Programı İçin İnsansız Hava Aracı Yapıyor

Northrop Grumman şirketi, ABD Donanmasının MQ-4C Triton Programı için deniz gözleme görevleri için geliştirme ver sergileme amacıyla kullanılacak bir insansız hava aracı yapıyor.

Triton deniz ve kıyı bölgelerindeki  geniş alanlar boyunca tehditleri tanımlamak için yüzeydeki teknelerin detaylı görüntülerini sağlar. 24 saate kadar görev uçuşu kabiliyeti sayesinde, Triton birçok insanlı gözetleme ve keşif uçağının görevini fazlasıyla yerine getirir. Kaliforniya Palmdale'deki şirketin üretim tesisinde Kanat parçaları ve uçağın gövdesi birleştirildi.  Uçak donanmanın Triton programı kapsamında istihabarat toplama ve iletişim sensörleriyle donatılacak.

DefenceTurk.com

« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2013, 17:16:14 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Avustralya MQ-4C Triton ile İlgileniyor

Avustralya Savunma Bakanlığı, yüksek irtifa insansız hava aracı Global Hawk'ın deniz karakol türü olan Northrop MQ-4C Triton'un satın alma olasığı hakkında bilgi almak için Amerikan Donanması'na bir mektup göndermeyi planladıklarını duyurdu.

Avustralyalı yetkililer geçenlerde RQ-4 Global Hawk  ve MQ-4C Triton üretim hattını ziyaret etmişlerdi. Triton'Un ilk uçuşunu yakın gelecekte yapması bekleniyor. ABD donanması ilk uçağı 2016'da servise almayı ve 68 adet MQ-4C Triton'a sahip olmayı planlıyor. MQ-4'ler ilk uçuşunu 1959 yılında gerçekleştirmiş olan yaşlı  Lockheed P-3C Orion uçaklarının bir bölümünün yerini alacaklar. Boeing P-8 Poseidon uçakları ile uyum içerisinde çalışacaklar.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Triton İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2013, 17:26:21 »
Triton İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Kaliforniya Palmdale'de 23 Mayıs tarihinde ABD Deniz Kuvvetleri deniz gözetimi için Northrop Grumman tarafından geliştirilen yeni yüksek irtifa insansız hava aracı  MQ-4C Triton ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Triton geniş okyanus alanları ve kıyı bölgeler arasında kullanım için tasarlanmış en gelişmiş istihbarat, gözetleme ve keşif [ISR] insansız uçak sistemidir. Triton 10 milden fazla irtifada, 2000 deniz millik bir alan içerisinde 24 saat gözetim görevi yerine getirmek için tasarlandı. Gelişmiş sensörleri ile gözetim alanı içerisindeki bütün gemileri tespit edip otomatik olarak sınıflandırabilir.

130.9 feet kanat açıklığı ile Triton dünyanın en yaygın ticari uçağı Boeing 737'den daha büyük bir kanat açıklığına sahiptir. Etkin bir motor ve diğer aerodinamik tasarım özellikleri ile birlikte Triton yakıt ikmali yapmadan 11.500 mil uçabilir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2013, 22:30:27 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
Ynt: MQ-4C Triton
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2013, 20:24:41 »
130.9 Metre kanat açıklığı mı? 130.9 Feet o.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2013, 22:30:08 »
130.9 Metre kanat açıklığı mı? 130.9 Feet o.

Çok doğru. Ölçü birimi feet. Hemen düzeltiyorum. Teşekkürler. ;)

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2013, 00:05:21 »
bende bundan bir tane istiyorum mubarek mini uydu gibi  ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2014, 04:41:17 »
ABD Donanması'nın ikinci MQ-4C Triton insansız hava aracı sistemi (UAS) başarıyla ilk uçuşunu tamamladı. 15 Ekim'de gerçekleştirilen uçuş 6,7 saat sürdü ve  Donanma Hava İstasyonu Patuxent River'da gerçekleştirildi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
MQ-4C Triton Üretim Öncesi Son Testlerde
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2015, 17:52:52 »
MQ-4C Triton Üretim Öncesi Son Testlerde

ABD Deniz Kuvvetleri, Northrop Grumman'nın   insansız uçak sisteminin operasyonel değerlendirme testlerine başlıyor. Gerçekleştirilen denemeler düşük oranlı ilk üretim ile  MQ-4C Triton'un donanmaya girişini desteklemek için kullanılacaktır. Birleşik Devletler Deniz Havacılık Sistemleri Komutanlığı, operasyonel değerlendirmelerin iki ay içinde gerçekleşeceğini duyurdu. Triton İHA altı uçuş yaparak çeşitli operasyonel test senaryoları yürütecek. Triton bu senoryolarla yüzey savaş, amfibik harekât, gözetleme yeteneklerini sergileyecek.

ABD Donanması, üçü 2017 yılına kadar faaliyete geçecek şekilde 68 MQ-4C Tritons satın almayı planlıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2016, 23:23:46 »