Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #290 : 06 Mart 2019, 15:46:00 »
+1

İşte umut vaad eden insanlardan biri...
Kendisini sürekli geliştiriyor ve hep daha ilerisi için, daha iyisi için kafa yoruyor.
Bu nedenle içim biraz daha rahat.

Son iletileri ayırıp ABD ile ilişkiler konusuna bağladım...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #291 : 06 Mart 2019, 16:22:03 »
Battlestar, güzel bir analiz olmus, elinize saglik. Bence  yahudiler sadece ABD de degil , birçok avrupa ülkesindede devletin  kritik kademelerine yerleşmiş. Biliyorsunuz geçenlerde Fransa da siyonist kelimesini kullanarak yapilan sözlü ataklari, kanununlarla yasaklanmis  antisemit kavraminin içine aldilar. Fransada yahudiler çok güçlü. 
Naçizane kanaatim : Türkiyenin  tüm  menfaatleri (Dogu Akdeniz, güney dogu Anadolu, vs)  icin , hizli bir sekilde iliskilerimizi, diplomatik agirlikli olarak, önce Israille sonrada Misirla normallestirmeliyiz. Bu hersey  güllük gülistanlik olsun demek degil. Akabinde ABD ve körfez ülkeleriye münasebetler düzelecek ve hatta Yunanistan yumusayacaktir. Unutmuyalim cürmümüz kadar yer yakariz.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #292 : 06 Mart 2019, 17:40:23 »
Battlestar ın planı güzel bir plan lakin vicdanen bakıyorum zaten benim dini düşüncemi bilen biliyor sırf Filistinli veya müslüman diye o insanlara yapılan insanlık dışı olaylara gözümüzü kapıcak olmamız ne kadar etik
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #293 : 06 Mart 2019, 18:04:54 »
Battlestar ın planı güzel bir plan lakin vicdanen bakıyorum zaten benim dini düşüncemi bilen biliyor sırf Filistinli veya müslüman diye o insanlara yapılan insanlık dışı olaylara gözümüzü kapıcak olmamız ne kadar etik

Çinle olan ilişkilerimiz için Doğu Türkistan'a göz yummamız ne kadar etikse o kadar. Zaten ben göz yumalım demiyorum. Bu adamların haklarını bunlara lanetleyici bir şekilde destek verip eyyy israil diye şov yaparak değilde israille iyi ilişkiler geliştirip diplomasi yoluyla ve israile biraz daha ilerleme fırsatı verecek çatışmaları önleyici ara bulucu rolde olalım.

Yada şöyle daha popüler bir şekilde anlatayım;

Şimdi israil'in mahallenin kaslı kuvvetli arkası kuvvetli(abd) kabadayısı , filistini'de bu kabadayı tarafından devamlı dayak yiyen cılız genci olduğunu düşünün. Bizde kabadayıyla benzer güçte çok gerekmedikçe dalaşmak istemeyen eşit güçteki(belki biraz daha toy) karşı delikanlı olarak düşünün.

Şimdi biz  israil kabadayısına bir yumruk çakamayacaksak bu delikanlıyı yürü be oğlum arkandayım, saldır , haklı olan sensin deyip himaye de etsek o adamın gidip dayak yiyip döneceği kesin. Ancak biz aralarına girip yav durun dövüşmeyin, sakin olun , filistin sende akıllı dur, israil sende hakkına saygılı ol vs. bu şekil itidal yanlısı sakinleştirici bir politika izlersek hem adamın yediği dayak azalır hemde israil bize kinlenmez.

Çünkü bu kinin sonu er yada geç büyük abisini çağırıp sağlam bir mahalle kavgası yaşanması demektir ki şu an biz bundan kurtulamayız . Ama itidalli olur o sırada güçlenir israilin güvencesi sarsılır kendisi zafiyete düştüğünde gücün yeterse çökersin. Olay budur.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #294 : 06 Mart 2019, 18:37:24 »
Sn Battlestar uzunca  ve oldukça doğru bir analiz ile doğru noktalar saptamış.

