Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 220755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #340 : 08 Mart 2019, 16:35:41 »
Arkadaşlar önce küçük bir hatırlatma yapayım, konumuz Türkiye-ABD ilişkileri. Neticede fikir teatisi edidiyorsunuz asabi olmanıza gerek yok. :)

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #341 : 08 Mart 2019, 16:56:31 »
Konu Türk-Amerikan İlişkileri... Kendi üslübuma göre düşüncelerimi ifade etmeye çalıştım. Özetlersek, S400 alacağız diye bir takım yaptırımlara muhattap olma durumu söz konusu olabilir. Ve bu durum 70 yıldır süreklilik arzediyor. Yeni çağa girerken, artık bu duruma bir son vermek lazımdır diyorum. Aksi taktirde geleceğimizi kaybedeceğiz. Çünkü Amerikan bağımlılığı, sadece savunma sanayisinde değil her alanda hayatımızı etkiliyor. Tam bağımsız politikalar geliştirebilmek için her türlü bağımlılıktan kurtulmak lazımdır diyorum. Ekonomik ve siyasi bağımsızlığımızı elde etmek zorundayız. Yeni çağa girerken yeni imkanlar var. Bunları değerlendirelim.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #342 : 08 Mart 2019, 16:59:23 »
Bu forumu çok eskidendir takip ediyorum üye olmak yeni nasip oldu. Yıllar öncede burda yazanlar oluyordu ama daha bir saygı içerisindeydi sanki. Bir konuyla ilgili habere bakmak istediğimde gereksiz muhabbetlerden dolayı gerçekten bilgi yazanların yorumlarinida eş geçmek zorunda kalıyoruz. Açıkçası yeni üye oldum teşekkür ederim yönetici beyfendi kabul etti isteğimi ama inanın soguyoruz siteden... Yani buraya silah teknolojileri hakkında bilgi almak için geliyoruz ama saçma bir kargaşa ve tartışma ortamı benimle birlikte birçok kişiyi irite ediyor.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #343 : 08 Mart 2019, 17:18:43 »
Bu forumu çok eskidendir takip ediyorum üye olmak yeni nasip oldu. Yıllar öncede burda yazanlar oluyordu ama daha bir saygı içerisindeydi sanki. Bir konuyla ilgili habere bakmak istediğimde gereksiz muhabbetlerden dolayı gerçekten bilgi yazanların yorumlarinida eş geçmek zorunda kalıyoruz. Açıkçası yeni üye oldum teşekkür ederim yönetici beyfendi kabul etti isteğimi ama inanın soguyoruz siteden... Yani buraya silah teknolojileri hakkında bilgi almak için geliyoruz ama saçma bir kargaşa ve tartışma ortamı benimle birlikte birçok kişiyi irite ediyor.

+1

Hoş geldiniz.
Eleştirinizde haklısınız. Bizler de bu durumdan rahatsızız. Ancak ülkemizde insanlar sürekli fanatizmle dolduruldukları için bu durum giderek artıyor. Aynı gemide yol alanların birbirlerini çeşitli şekillerde sınıflandırarak dışlamaları, içerisinde bulundukları gemiyi batırmaya çalışmaları ve bunun farkında dahi olmamaları hiç hoş değil!

Biz forum içerisinde bunu engellemek için, arkadaşlık havası içerisinde forumun içeriğindeki konuların tartışılmasını teşvik etmeye çalışıyoruz elimizden geldiğince.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Master

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -53
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #344 : 08 Mart 2019, 17:49:07 »

Bu tarz forumlar sadece bilgi paylaşımı için oluşturulmamakta.Ha bilgi almak istiyorsanız bir çok askeri haber sitesi mevcut durumda ordan güncel bilgileri alabilirsiniz.

Bu forumlar aynı zamanda kişilerin farklı düşüncelerini tartışma alanlarıdır.Bir haber sitesi değildir sadece haberi versin geçsin.O zaman dinamik formlar yerine statik formlar olur her gün bir füze bir silah üretilen bir ülke değiliz sonuçta.

Forumlar varolan durumu tartışmak için oluşturulur.Bundan rahatsız olanların normal haber kaynaklarına yönelmesi gerekir.Neticede artık son 2 senedir bir çok savunma haber portalı var ordan okunabilir.

Bunu rahatsız olan kitlenize iletmenizi rica ediyorum.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #345 : 08 Mart 2019, 18:05:41 »
Master’ a (+1) .... çok doğru.zaten bundan 2-3 sene önceki sıkıntımız buydu. Skywolf’ un üstün gayretlerine rağmen katılımcılar yorum yazmaktan çekiyordu. Yorum yaza yaza bu çekingenliği aştığımızı düşünüyorum.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #346 : 08 Mart 2019, 18:06:19 »
Forum kurucusu sayın skywolf gereken hassasiyeti gosterdi.. sayin master fikri cuceleriniz sizin olsun basit tartismalariniza eşlik edemiycem. Eskiden adı yabgu olan biri vardı sizin gibi her halta aldıran , o gidince düzelir diye umuyordum ama yerini doldurmuslar hemen. Neyse tekrar yönetici beye teşekkür ederim. Bu sadece dışardan bir gözün yorumuydu. Sağlıcakla kalın
« Son Düzenleme: 08 Mart 2019, 18:07:00 Gönderen: Mugen »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #347 : 08 Mart 2019, 19:32:27 »
https://twitter.com/haskologlu/status/1104055206906679297
    Gün geçmiyor ki bir tehdit mesajı gelmesin.Gerçekten artık bu mesele bir onur ve dik duruş meselesine dönüşmüştür geri adım atmanın bedeli biat etmekten çok daha faza olacaktır bu saatten sonra.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #348 : 08 Mart 2019, 22:26:17 »
Leventkepir1 defalarca hakaret içerikli iletiler gönderdiği için süresiz uzaklaştırıldı.

Lütfen psikolojik sorunları olanlar foruma üye olmak yerine psikoloğa gitsinler. Ve lütfen forumu karıştırmak için kimse üye olmasın. Burada "aklı başında insanlar gibi" savunma sanayi ve strateji konularında seviyeli tartışmalar yapmak isteyen herkese kapımız açık.

Kimseyi forumdan uzaklaştırmak istemiyorum ancak bazıları malesef buna mecbur bırakıyor. Acaba kendilerine dışarıdan baktıklarında yaptıklarını yakıştırıyorlar mı?

Forum kuralları arasında ülkemizin kurucusu Atatürk hakkında yerinde maddeler bulunuyor. Dini, siyaseti, ırkı, mezhepleri vs kullanarak kendilerine çıkar sağlayanlar olduğu gibi Atatürkçülüğün ardına sığınan kötü niyetli bazı kişilerin olabileceği gerçeğini göz ardı etmeyerek, bu konuda "pire için yorgan yakmayarak", düşünceniz ne olursa olsun, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki söylemlerinize dikkat etmeniz yerinde olur. Kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil, zorla düşüncelerini benimsemek zorunda değil. Ancak o kadar büyük işler başarmış bir lidere saygı duymak zorunda! Özellikle bu forumda bunun aksine izin vermemiz mümkün değil!.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #349 : 08 Mart 2019, 22:33:56 »
Hocam hertürlü farklı görüş ve konu zaten ifade edilmelidir forum ortamında herkezin görüşüne saygım vardır Atatürk hakkında da farklı görüşleri olanlar olabilir fakat bu görüşlerimizi eleştiri sınırlarını aşmadan ve kullandığımız kelimelere dikkat ederek anlatmalıyız.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2019, 22:35:33 Gönderen: fırtına06 »