Gönderen Konu: CİRİT: Roketsan 2.75" Lazer Güdümlü Roket Projesi  (Okunma sayısı 99945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: CİRİT: Roketsan 2.75" Lazer Güdümlü Roket Projesi
« Yanıtla #110 : 19 Haziran 2013, 11:14:24 »
Ju87 Stuka ölmez!  ;D
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #111 : 11 Eylül 2013, 14:28:47 »
Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum,Cirit'in Tiger helikopteri için sertifiye edilmesi gümde idi.Şimdilerde Cirit Almanya ve Avustralya'nın 70 mm güdümlü roket projelerinde Tiger helikopteri için aday olmuş.

http://www.roketsan.com.tr/wp-content/uploads/2013/08/Eurocopter.pdf

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #112 : 11 Eylül 2013, 15:03:37 »
Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum,Cirit'in Tiger helikopteri için sertifiye edilmesi gümde idi.Şimdilerde Cirit Almanya ve Avustralya'nın 70 mm güdümlü roket projelerinde Tiger helikopteri için aday olmuş.

http://www.roketsan.com.tr/wp-content/uploads/2013/08/Eurocopter.pdf

Söylemiştin.

Roketsan Cirit füzesinin Tiger helikopterine entegre edilmesi için  Eurocopter ile görüşmeler yapıyor.

MSI KSS Seminer özel sayısı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #113 : 30 Eylül 2013, 21:02:31 »
Daha net olanı var burada;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #114 : 01 Ekim 2013, 00:45:04 »
Nerede?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #115 : 04 Ekim 2013, 15:09:37 »
Cirit füzesi statik aeroelastik analizinin yapıldığı tez çalışması.

http://etd.lib.metu.edu.tr/upload/12614139/index.pdf

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Cirit füzesi Fransa yolcusu
« Yanıtla #116 : 26 Ocak 2014, 18:00:32 »

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçları kapsamında ROKETSAN mühendisleri tarafından geliştirilen CİRİT füze sistemi Fransız firmasınca üretilen İnsansız Hava Aracında kullanılacak.

Muhammet METİN/Kokpit.aero

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve pazarlama faaliyetleri kapsamında birçok uluslararası fuarda tanıtımı gerçekleştirilen CİRİT füzesinin, Fransa'da yerleşik SAGEM firması tarafından geliştirilen Patroller İnsansız Hava Aracı'na entegrasyon çalışmaları devam ediyor.

ROKETSAN yetkilileri tarafından Kokpit.aero'ya verilen bilgide," Roketsan olarak Fransız SAGEM firması ile yaptığımız anlaşma kapsamında, CİRİT füzesinin SAGEM firmasına ait Patroller İnsansız Hava Aracı'na entegrasyon çalışmaları sürüyor. Planlanan takvimde değişiklik yaşanmadığı takdirde ilk atış denemelerini önümüzdeki sonbaharda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu çalışma üçüncü ülke ihtiyaçlarına cevap vermesi amacıyla başlatıldı. Entegrasyonun tamamlanmasının ardından SAGEM firması ile ortak pazar arayışları ve satış çalışmaları yapma konusunda her iki tarafta olumlu yönde karşılık verdi.

Fransa'da bulunan Eurocopter firması ile de çalışmalar devam ediyor. Eurocopter ile yapılan görüşmelerde hedef pazar olarak Ortadoğu coğrafyası ele alındı. Roketsan olarak pazar çalışmalarında sadece bir bölgeye odaklanmak istemiyoruz. Avrupa ülkeleri tarafından kullanılan Eurocopter helikopterlerinde CİRİT ve MIZRAK-U füzelerinin kullanılmasını istiyoruz. Bu yönde görüşmeler devam ediyor. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin CİRİT füzesini envanterine katması bizim için referans oldu. Pazarlama çalışmalarını, başta Azerbaycan ve Pakistan olmak üzere Orta Asya ile Uzakdoğu ülkelerine yöneltmiş durumdayız. Yakın bir dönemde 2 yada 3 ülke ile CİRİT füzesinin satışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz".