'' Belki gözümden kaçmış olabilir  veya ben kaçırmış olabilirim '' Dünyada emperyalist ülkeler her zaman kendilerinden daha güçsüz olan ülkeleri sömürmeye , ekonomisini bozmaya, şantaj ve hatta ve hatta kaba kuvvetle kendince doğru olduğuna inandığı ama aslında kendisinin menfaatleri amacına hizmet eden politikalar izlemekten vazgeçmeyecek. 

O zaman Türkiye olarak yapmamız gereken, emperyalist ülkelerin veya  yakın çevremizde oluşacak yeni oluşumların faydalanabileceği kendi bünyemizde bulabilecekleri manevra alanlarını ortadan kaldırıcı siyasi (Siyasiden kastım mevcut yapı),yapısal ,ekonomik sosyal reformlar yapmak zorundayız.  Bizler ne kadar  evimizi iyi düzenlersek hasmımıza da o kadar az manevra alanı bırakmış oluruz.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #295 : 06 Mart 2019, 19:06:14 »
Sayın Battlestar.

Bu İsrail konusunda sizinle tamamen hemfikiriz. İsrail ile ilişkilerimiz iyi olsaydı sadece Doğu Akdeniz ‘de bugünlerde gibi başımız ağrımayacaktı ve Filistin konusunda tansiyon düşürücü rolümüz olabilirdi. Ne kadar haklı olsakta elimize geçen sıfır.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #296 : 06 Mart 2019, 19:23:51 »
BATTLESTAR' ın analizine okudum yalnız ben diğer arkadaşlar gibi bu görüşlere olumlu bakmıyorum. Hatta çok yanlış tespitler olduğu söylemem lazım. İlk önce eleştirilerimi dile getireyim, sonrasında kendi düşüncelerimi ayrıca yazarım.

Özetle BATTLESTAR arkadaşımız diyor ki,

Amerika dünyayı kontrol ediyor, Amerikayı' da Yahudiler! O halde İsrail' le iyi ilişkiler kurmalıyım ki yolum-bahtım açık olsun...! Önermesi kabaca bu şekilde.

Oysaki İsrail' in kendi ajandası var. Analiz yaparken, İsrail' in bir din devleti olduğu gerçeğini unutmayalım. Dinin olduğu yerde akıl mantık hak getire! Adamlar üç bin yıllık din kuramı üzerinden siyaset yürütüyorlar. Büyük İsrail diyor, vadedilmiş topraklar diyor, bereketli hilal diyor... Öteki taraftan, yok efendim Evanjelistiydi, yok efendim Protestaynıydı... Tanrıyı Kıyamete zorlayalım, büyük savaştan çıksın (Armageddon) yok efendim bu savaştan sonra Tanrı Krallığı kurulsun... falan. Şimdi sen bu tip adamlarla muhatapsın. Adamların resmen gözü dönmüş ve hedeflerine son derece yaklaşmışlardır. Adamlar hakikaten de orta doğuyu hallaç pamuğu gibi savurdular yani.

Hal böyleyken... yok Suriye' yi bölelim, yok İran' ın bölünmesine yardımcı olalım! Yapmayın arkadaşlar gözünüzü seveyim. Bunlar çok yanlış düşünceler yani... Tam tersine İsrail' i dengeleyecek bir bariyere ihtiyacımız vardır. Bakınız; Arap Sonbaharı öncesi dönemde, İsrail' e karşı bölgede ki en sağlam iki devlet Suriye ve İran' dı. Suriye' nin içine ettiler, İran' ı da karıştırmaya çalışıyorlar. Ve hatta bu İsrail dediğiniz ülke, Türkiye ve İran' ı mezhep kavgası üzerinden; kafa kafaya kapıştırmayı amaçlıyordu. FETÖ Kalkışması başarılı olsaydı, mezhep kavgası üzerinden İran' la savaşa tutuşacaktık. Aynen İran-Irak Savaşında olduğu gibi, bölgenin en kadim iki devletini birbiriyle savaştırıp tüketeceklerdi. Bunları göremiyor musunuz? Kaldı ki PKK destekleyenler istihbarat örgütleri sayın deseler, en birinciliğe CIA ve MOSSAD yazılır. Barzani ailesini koruyup kollayan yine bunlar. Barzanistan kurulursa hemen tanırız diyenler yine bunlar. FETÖ' nün arkasında ki güç yine bunlar... 

