Gönderen Konu: Fransa Mali'ye saldırıları yoğunlaştırdı  (Okunma sayısı 17452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: Fransa Mali'ye saldırıları yoğunlaştırdı
« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2020, 02:37:47 »
Alıntı
BM güvenlik konseyi Mali hakkında Çarşamba günü olağanüstü toplanacak

BM Genel sekreteri Tutuklanan Mali devket başkanı Keita'nin derhal serbest bırakılmasini istedi.

Halk tutuklanan devlet başkanı Keita'nin idamını talep ediyor.  Mali devrim konseyi ulkede yabancıların işlettiği tüm yeralti kaynaklarını kamulastirmak için çalışmalara başladı.
https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1295810648002236418
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2020, 13:40:27 Gönderen: カメせ »

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 28 Ağustos 2020, 18:53:18 »
Alıntı

Mali'de BAE ve Fransa taraftarı olan Cumhurbaşkanı  İbrahim Boubacar Keita'nın devrilmesinden sonra Albay Assimi Goita, "cumhurbaşkanı" ilan edildi.
https://mobile.twitter.com/rusencenter/status/1299331048929669122

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Mevlüt Çavuşoğlu Mali ziyaretlerine ilişkin bir video paylaştı.
« Yanıtla #12 : 10 Eylül 2020, 06:00:15 »
Alıntı
youtu.be/0XzdJmtrlP4
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ❝ Anayasal düzenin tesis edilmesi için Türkiye olarak her zaman Mali halkının yanında olacağız.❞

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 10 Eylül 2020, 09:21:56 »
Ne geldiyse bu Albaylar yüzünden geldi. Saddam ve Laddafi de Albaydı. Ben Fransa konusunu pek anlamadım Fransa Mali de güçlü konumda bu işe sessiz kalması pek mantıklı gelmiyor. El altından destek verebilirler.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 10 Eylül 2020, 13:17:38 »
Mali hamlesini, Türkiye' nin Fransa' ya misillemesi olarak görmek lazım. Bundan birkaç hafta önce de Nijer' de boy göstermiştik. Kısaca Fransa' ya demek istiyoruz ki; sen benim kümesimde horozlanırsan, bende senin arka bahçende at koştururum!

Bence doğru ve yerinde bir hamle... hasmını rahat bırakmayacak, boyuna rahatsız edeceksin. Kısas' a kısas! Göz' e göz, diş' e diş, kan' a kan... Hamur abiye saygılarımızla:)

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 10 Eylül 2020, 13:31:19 »
Mali hamlesini, Türkiye' nin Fransa' ya misillemesi olarak görmek lazım. Bundan birkaç hafta önce de Nijer' de boy göstermiştik. Kısaca Fransa' ya demek istiyoruz ki; sen benim kümesimde horozlanırsan, bende senin arka bahçende at koştururum!

Bence doğru ve yerinde bir hamle... hasmını rahat bırakmayacak, boyuna rahatsız edeceksin. Kısas' a kısas! Göz' e göz, diş' e diş, kan' a kan... Hamur abiye saygılarımızla:)

Katılıyorum. İran'ı ve belki ileride Türkiye'yi kurtaracak şeylerden birisi de sınır ötesi operasyonel kabiliyetleridir. (sadece askeri olarak düşünmeyin.) Bizi ırak, afganistan, arjantinden ayıran önemli sebeplerden biriside budur.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 10 Eylül 2020, 13:40:23 »

Fransanin arka bahcesinde at kosturalim tabii. Ancak once bizim kumesi saglama alalim ki disardan HOROZ musallat olmasin. ;)

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 10 Eylül 2020, 14:10:06 »
Ben nedense Fransa'yı ve Afrikada ki etkinliğine göre Fransa nın bu işe sessiz kalacağına hiç ihtimal vermiyorum. Hele bizim işin içinde olduğunu eğer şayet öyleyse bildiği halde. Bu işin içinden bir bit yeniği çıkacak. 2 ay sonra bu Albay, Macron ile kameralara poz verirse hiç şaşırmam. Herşey o kadar kolay değil.

Çevrimiçi ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 10 Eylül 2020, 14:59:19 »
mali de ki darbe ile alakamız olmasa bile yeni yönetime destek vermemiz ilişkileri geliştirmemiz bile fransayı rahatsız etmeye yeter.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 10 Eylül 2020, 15:59:27 »
Fransa' ya bir şekilde karşılık verilmesi gerekiyor. Macron efendi daha geçen hafta Irak' taydı. Türkiye aleyhine bi' takım işler çeviriyor. Zaten Suriye' de yılardır başımızın belası oldu. Ermenistan' a verdiği destek, PKK' lılara açıktan verdiği destek... Yetmezmiş gibi Kıbrıs Rum kesimine askeri üs kurma çabaları var. Her gün Türkiye aleyhinde söylem ve demeçlerde bulunuyor, Yunanistan' a açıktan destek veriyorlar; uçak gemisi gönderiyor, Firkateyn ve Rafale satma çabaları var... Libya' da ki tutumu ha keza! Açıkça Türk düşmanlığı yapıyorlar. Mutlaka karşılık verilmesi gerekiyordu.