Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #490 : 28 Haziran 2019, 09:35:33 »
-Donald S400 konusuna cidden karsi misiniz? Eger oyleyse bir telefon yeterdi.

-Reccy, sen bizim dediklerimize bakma. Rusya hristiyan klubune üye. Ama Çin cisss!

Not: tamamen hayal urunudur.

Buda iyiydi.     :D :D :D

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #491 : 28 Haziran 2019, 10:43:43 »
Trump ve CB nin  Japonyadaki goruntuleri kanimca sadece PR calismasindan ibaret.
Neticede Sn Trump in ne kadar dengeli bir kisiligi oldugunu artik sagir sultan dahi bilir .
Ayrietten unutmayalim ABD de gucler ayrilligi mevcut ve faal bu durumda Trump in yetkisi sonsuz olmadigi gibi Trump bir sonraki term icin de CB adayligini hedeflemekte . CB ligini tekrardan kazanabilmesi icin Kongre uyeleri ve hali ile lobileri goz ardi edemez.

Bu nedenle Sn CB nimizin Trump dan aldigi izlenime gore yatirim uygulanmayacagina dair bir yorum paylasmasina acikcasi temenniden oteye gidebilecegini sanmiyorum. Ayrica hic bir batili ulke, is ile dostlugu   karistirmaz.Batili ulkeler  O anki gecerli politikalari ne gerektiriyorsa ona gore uygun hareket ederler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #492 : 29 Haziran 2019, 08:33:47 »
Erdoğan - Trump görüşmesinde ilk mesajlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nin yapıldığı INTEX Osaka Fuar Merkezi'ndeki temasları kapsamında ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü. Görüşmenin başında iki lider şu açıklamaları yaptı.

TRUMP: TÜRKİYE'YE ADİL DAVRANILMADI

"Büyük oranda ticaretle ilgili görüşme yaptık. Bunu dörde katlamayı planlıyoruz. İlişkilerimizden çok memnunuz. Askeri ticarete de başlama kararı aldık. Sizinle birlikte olmak bir onurdur.

Erdoğan dostane ilişkiler içinde olduğum bir lider. Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlıyorum, tarih netleşmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminden Patriot almak istedi fakat izin verilmedi. Obama döneminde Türkiye’ye adil davranılmadı.

(S-400 konusu) Karışık bir konu. Farklı çözümler arıyoruz. (Türkiye'ye karşı) Adil olmak zorundasınız.

ERDOĞAN: ÇOK ANLAMLI BULUYORUM

G-20 Zirvesi'nde bu şekilde bir araya gelişimizi anlamlı buluyorum. Şu anda 75 milyar dolarlık bir ekonomi ticaret hacmi noktasındaki zirveye doğru ilerleme hamlemiz var. Savunma sanayisine yönelik attığımız adımlar, atacağımız adımlar var ama her şeyden öte bir stratejik ortaklığımız var. Bu stratejik ortaklığımız tabii birçok alanda dayanışmamızı adeta teşvik ediyor. Bundan sonraki süreçte de bu dayanışmamızın aynı şekilde devam edeceğine olan inancım tamdır."

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-erdogan-trump-gorusmesi-basladi-41258646
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #493 : 29 Haziran 2019, 14:54:38 »
ABD Başkanı Trump, “Obama adil davranmadı. Erdoğan’ın suçu yok” dedi.

"Savunmaları için S-400'lere ihtiyaçları vardı. Sonrasında Rusya'ya gittiler ve S-400 aldılar. Çünkü benden önceki selefim olan yönetim satın almalarına izin vermedi. Müttefikimiz olmasına rağmen, büyük ordusu olmasına rağmen. Türkiye’nin askerleri son derece güçlü ve İdlib’de birlikte çalışıyoruz.

Çok iyi anlaşıyoruz Türkiye ile. Hiç adil değildi, Patriot almak istedi ama Obama hayır dedi. Sürekli hayır dediler. Ve savunması için ihtiyacı vardı. Sonra Rusya’ya gittiler S-400 aldılar. Çünkü Patriot almasına izin vermediler. Benden önceki yönetim bunu satın almasına izin vermedi.

PARASINI ÖDEDİĞİ UÇAKLARI İSTİYORLAR

Bunun o kadar da iyi olmadığını düşünüyorum. Çok para verdiler, anlaşma yapıp aldılar. Bizim ülkemizden gittiler dediler ki "Bunu kullanmanızı istemiyoruz. Bize iyilik yapın, biz size patriotları satacağız.” Çok geç, sistem satın almıştı. Bu arada 116 tane de F-35 satın aldı. Ve daha da almak istiyorlar. Şimdi de parasını ödediği uçakların teslimatını istiyor.

Şimdi haber geçecekler, “Son dakika… Trump Türkiye’yi seviyor.” Hayır ben ülkemizi seviyorum ama bunu söylemek zorundayım. Erdoğan'a haksızlık edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, biliyorsunuz Rahip Brunson’ı geri verdi.

