Gönderen Konu: CİRİT: Roketsan 2.75" Lazer Güdümlü Roket Projesi  (Okunma sayısı 99997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
CİRİT: Roketsan 2.75" Lazer Güdümlü Roket Projesi
« Yanıtla #60 : 31 Ekim 2012, 09:08:40 »
Süper birşey  , 8 km menzilde her hedefe yollarsın  ,  gerçekten  akıllıca bir çözüm , koy hakim tepelere  geniş alanları kontrol altına al.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #61 : 31 Ekim 2012, 12:20:28 »
Bu şekilde el ile mi kumandan ediliyor? Stamp vs gibi uzaktan kumadan ediliyor olsa gerçekten daha iyi olur.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #62 : 31 Ekim 2012, 13:03:04 »
Bu şekilde el ile mi kumandan ediliyor? Stamp vs gibi uzaktan kumadan ediliyor olsa gerçekten daha iyi olur.
Aslında stabilize bir sistemede gerek duymaz  , sen daha iyi bilirsin  ama  sonuçta  lazeri takip edeceği için  kullanıcının lazeri hedefe  yöneltmesi yeterli olacaktır  , füzenin ilk ateşlenmesi sırasındada  sistemin manuel olarak döndürülmesi pekte sıkıntı olacağını sanmıyorum  aksine stabilize bir  sistem kurup yüksek maliyet çıkarmayada pek  gerek yok gibi  geliyor bana.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #63 : 31 Ekim 2012, 18:01:49 »
Aslında stabilize bir sistemede gerek duymaz  , sen daha iyi bilirsin  ama  sonuçta  lazeri takip edeceği için  kullanıcının lazeri hedefe  yöneltmesi yeterli olacaktır  , füzenin ilk ateşlenmesi sırasındada  sistemin manuel olarak döndürülmesi pekte sıkıntı olacağını sanmıyorum  aksine stabilize bir  sistem kurup yüksek maliyet çıkarmayada pek  gerek yok gibi  geliyor bana.

Kullanan asker açık hedef halinde. Askere birşey olursa çatışma anında, o silah hiçbir işe yaramaz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #64 : 31 Ekim 2012, 18:45:29 »
Sanırım o asker bazı testler için orada,dikkat edilirse lançer üzerinde henüz bir elektronik ünite yok.Cirit füzesinin güdümlenebilmesi için gerekli olan lazer işaretleyici birimi takılacaktır üstüne daha.Tabi stamp stop gibi full stabilize edilirse ve karakol içinden uzaktan komuta edilirse daha efektif olacaktır.Bu son hali değil muhtemelen gelişecektir daha,bekleyelim bakalım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #65 : 31 Ekim 2012, 18:48:15 »
Sanırım o asker bazı testler için orada,dikkat edilirse lançer üzerinde henüz bir elektronik ünite yok.Cirit füzesinin güdümlenebilmesi için gerekli olan lazer işaretleyici birimi takılacaktır üstüne daha.Tabi stamp stop gibi full stabilize edilirse ve karakol içinden uzaktan komuta edilirse daha efektif olacaktır.Bu son hali değil muhtemelen gelişecektir daha,bekleyelim bakalım.

İnşallah...
Hareket için kullanılan el volanlarını görünce...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #66 : 16 Kasım 2012, 09:25:16 »
Roketsan cirit füzesi ILA fuarında Eurocopter EC 635 helikopteri silahları arasında sergilendi.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e4/Eurocopter_EC_635_mock-up_ILA_2012.jpg

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #67 : 16 Kasım 2012, 10:27:42 »
Cirit' imizi ANKA da kullanamazmıyız ? 4 adet kanat altına yerleştirmek ağırlık, menzil açısından sorun çıkarırmı ?

yapısal bazı değişikliklerle mümkün ama silahlı bir ankada ciritle istenilen verimin alınacağını düşünmüyorum

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #68 : 11 Ocak 2013, 12:56:43 »
bazi forumlarda konu olmaya baslamis...
sizlerdende bu konu üzeri düsüncelerinizi istiyorum

TRT nin son oparasyonlardan yansiyan bir görüntü... artik ciritler aktif kullanimdami...?

görünürde öyle gözüküyor... güzel bir olay derim .. insallah verimli kullanilir... öyle ise

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #69 : 12 Ocak 2013, 20:46:28 »
Olabilir. Ancak bu görüntü cirit testlerinde de olabilir. Bir Cobra helikopteri üzerindeki lançerden fırlatılıyordu çünkü.