Gönderen Konu: NATO'dan Patriot isteyen Türkiye neden Silahlı İHA istemiyor  (Okunma sayısı 8181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
NATO'dan Patriot isteyen Türkiye neden Silahlı İHA istemiyor
« Yanıtla #10 : 24 Aralık 2012, 23:09:43 »
Bahsettiğiniz video ile ilgili Işık Koşaner in ses kayıtlarını dinlediniz mi canlı olarak baskını izledik ama müdahale edemedik çünkü silahlı kuvvetlerde koordinasyon yok çok kötüyüz çatışma bölgesini yöneten komutan bu görüntüleri izleyemiyor diyordu yani tamamen TSK içerisindeki yapısal bir bozukluktan kaynaklanıyor yani orada sizin gibi insansız hava araçlarını küçümseyen önemini kavrayamayan kendini yenileyemeyen paşalar bizi yaktı.BİLGESAM aynı şeyleri anlatmış diyorsunuz bakın ne yazıyor "terörle mücadelede sonuç alıcı asıl araç silahlı İHA sistemleridir. Türkiye’nin silahlı İHA’lara sahip olması, terörle mücadelede TSK’nın etkinliğini çok daha yukarılara çıkaracak en önemli enstrüman durumundadır.PKK’ya karşı bu teknolojinin kullanılması örgütün çok
kısa bir sürede dağılmasının ve radikalleşmesinin kapılarını da açacaktır." yani sizin yazdığınız "Tıpkı daha önce terör bitireceği öne sürülen silah sistemleri gibi." görüşünüzü tamamen çürütüyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
NATO'dan Patriot isteyen Türkiye neden Silahlı İHA istemiyor
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2012, 23:29:55 »
Galiba okuduğunu anlayamayacak kadar düşük bir zeka seviseyine sahipsin. Ben ne zaman insansız hava araçlarını küçümsedim anlayamadım. Aksine daha önce etkili olan diğer sistemler gibi etkili olacaktır dedim değil mi? Ama kendi sistemimiz olduğunda tabi ki. Terör örgütünün bu şekilde bitirilemeyeceği çok açık. Uçak tamamen kendi sistemimiz bile olsa... İnsansız hava araçları hangi teröristin nerede olduğunu belirlemiyorlar. Kimlik tespiti yapmıyorlar. Sağlam istihbarat lazım.

Dağlıca olayıyla ilgili çok önemli bir olaya dikkat çektim. Bizimkiler görüntüleri görmüyor demedim. Ama bence o görüntüleri aynı anda gören sadece bizimkiler değiller. O görüntülerden çok net bir şekilde anlaşılıyor. Çatışma bölgesini izleyen komutan görüntüleri izleyemiyor ama galiba çatışmayı yöneten terörist grubun lideri izleyebiliyor. Bunu bilenler bile açıklayamazlar bence...

O insansız uçak bizim olsun veya olmasın, uçağın nerede uçtuğunu zaten her zaman birileri görecekler. Bizim olsun veya olmasın. Radarlarıyla, uydularıyla. Hani diyordun ya F-16 Diyarbakır'dan kalktığı anda Kandilin haberi oluyor diye. Aynı şekilde senin silahlı ihanın hangi an hangi koordinatta olacağının haberi de olacak. Pkk arkasındaki devletler olmasa şimdiye kadar çoktan biterdi değil mi? Siz istediğiniz kadar dağı taşı bombalayın. İster savaş uçaklarıyla, ister insansız hava araçlarıyla. Tekrar tekrar aynı şeyleri yazma gereği duymuyorum. Anlaşılır bir dille gayet açık olarak yazdığım için...

Anlayan anlar, anlamayan derdine yansın...
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2012, 23:37:32 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Ynt: NATO'dan Patriot isteyen Türkiye neden Silahlı İHA istemiyor
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2013, 12:58:33 »
Patriot isteyen Türkiye neden pkk yi bitirecek olan Silahlı İHA yı istemiyor.Bence hemen bu talep NATO ya iletilmeli pkk Kuzey Irakta bulunan sınır ötesi odaklı  bir tehdit bu talebimiz patriotlar yanında çok daha basit karşılanması kolay bir talep umarım sesimiz buradan duyulur.Bunu BİMER e  yazalım arkadaşlar  link    http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

http://www.gercekgundem.com/?p=539342&com=all

Sen kime Müdahale ediyorsun silahli IHAyla? Selahattin Demirtas o IHAlari kullanirsan, Dünyayi basina yikar senin. Ekonomimiz alt üst olur. Hayal Dünyasinda yasamaktan vaz gec istersen? Bu Konjünktürde PKKlilara Müdahale eden Komutan Hapisi boyluyor cünkü. Bak.

http://www.gazilerhaber.com/haber/son-gelismeler/17-askerpkkli-oldurdu-diye-tutuklandilar/388.html

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2013, 14:15:03 »
bu yazıda her şey var

http://blog.milliyet.com.tr/coban-mi-terorist-mi-/Blog/?BlogNo=257096

pkklıları çoban zanneden komutanlar

33 eri silahsız pkk ya yem eden komutanlarımız evet evet komutanlarımız pkki ile mücadele ediyorlar çok doğru sen böyle devam et

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2013, 14:50:22 »
bu yazıda her şey var

http://blog.milliyet.com.tr/coban-mi-terorist-mi-/Blog/?BlogNo=257096

pkklıları çoban zanneden komutanlar

33 eri silahsız pkk ya yem eden komutanlarımız evet evet komutanlarımız pkki ile mücadele ediyorlar çok doğru sen böyle devam et

-BLOG-  ;D

Evet genelde düzenli Ordular Komutanla Müdahale eder Düsmana. Düzenli Ordu Suriyede cirit atan ÖSO Militanlarina benzemez, Güzel Kadesim benim. Seni Harb Akademisine yollamak lazim. Orda Cayci olarak deneyim ve Bilgi kazanabilirsin bence.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 07 Mayıs 2013, 17:53:24 »
 :o

Eyvah yakaladin Marial, derhal Türk Silahli Kuvvetlerini fes edelim!  ;D

Senin Yasin kac kardesim? 15 yada 16 tahmin ediyorum seni. Böyle seyleri her Orduda kolaylikla bulursun. Bazilari dogru ama cogu yalandir genelde bu karalamalarin. Dünyada Lider Ülkeler kendi Askerlerine böyle camur atilmasina izin vermezler. Hatta savas suclarini bile örtmeye calisirlar, cünkü Orduya atilmis camur, Millete altilmis camurdur. Önemli olan Üniformanin icindeki degil, önemli olan o Üniformaya saygi göstermek.

Siz attiginiz camurda belki fark etmiyorsunuz ama yabanci Medyalarda söyle geciyor "Türk General Terrörist, Türk Albayi Ergenekoncu, Türk Amirali Ceteci" orda Hasan, Ahmet, mehmet yazmiyor. Türk Ordu Rütbeleri yaziyor.

Ama ne yaziyorumki bunlari kavrayacak Akil nerde sende!?!  ;D