Gönderen Konu: İŞTE RUSLARIN CEHENNEM SİLAHI  (Okunma sayısı 22246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İŞTE RusLARIN CEHENNEM SİLAHI
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2011, 06:27:48 »
Halkımızın değil cahil basınımızın marifeti bu tarz haberler..

Bu "cahil" basının haberlerini getirip bu forumda paylaşan üyelerimize de bir sıfat bulmak lazım. :)

Hadi avam olsa anlarım da, bu işlerle ilgilenen insanlar bari parayla yaptırılan haberleri getirip buraya yapıştırmasın...

Dile getirdiğim cahillik tanımlaması aslında gorkemsem arkadaşımızın yorumuna atfen yazılan ve basındaki,çeşitli mecralardaki abuk subuk haberler-yorumlar marifetiyle İran'ın süper güç gibi gösterilmesi (hatta Rusya'nın da) ve maalesef içimizde buna inananların olduğunu ifade etmekti..Başka forumlarda denk geldiğim manzarayı da yazdım zaten açıklamak için..

Aynı cahillik tanımını,kobra ve süper kobralarla "teröristlerin kaçış güzergâhlarına özel eğitimli komando indirebilen" veya yaşı benden büyük sistemleri-araçları-silahları "vay anasını" edasıyla yayınlayabilen zihniyet içinde sarfettim fakat bu haberden alınması-anlaşılması gereken şey içeriktir yani böyle bir silah var(yada zamanında vardı) eti butu,boyu posu bu demektir amaç..Belki buradaki sıkıntım şu ; fazlaca vakit bulamadığımdan genelde işyerindeyken ve gazetelere göz atarken denk geldiğim haberleri paylaşıyor olmam..Bunu yaparken cahilde olsa o haber kaynağına sadık kalmak zorunda olduğum için Hürriyet'in linkini kaynak veripte mesaj içeriğini kafama göre yazamam,en fazla altına bir yorum ekler,içeriği eleştirir veya kendimce üzerine ekleme yaparım (ki bundan sonra öyle yapacağım)

Ha bu arada haberi yapıştıran kişi olarak sizden bana bir sıfat bulmanızı bekliyorum..Mümkünse eğlenceli birşeyler olsun,nasılsa sitede iyi kötü birşeyler yapmaya çalışınca işe yaramıyor bari bununla oyalanır neşemizi buluruz
 :D :D

« Son Düzenleme: 19 Aralık 2011, 06:29:24 Gönderen: Hellfire »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2011, 08:03:53 »
Halkımızın değil cahil basınımızın marifeti bu tarz haberler..

Bu "cahil" basının haberlerini getirip bu forumda paylaşan üyelerimize de bir sıfat bulmak lazım. :)

Hadi avam olsa anlarım da, bu işlerle ilgilenen insanlar bari parayla yaptırılan haberleri getirip buraya yapıştırmasın...

Aksine yapıştırsın ki burada yapılan tartışmalala gerçeğin ne olduğunu açıklayabilelim. Yoksa dezanformasyonla mı desem, cehaletle mi desem bilemiyorum milletin gözünde gerçek dışı manzaralar yaratılıyor. Savunma sanayi ve silah sistemleri vs ile ilgili gerçekler bu sitede ortaya  çıkarılmayacak da nerede çıkarılacak!  8)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2011, 08:47:01 »
Geçenlerde bir başka forumda (askeri forum değildi) RQ-170 sentinel meselesi üzerinden bir tartışma başladı..Normalde o forumda bu tür "hararetli" konulara yorum yazmam çünkü sonunda iş hakarete vs. varır ve konu kilitlenir..Kurallarda "kilitleneceğini bile bile konuya mesaj yazan üyelere ceza verilir" maddesi olduğundan pek sesimi çıkart(a)mıyorum..

Fakat SKYWOLF'un bahsettiği o dezanformasyon'u orada ayan beyan görebiliyorsunuz..Bedelli askerlikle profesyonel ordu kavramını birbirine karıştırıp "paralı askerlik olsun ve ordu küçülsün..Asker sayımız en fazla 100 bin olsun kalan parayı da AR-GE'ye harcayalım" türünden ütopik düşüncelerden tutunda İran'ın ABD'yi duman edeceğine varana kadar neler neler yazılıyordu bir bilseniz..815 bin km²'lik bir ülkeyi üstelik etrafında bu kadar sorun varken 100 bin askerle nasıl koruyacağını soruyorsunuz adam size Avustralya örneği veriyor..Yahu Avustralya'da profesyonel askerlik var evet ama adamların aktif asker sayısı yanlış bilmiyorsam 60 bin civarında ve yıllık askeri harcamaları bizden fazla üstelik bizimki kadar ciddi bir tehdit algıları yok diyorum alakasız bir başka yanıt geliyor..

Sanırım biz yıllardır medya tarafından önümüze konulanı sorgu sual etmeden doğru kabul etmeye alıştık veya o kadar çok şey söylenir oldu ki her konuda,neye inanacağımızı şaşırdık toplum olarak..Zamanında bize rejim ihrac etmek için yapmadığını bırakmayan İran şimdilerde de süper güç oldu çıktı güya..Adamlar F-14'lerine parça bulamıyor doğru dürüst hava kuvvetleri yok,potansiyel düşmanlarının elindeki imkanları düşünürsek onları örseleyecek bir hava savunması yok ama nasıl oluyorsa hepsini tuş edecek kadar "süper güç"..

İşte bu curcuna içinde gazeteler paleti ve namlusu olan her aracı sayfalarına  "cehennem silahı" diye ekleyip nemalanma peşinde..Benim hatam bu platformları tanıtmak için bu "cehaleti diz boyu" kaynakları kullanmam..Bu nedenle daha adam akıllı kaynaklar seçmek gerek  :)

« Son Düzenleme: 19 Aralık 2011, 08:48:33 Gönderen: Hellfire »