Erdoğan benim bakış açımdan da oldukça çetin biri. Ama ona adaletsiz davranıldığını düşünüyorum. Çünkü Patriot alamazsın dedik ve başka sistem alındıktan sonra fikrimizi değiştirdik. Karmaşık bir konu. Üzerinde çalışıyoruz”

http://video.haber7.com/video-galeri/141808-trumptan-f-35ler-ile-ilgili-cok-onemli-aciklama

Trump başka konuşuyor, Pentagon başka, Temsilciler Meclisi ve Senato başka konuşuyor. Bu kadar samimiyetsizlik olmaz. Madem öyle Erdoğan'ın yüzüne karşı'da S- 400 alırsan F-35'leri unut diye söyle yarın bir gün Pentagon ve ABD dışişleri çıkar tehditlere devam eder sanki tutacak bu iş bitti işte. BİTTİ....

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #494 : 29 Haziran 2019, 15:03:17 »
ABD'ye kızıyoruz ama dikkat ederseniz  İran ve Şii yayılmacılığı artık propaganda aşamasını geçip , tüm Arabistan yarımadasında iç isyanlarla ülke yönetimlerini ele geçirecek kadar arttı.

Bu bizim avantaja çevirilebilecek bir durum. ABD, şu aşamada Türkiye gibi bir devletin İran'a pasifte olsa destek vermesine imkan verecek Türkiye aleyhtarı bir karara imza atmaz bence.

Çünkü 2020 başkanlık seçimleri öncesi Trump bir şeyler planlıyor olabilir İran'a karşı... Cumhuriyetçilerin en sevdiği şeydir "dış düşmana karşı paldır küldür dalmak"...

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #495 : 29 Haziran 2019, 15:38:13 »
Trump in uzerinde durdugu konular, S400 lerin niye Turkiye tarafindan alinmak zorunda kalindigi ,bir de ABD nin Turkiye ile yollari ayirma niyetinde olmadigini belirtmesi genel olarak ozetlenebilir.

Bu aciklama goz onune alinarak kanimca halen temkinli olmamizda yarar vardir . F35 lerin konusu halen muallak , Yatirim uygulanmayacak denmedi , her iki konu ile olumsuz teklif ABD kongresinde beklemekte.

Japonyadaki gorusmeler neticesinde olusan olumlu atmosferin ne kadar daha surdurulebilir oldugu cok bilinmeyenli denkleme benzemekte  cunku ABD ile anlasamadigimiz konular saymakla bitmez. " S400-F35, Yatirim, ortakliga aykiri ust perdeden konusma tehdit, YPG/PKK silahlandirma , Suriye politikasi, Dogu Akdeniz politikasi, Iran politikasi ve yatirimlar.... :)

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #496 : 29 Haziran 2019, 16:41:00 »
Toparlayalim.

2006'daki Lubnan/Hizbullah operasyonu ile Akdeniz'de birseylerin degismeye basladigini gorduk.

Sonra Tunus, Libya, Misir, Suriye... Silahi seven liderler birer birer gitti. Yerlerine ya kaos, ya hadim edilmis, borca batirilmis hukumetler getirildi.

Abd, bolgeden cekiliyor ama yerine Çin"in gelmesini de istemiyor. Light paramiliter ortaklarina birakip gidecek. Çünkü onlar emir alip, soz dinliyor. Suudiler son anda ipten döndüler.

Yaklasan İran operasyonunda ben tarafsiz kalmayi oneriyorum. Suudiler bile el altindan İran'a destek verebilir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #497 : 29 Haziran 2019, 17:41:55 »
incirlik-kürecik abd  kaybetmek istemiyor birde

rus-cin ucagini alacagimizi bildigi icin temkilli aciklama yapdi trump

üzünenler   yahudiler-yunanlilar olacak gibi icimizdeki truvacilar-fetöcüler olacak

S400- kiytirik kumanda ucak  gelecek gözüküyor
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2019, 18:21:16 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #498 : 29 Haziran 2019, 18:39:21 »
İran'a girmeleri bize 15-20 sene verir. Ama bir sonraki hedef biz oluruz. Bu kadar sene içinde nükleer balistik ve ekonomik savunma sanayi gelişimimizi tamamlarsak buyursun girsinler. Bizim işimize bile gelir. Abd İran'ı parçalamak için mutlaka kuzeyden Güney azerbaycanı özerkleştirecek peşmergeler gibi. Belki bu sayede orta asya Türk devletleriyle kara bağlantısı sağlarız.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #499 : 29 Haziran 2019, 18:42:01 »
İran'a girmeleri bize 15-20 sene verir. Ama bir sonraki hedef biz oluruz. Bu kadar sene içinde nükleer balistik ve ekonomik savunma sanayi gelişimimizi tamamlarsak buyursun girsinler. Bizim işimize bile gelir. Abd İran'ı parçalamak için mutlaka kuzeyden Güney azerbaycanı özerkleştirecek peşmergeler gibi. Belki bu sayede orta asya Türk devletleriyle kara bağlantısı sağlarız.

Kuzey irak'i da bize birakacakti guya. Herifler hanzo cikti!

Girmek isteyen olursa girsin tutan yok!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''