Kısacası ver-kurtul ile olacak işler değildir. Şirinlik yaparak da hiçbir şey elde edemezsiniz. Bu adamlar güçten kuvvetten anlar kardeşim. Şer ittifakına karşı gücün yetmiyorsa, dengeleyecek ittifakları kurmalısın. Bu kapsamda Suriye' nin toprak bütünlüğü önemlidir. İran' ın karışmasına müsaade etmemek lazım. Arkada silah sistemleriyle bölge ülkelerini destekleyecek Rusya var... uzak doğuda Çin desteğinden mahrum kalmamak lazım. Yok Uygur mezalimiydi, yok şuydu buydu. Bu tür çarpıtmalara prim vermemek lazım. Oyuna gelmemek lazım. Sağlam durmak lazım. Ver-Kurtul ile bu işler olmaz hocam. 

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #297 : 06 Mart 2019, 20:10:32 »
BATTLESTAR' ın analizine okudum yalnız ben diğer arkadaşlar gibi bu görüşlere olumlu bakmıyorum. Hatta çok yanlış tespitler olduğu söylemem lazım. İlk önce eleştirilerimi dile getireyim, sonrasında kendi düşüncelerimi ayrıca yazarım.

Özetle BATTLESTAR arkadaşımız diyor ki,

Amerika dünyayı kontrol ediyor, Amerikayı' da Yahudiler! O halde İsrail' le iyi ilişkiler kurmalıyım ki yolum-bahtım açık olsun...! Önermesi kabaca bu şekilde.

Oysaki İsrail' in kendi ajandası var. Analiz yaparken, İsrail' in bir din devleti olduğu gerçeğini unutmayalım. Dinin olduğu yerde akıl mantık hak getire! Adamlar üç bin yıllık din kuramı üzerinden siyaset yürütüyorlar. Büyük İsrail diyor, vadedilmiş topraklar diyor, bereketli hilal diyor... Öteki taraftan, yok efendim Evanjelistiydi, yok efendim Protestaynıydı... Tanrıyı Kıyamete zorlayalım, büyük savaştan çıksın (Armageddon) yok efendim bu savaştan sonra Tanrı Krallığı kurulsun... falan. Şimdi sen bu tip adamlarla muhatapsın. Adamların resmen gözü dönmüş ve hedeflerine son derece yaklaşmışlardır. Adamlar hakikaten de orta doğuyu hallaç pamuğu gibi savurdular yani.

Hal böyleyken... yok Suriye' yi bölelim, yok İran' ın bölünmesine yardımcı olalım! Yapmayın arkadaşlar gözünüzü seveyim. Bunlar çok yanlış düşünceler yani... Tam tersine İsrail' i dengeleyecek bir bariyere ihtiyacımız vardır. Bakınız; Arap Sonbaharı öncesi dönemde, İsrail' e karşı bölgede ki en sağlam iki devlet Suriye ve İran' dı. Suriye' nin içine ettiler, İran' ı da karıştırmaya çalışıyorlar. Ve hatta bu İsrail dediğiniz ülke, Türkiye ve İran' ı mezhep kavgası üzerinden; kafa kafaya kapıştırmayı amaçlıyordu. FETÖ Kalkışması başarılı olsaydı, mezhep kavgası üzerinden İran' la savaşa tutuşacaktık. Aynen İran-Irak Savaşında olduğu gibi, bölgenin en kadim iki devletini birbiriyle savaştırıp tüketeceklerdi. Bunları göremiyor musunuz? Kaldı ki PKK destekleyenler istihbarat örgütleri sayın deseler, en birinciliğe CIA ve MOSSAD yazılır. Barzani ailesini koruyup kollayan yine bunlar. Barzanistan kurulursa hemen tanırız diyenler yine bunlar. FETÖ' nün arkasında ki güç yine bunlar... 

