Gönderen Konu: ABD'den 2 Perry Fırkateyn Hibe  (Okunma sayısı 17074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: ABD'den 2 Perry Fırkateyn Hibe
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2013, 00:47:06 »
Helal be kim tutar sizi işte kendi savunma sanayimizin bize ne denli cesaret verdiğinin kanıtı :)

Haberin amacı da tam olarak bu zaten!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 19 Mart 2013, 09:32:17 »
Sayın skywolf benim demek istediğim eskiden toplu iğnesini bile dışarıdan ithal eden ülkemizin şimdi tank ve savaş gemisi bile yapabilecek bir konuma gelmesinin ne kadar önemli olduğuydu sanırım beni yanlış anladınız.Zaten silah sistemleri sökülmüş hurda gemileri alıpta ABD'ye milyonlarca dolar verip modernize ettireceğimize gemimizi kendimiz yapsak daha iyi olmazmı sizce?Eğerki ülkemiz o cevabı vermişse bu bence gurur duyulacak bişeydir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #12 : 19 Mart 2013, 12:24:24 »
Sayın skywolf benim demek istediğim eskiden toplu iğnesini bile dışarıdan ithal eden ülkemizin şimdi tank ve savaş gemisi bile yapabilecek bir konuma gelmesinin ne kadar önemli olduğuydu sanırım beni yanlış anladınız.Zaten silah sistemleri sökülmüş hurda gemileri alıpta ABD'ye milyonlarca dolar verip modernize ettireceğimize gemimizi kendimiz yapsak daha iyi olmazmı sizce?Eğerki ülkemiz o cevabı vermişse bu bence gurur duyulacak bişeydir.

O gemileri zaten isteyen var mıydı ki yahudi lobisi engellesin? Birilerinin İsrail üzerinden yaptığı popaganda haberinden başka birşey değil bu. Artık kendi gemimizi yapıyoruz gerek yok diyen yok. Çünkü halen hava savaunma fırkateyni üretebilmiş değiliz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #13 : 19 Mart 2013, 12:51:43 »

Peki gectigimiz hafta alsancak limaninda saman tahliye eden gemi neyin nesiydi?

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 19 Mart 2013, 13:40:53 »
Öyle bir hava yaratmışlar ki gören 6 ayda fırkateyn 2 yılda uçak gemisi yapabiliriz sanacak. İran'ın zırt pırt en gelişmiş uçak, helikopter palavralarının benzerini iktidar yanlısı basında görmek sıradan olmaya başladı artık.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 19 Mart 2013, 14:50:36 »
Ben iktidarı savunmuyorum lütfen konuyu siyasileştirmeyelim.Amatör olarak savunma sanayimizi takip eden biriyim sadece.Çok iyi malzemeler çıkartamasakta yinede bişeyler yapmak için uğraşıyoruz.Helikopter örneğinde veya Altay örneğinde yada F-511 Heybeliada örneğinde olduğu gibi bunlardan memnuniyet duymak yanlışmı?Haber yanlış olabilir ama bunu anlatmak için yanlış yol seçiyorsunuz.Bu kadar somut örnek varken biraz olsun umudu olan insanımızın hevesini kırmayalım lütfen..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #16 : 20 Mart 2013, 00:16:25 »
Ben iktidarı savunmuyorum lütfen konuyu siyasileştirmeyelim.Amatör olarak savunma sanayimizi takip eden biriyim sadece.Çok iyi malzemeler çıkartamasakta yinede bişeyler yapmak için uğraşıyoruz.Helikopter örneğinde veya Altay örneğinde yada F-511 Heybeliada örneğinde olduğu gibi bunlardan memnuniyet duymak yanlışmı?Haber yanlış olabilir ama bunu anlatmak için yanlış yol seçiyorsunuz.Bu kadar somut örnek varken biraz olsun umudu olan insanımızın hevesini kırmayalım lütfen..

Kendi adıma kimsenin umudunu kırdığımı sanmıyorum. Ama birilerinin milletin duygularını kullanarak prim yapmalarına da dayanamıyorum. Özellikle en dindar geçinenlerin iki yüzlülüğü bana hakaret gibi geliyor.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #17 : 20 Mart 2013, 21:12:44 »

Kendi adıma kimsenin umudunu kırdığımı sanmıyorum. Ama birilerinin milletin duygularını kullanarak prim yapmalarına da dayanamıyorum. Özellikle en dindar geçinenlerin iki yüzlülüğü bana hakaret gibi geliyor.

+1
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #18 : 07 Nisan 2013, 01:44:39 »
ABD’den USS Thach (FFG-43) ve USS Halyburton (FFG-40) Hibesi

VATAN

ABD’nin Türkiye’ye hibe edeceği iki fırkateyn, yüksek maliyetli modifikasyon/tadilat yapılmadan bir süre kullanılacak, ardından da jilet olacak...

ABD’nin Türkiye’ye hibe edeceği füze güdümlü kapasiteye sahip iki fırkateynle ilgili giz perdesi aralandı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bazı kesimlerin “ABD hurda gemilerini Türkiye’ye hibe ediyor“ eleştirisi yaptığı iki fırkateynle ilgili CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın yazılı soru önergesini yanıtladı. Bakan Yılmaz şu bilgileri verdi:

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın harekat ihtiyaçları çerçevesinde, Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri’nin firkateynleri hizmet dışına çıkarma planı da göz önünde bulundurularak, 2 adet firkateynin hibe olarak transferi talebi, 2008 yılı Ekim ayında ABD makamlarına iletilmiştir. ABD mevzuatına göre, firkateyn sınıfı gemilerin başka bir ülkeye, hibe veya bedeli karşılığı transferi, ABD Kongresi onayı ile mümkün olmaktadır.

ABD Kongre sürecinin 2013 yılında sonuçlanması halinde; Mart 1983’de hizmete giren USS Thach (FFG-43)’ın  Haziran 2014 ayında, Ocak 1984’de hizmete giren USS Halyburton (FFG-40)’un ise Ağustos 2014 ayında, ABD Deniz Kuvvetleri tarafından hizmet dışına ayrılmalarını müteakip, transferleri yapılabilecektir.

Gemilerin, seyir/emniyet yönünden bekalarını destekleyecek ihtiyaçlar dışında, yüksek maliyetli modifikasyon/tadilat yapılmadan, harekât ihtiyaçları kapsamında bir süre kullanılması ve müteakiben modernize edilmiş mevcut aynı sınıf firkateynlerin işletme ve idamelerinde destek gemisi olarak kullanılması planlanmaktadır.

Hurda işlemi için teslim ediliyor

Gemiler, hizmet dışına ayrılmalarını müteakip Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca, ayıklanan/kullanılabilir sistem ve malzemeler envanterde mevcut aynı sınıf gemilerin işletme ve idamesinde kullanılmak amacıyla sökülerek stoklanmaktadır. Bu işlemlerden sonra hizmet dışı olan gemiler, hurda işlemlerinin yapılması için Makina Kimya Endüstrisi Kurumu’na teslim edilmektedir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #19 : 07 Nisan 2013, 02:07:52 »
harekât ihtiyaçları kapsamında bir süre kullanılması ve müteakiben modernize edilmiş mevcut aynı sınıf firkateynlerin işletme ve idamelerinde destek gemisi olarak kullanılması planlanmaktadır.

Kısacası mevcut gemilere yedek parça olacaklar...
O kadar tantanalı palavra haberleri yazanlar nerede şimdi!