FRANSA SİLAHLI KUVVETLERİ İÇİN TASARLANDI

Patroller Orta İrtifa İnsansız Hava Aracı Fransa Silahlı Kuvvetleri için tasarlandı. İlk test uçuşu 2009 tarihinde gerçekleştirildi. Uçak, Haziran 2009 yılında Fransa'da düzenlenen Paris Air Show'da kamuoyuna tanıtıldı. Patroller İHA, keşif, gözetleme, istihbarat ve Orman yangınlarının tespiti amacıyla kullanılıyor. 250 kg faydalı yük kapasitesine sahip olan Patroller İHA 314km maksimum hıza ulaşabiliyor. Havada kalış süresi ise 30 saat olarak belirtiliyor.
Kaynak: http://kokpit.aero/fransa-iha-cirit-fuzesi-atacak

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #117 : 11 Mart 2014, 13:15:49 »
Cirit füzesi Almanya'ya gidiyor!

Roketsan tarafından geliştirilen ve Kara Kuvvetlerine teslimatı devam eden CİRİT füzesi OrtaDoğu'dan sonra Avrupa'da görücüye çıkacak.

Cirit füzesi Almanya'ya gidiyor!
Video için lütfen tıklayın.
Foto Galeri için lütfen tıklayın.
Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar, “Mayıs ayında Almanya’da Türkiye’nin de katılacağı çok büyük bir fuar gerçekleştirilecek. Cirit’in başarısını Avrupa ülkelerine taşımak istiyoruz. Cirit, Avrupa’da görücüye çıkacak, büyük bir lansman olacak” dedi. Son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştiren Roketsan ve Türk savunma sanayisi ürünleri hakkında açıklamalarda bulunan Yaşar, Cirit’in Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki kalifikasyonunun tamamlandığını ifade etti.

CİRİT KARAYA İNDİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığına Cirit Füzesi teslimatları devam ediyor. Sınır bölgesinde terör ve kaçakçılıkla mücadele kapsamında yeni inşa edilen ve belirlenen Kalekol'larda da kullanılmaya başlanan Cirit füzesi, inşaatı devam eden diğer Kalekol'larda da kullanılması yönünde karar alındı.

AİR TRACTOR AT-802 UÇAĞI CİRİT ATACAK

Roketsan geçtiğimiz yıl Şubat ayında Abu Dabi’de gerçekleştirilen IDEX Fuarı’nda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Cirit füzesi satışı konusunda anlaşma sağladı. Toplam 196 milyon dolarlık anlaşma ile önümüzdeki yıllar içinde BAE'ye toplam 10 bin adet Cirit füzesi teslim edilecek. Birleşik Arap Emirlikleri Cirit füzesini, Basra Körfezi’nde petrol yataklarını gözetleme ve koruma amaçlı olarak satın aldığı AT-802 uçağında kullanacak.

DENİZ PLATFORMLARINA ENTEGRE EDİLEBİLİYOR

CİRİT, 2.75” Lazer Güdümlü Füze, taarruz helikopterlerinden hafif zırhlı / zırhsız, sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılan yüksek hassasiyetli ve maliyet etkin bir sistem. Yeni nesil bir füze olan CİRİT, 2.75” güdümsüz roketler ile güdümlü anti-tank füzeleri arasındaki taktiksel boşluğu doldurmak amacıyla tasarlandı. CİRİT Füzesi helikopter, İHA, kara aracı, sabit kara platformu, hafif saldırı uçağı, deniz platformları vb. gibi farklı platformlara entegre edilebiliyor.

Kaynak : http://kokpit.aero/cirit-fuzesi-avrupa-yolcusu

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #118 : 28 Mart 2014, 07:12:24 »
Cirit akıllı pod ve yeni adıyla Umtas (Mızrak-U)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #119 : 20 Mayıs 2014, 13:28:30 »
Cirit'in Tiger helikopteri silah opsiyonuna katılması konusunu daha öncede yazmıştım,bu haber teyidi oldu.

http://www.miltechmag.com/2014/05/ila-2014-roketsan-introducing-precision.html?spref=tw