Kısacası ver-kurtul ile olacak işler değildir. Şirinlik yaparak da hiçbir şey elde edemezsiniz. Bu adamlar güçten kuvvetten anlar kardeşim. Şer ittifakına karşı gücün yetmiyorsa, dengeleyecek ittifakları kurmalısın. Bu kapsamda Suriye' nin toprak bütünlüğü önemlidir. İran' ın karışmasına müsaade etmemek lazım. Arkada silah sistemleriyle bölge ülkelerini destekleyecek Rusya var... uzak doğuda Çin desteğinden mahrum kalmamak lazım. Yok Uygur mezalimiydi, yok şuydu buydu. Bu tür çarpıtmalara prim vermemek lazım. Oyuna gelmemek lazım. Sağlam durmak lazım. Ver-Kurtul ile bu işler olmaz hocam.

Yanlış okumuşsunuz sayın partikül . Ver kurtul değil benim bakış açım . Sadece çıkarlarını düşmanlıkla değil politika ve ikili ilişkileri koruyarak kullan. Ya bu büyük israil muhabbeti biraz komplo teorisi gibi .Tamam ben üstte popüler söylem diye değerlendirdim ama benim bu israil üzerine çalışmış iki hocam vardı. Bir çok yahudi ile görüştüler. Yahudilerin öyle büyük israil felan gibi bir hayalleri yok. Yahu zaten dünyadaki tüm yahudi kanı taşıyan herkesi toplasan 20 milyon eder maksimum o büyük israili kontrol edebilmek için kafadan 150 milyon nüfus lazım.Bu bazı siyonistlerin söylemleri sadece kaldı ki orjinal büyük israil sadece bizim antakyayı kapsıyor. Güzel hayal ama gerçekçi değil.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #298 : 06 Mart 2019, 21:08:53 »
...Ya bu büyük israil muhabbeti biraz komplo teorisi gibi .Tamam ben üstte popüler söylem diye değerlendirdim ama benim bu israil üzerine çalışmış iki hocam vardı. Bir çok yahudi ile görüştüler. Yahudilerin öyle büyük israil felan gibi bir hayalleri yok. Yahu zaten dünyadaki tüm yahudi kanı taşıyan herkesi toplasan 20 milyon eder maksimum o büyük israili kontrol edebilmek için kafadan 150 milyon nüfus lazım.Bu bazı siyonistlerin söylemleri sadece kaldı ki orjinal büyük israil sadece bizim antakyayı kapsıyor. Güzel hayal ama gerçekçi değil.

Yahudi'den Yahudi'ye fark var, onu kabul ederim fakat komplo teorisi olup olmadığını test etmek için tarihin seyrine bakmak lazım.

Derler ki, Yahudilerin bir kısmı İsrail devletinin kurulmasına bile karşıymış... Teferruatını tam hatırlamıyorum lakin kutsal metinlerin bir yerinde, vakti zamanı gelmeden önce İsrail devletinin kurulmaması gerektiği yazıyormuş! Kuruluşunu meşrulaştırmak için Hitler' in tezgaha getirildiği söyleniyor. Bu şekilde '' devletsiz olduğumuz için soykırıma maruz kaldık'' propagandası yapılmış. Zaten finans kapital Siyonistlerin elinde olduğu için... devlet kurmak için bi' sıkıntıları yoktu fakat dünya Yahudilerini O devletin vatandaşı olmaya razı etmeleri gerekiyordu -gibi bir iddia var.

