Gönderen Konu: Rekor... Türk firması 2.2 milyar dolarlık inşaat ihalesini kazandı  (Okunma sayısı 5943 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
2013’e hızlı başlangıç yapan Türk müteahitlik sektöründe rekor geldi. Türk müteahhitlik fırmalarının yurt dışında tek kalemde aldığı en büyük iş olan 2.2 milyar dolar değerindeki Aşkabat Uluslararası Havalanı ihalesini Polimeks kazandı.
Müteahhitlik sektörü 2013’e rekorla başladı. Türkiye’nin en büyük yurt dışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks İnşaat, 2 milyar 253 milyon dolar değerinde olan Aşkabat Uluslararası Havaalanı projesinin anahtar teslimi ihalesini kazandı. Polimeks, bu ihale ile Türk müteahhit şirketlerinin yurt dışında tek kalemde aldığı en büyük işe sahip oldu. Türkmenistan’ın milli sembol ve değerlerinden esinlenerek tasarlanan yeni havaalanının inşasına bu ay içinde başlanarak 2016 yılında tamamlanması hedefleniyor. Yeni havaalanı, yaklaşık 350 bin metrekare kapalı alanıyla yılda 14 milyon yolcuyu ağırlayacak. Polimeks İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, Aşkabat Uluslararası Havaalanı projesinin, tamamlandığında sadece Türkmenistan’ın değil, dünyanın önemli havaalanları arasında yer alacağını vurgulayarak, bu ihaleyi kazanmaktan ve Türkmenistan Devleti’nin en büyük yatırımlarından birinin yapımını üstlenmekten dolayı büyük onur duyduklarını söyledi.

20 bin istihdam sağlayacak

Tabanca “Bize olan inanç ve güvenlerinden dolayı Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguly Berdimuhamedov’a ve iki ülke arasındaki olumlu ticari ilişkilerinin devamını sağlayan Türk yetkililere teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Yaklaşık 17 yıldır Türkmenistan’daki birçok projenin inşasına imza attıklarını hatırlatan Erol Tabanca, şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden bu yana toplam 120 projeye imza attık. Bu proje, Türkmenistan’da inşa ettiğimiz ikinci havaalanı olacak. Türkmenistan tarihinde önemli bir yeri olan Oğuz Han’dan ve  yine Türkmen kültüründe önemli bir motif olan laçin kuşundan esinlenerek oluşturulan projenin tasarımı da firmamızın eseridir. Bu projenin inşası sırasında yaklaşık 20 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.” Polimeks, 2012 yılında inşaat sektörün en prestijli yayını olarak kabul edilen uluslararası Engineering News Record (ENR) Dergisi tarafından yayınlanan ‘Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi’ sıralamasında 56’ncı, Türk firmaları arasında ise birinci sırada yer aldı.

2016’da tamamlanması hedeflenen Aşkabat Uluslararası
Havaalanı’nın tasarımı, Türkmenistan tarihinde önemli bir yeri olan Oğuz Han’dan ve Türkmen kültüründe önemli bir motif olan laçin kuşundan esinlenerek Polimeks tarafından yapıldı.

Star Gazetesi

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Insaat ile savunma sektoru asrasinda ne baglanti war

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Polimeks Turkmenistani isgal etti.. Nerede ihale, orada polimeks...

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Insaat ile savunma sektoru asrasinda ne baglanti war

Çokbilmiş hiç merak edip Genel Konular başlığının altında ne yazdığına baktın mı " Ekonomi, siyaset ve gündemle ilgili konular " ?Ayrıca ne noktalama kullanmışsın ne de harflerin düzgün burada Milliyetçilik yapıyorsun önce diline sahip çık.Türkçe'de  "w" diye bir harf yok , Insaat diye yazılmaz İnşaat diye yazılır.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Truman benle aptal aptal konusma oyle baslik oldugunu bilmiyordum ayrica ben nerede milliyetcilik yaptim

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Truman benle aptal aptal konusma oyle baslik oldugunu bilmiyordum ayrica ben nerede milliyetcilik yaptim
Kimin aptal olduğu ortada o cümlenin sonuna noktayı koyuver.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Bozankaya.
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2019, 13:23:35 »
Alıntı
Bozankaya A.Ş.
@bozankayaglobal
We have signed the #Timisoara tram contract!

The Romanian municipality of Timisoara chose Bozankaya to supply 16 trams of a total value of EUR33m.

#weletcitiesbreathe
#bozankaya

Romen Timisoara belediyesi, toplam 33 milyon avroluk 16 tramvay tedarik etmek üzere Bozankaya'yı seçti.
https://mobile.twitter.com/bozankayaglobal/status/1154772971627667456

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Geçen yıl Ankara'daki yeni fabrikalarının inşaatına gitmiştim. Hızlı çalışıyorlar. Keşke BMC de hızlı olabilseydi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Durmazlar. Durmaray Raylı Sistem Üreticisi.
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2019, 14:25:44 »
Alıntı
Durmazlar Romanya Bükreş'te 100 adetlik tramvay ihalesine girdi. İhaleye Durmazlar'ın yanında Romanya yerel üretici Astra ile Çinli şirket ortak teklif sundu. İhale sonucu Ağustos ayında sonuçlanacak.

Alıntı
Romanya'daki en büyük üçüncü tramvay ihalesi için Durmazlar ve Electroputere VFU Pascani yarışıyor
Bölgesel Kalkınma ve Kamu İdaresi Bakanlığı (MDRAP) tarafından açılan ihale Ploieşti 40 adet, Galati 10 adet ve Braila 10 adet olmak üzere 320 millyon Lei (68 milyon euro) değerinde 60 adet tramvay alım ihalesi için Durmazlar ve Electroputere VFU Pascani teklif verdi.

https://hayat.ro//haber/romanyadaki-en-buyuk-ucun ...-2928.html
Alıntı
Reşita tramvay ihalesine tek katılan firma Durmazlar
Bölgesel Kalkınma ve Kamu İdaresi Bakanlığının açtığı Reşita belediyesinin 13 tramvaylık ihalesine sadece Durmazlar holding teklif verdi.
Altyapı yetersizliğinden dolayı 2011 yılında durdurulan tramvay seferleri bu ihaleden sonra son teknoloji vagonlarla tekrar başlayacak.
25 milyon euro değerindeki ihaleye teklif veren Durmazlar, Bükreş ve İaşi şehirlerinin tramvay ihalelerine de teklif verdi.

https://hayat.ro//haber/resita-tramvay-ihalesine- ...-2974.html

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Elektrikli metrobüs.
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2020, 18:31:08 »
Alıntı
Bozankaya A.Ş'nin yerli elektrikli metrobüsü test için İstanbul'da. %100 elektrikli, 250 yolcu kapasiteli ve 25 m uzunluğunda olan araç tek şarj ile 250 km yol alabiliyor.

https://mobile.twitter.com/ssomrk_/status/1298213797707091971