Neyse, bu kısmı geçiyorum... biz olguya bakalım. İsrail' in kuruluşunu ve yayılma politikasını bilmeyen yoktur. Araplarla 3 savaş, şu kadar çatışma falan... Sonuçta Arapları perişan ettiler. Mısır bir şekilde ehlileştirildi. Irak yerle yeksan edildi. Ürdün desen, İngiliz sömürgesi... Arabistan desen; dünya üzerinde böyle ucube bir devletin hiç var olmaması gerekiyordu. Libya' yı ve Kaddafi' yi yok ettiler... Geriye Arap namı hesabına, kala kala Suriye kalmıştı, onu da bizimkilerin marifetiyle yerle yeksan ettiler... Efendime söyleyeyim, İran sürekli diken üstünde; ha bugün bombalayacaklar ha yarın... İç savaş çıkartmaya çalıştılar; bereket versin ki bu sefer Türkiye dik durmayı başardı. Terör koridoru kurmaya çalıştılar... olmadı Barzani devletini kurdurmaya teşebbüs ettiler; bunların hepsi Türkiye' nin dik duruşuyla engellenmiştir. İsrail' le iyi geçineceğiz diye ılımlı yılışık bir politika uygulanmış olsaydı; bugün nur topu gibi Barzani devletini kucağımızda bulacaktık. Babası İsrail, peki anası kim olacaktı sizce? Hain evlat Ökkeş gibi  çocuk doğurtturacaklardı. Bu hain evlat, bizim himayemizde büyüyüp palazlandıktan sonra hain evlat olduğunu hatırlayıp Türkiye' den parça koparacaktı. Yani tam olarak ''Besle kargayı oysun gözünü!'' olacaktı. Bereket versin ki bunların hepsini engelledik.

Hocam, adamlar siyasetini 100-150 yıl önceden belirlemiş. Bu söylenen şeyler günlük politikalar değildir. Zamanı geldiğinde gündeme getirilen programlardır. Bunları görebilmek lazım. ABD-İsrail-Arabistan şer eksenine ancak başka bir eksenle karşılık verebilirsiniz. Terazinin iki kefesi gibi... Öteki türlü nasıl olur biliyor musunuz? O örneği kim vermişti! Terazinin bi' kefesine iki tonluk sarı öküzü koyduğunuzu varsayalım; diğer kefesine iki tonluk ağırlık koymadığınız zaman; adam parasını vermeden sarı öküzü alıp gidiyor(!) Ilımlı politikanın sonucu bu şekilde olur. Yani pahalıya ödetmek lazım. Öyle bedavaya yok yani. Yok Barzani devletiymiş, yok bilmem ne... O işler yaş.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2019, 21:14:06 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #299 : 06 Mart 2019, 21:36:19 »
Bu konuda bende Partikül ile aynı düşüncedeyim. Israil ile Battlestar'ın dediği gibi ilişkinin kurulma ihtimali mümkün değil. Israil gözü dönmüş adeta. Ne yaparsanız yapın Kudüsten, Filistinden vazgeçiremezsiniz. Vadedilmiş topraklar Israil için adeta yaşama sebebi. Bu kadar silahlanma ne içindir ? Neye hazırlıktır ? Böyle düşüncede bir devlet ile ilişki kurmak mümkün değil. Bizim Ypg, Pkk, Barzani, Israil, Ermenistan, Yunanistan bu şer devletlerinin hepsi ile çok net politikalarımızın olması lazım. Ilımlı politikalar yarardan çok zarar getirir. Çözüm süreci, Barzani ile ilişkiler hepsi buna örnektir. Yoksa bende isterdim israil ile iyi ilişki kurup Filistin davasında orta yolu bulalım. Filistinlilerin haklarını koruyalım. Hemde içinde bulunduğumuz durumdan çıkalım. Ama bu devlet yapısıyla bu mümkün değil.