Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217932 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #240 : 15 Ekim 2018, 10:47:25 »
Ben aslında gemiyle alakalı orantısız cahilliğe vurgu yapacaktım ama bunlar hep aynı

TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #241 : 15 Ekim 2018, 11:14:18 »
yüzmilyarlarca dolarmış yatırımda hesap kitapta bilmiyorlar. Amerika kendi ülkesine bile yüzmilyarlarca dolar yatırım yapmıyor
Basın bu hatayı çok yapıyor milyon doları milyar dolar yazıyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #242 : 15 Ekim 2018, 11:24:30 »
Ben aslında gemiyle alakalı orantısız cahilliğe vurgu yapacaktım ama bunlar hep aynı

yüzmilyarlarca dolarmış yatırımda hesap kitapta bilmiyorlar. Amerika kendi ülkesine bile yüzmilyarlarca dolar yatırım yapmıyor

Bence bunlar cehalet veya hata değil! Bilerek yapıyorlar!
Nasıl olsa inanacak milyonlar var diye düşünüyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #243 : 15 Ekim 2018, 11:42:05 »
Milyon ile milyarı ayırt edememek basit bir hatadan ziyade işini ciddiye almamaktır. Bu heriflerin yazdıklarıyla , bize gösterdği şeylerle algılarımız değişiyor , düşüncelerimiz okudugumuz haberler dogrultusunda şekle bürünüyor. Bana göre bu basit bir hatadan ziyade toplumsal mühendisliktir. Çünki ne zaman ülke ekonomik acıdan alabora olsa bir yerlerden milyarlarca dolar gelecek kafası "YAŞATILIYOR". Bu bir muhabirin yazım hatasından ziyade bilinçli yapılmış birşey.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #244 : 15 Ekim 2018, 11:58:42 »
Milyon ile milyarı ayırt edememek basit bir hatadan ziyade işini ciddiye almamaktır. Bu heriflerin yazdıklarıyla , bize gösterdği şeylerle algılarımız değişiyor , düşüncelerimiz okudugumuz haberler dogrultusunda şekle bürünüyor. Bana göre bu basit bir hatadan ziyade toplumsal mühendisliktir. Çünki ne zaman ülke ekonomik acıdan alabora olsa bir yerlerden milyarlarca dolar gelecek kafası "YAŞATILIYOR". Bu bir muhabirin yazım hatasından ziyade bilinçli yapılmış birşey.

+1
Aynen öyle!
Bunu zaten aklı başında herkes biliyor. "Bilmemezlikten gelenler" bile!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2018, 23:35:43 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #246 : 16 Ekim 2018, 10:48:05 »
Türk tarafından sonra ABD tarafı da Rahip Brunson için kesin dille pazarlık konusu olmadığını ifade etmiş.

Yani mahkemeden 2 hafta önce ABD den gelen ''Uzlaşma'' heyeti normalde Topkapı sarayını ziyarete gelmiş. Bir anda 2 gizli tanık gördükleri rüya sebebiyle ifade değiştirmiş.

Birde adama ajan diyorlar. Ne güzel kağıttan günah çıkarttırıyor!

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #247 : 17 Ekim 2018, 13:54:09 »
 Önce ABD Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey.  Ardından Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Türkiye geldi. Suriye de ise Kimliği belirsiz bir grup ABD yapını silah ve araçlar ile YPG ye şok baskınlar yapmaya başladı. Münbiç de siperler kazılıyor. Sanki herkes Brunson'un serbest kalmasını bekliyormuş gibi.. Biz yine pazarlık yok deyip olayların bundan sonraki gelişimini takip edecez.

Yalnız bu resmi paylaşmam lazım.  :D
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #248 : 17 Ekim 2018, 14:28:55 »
Ortadoğuda Suudi rejimine bir baskı var. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın da ortadan kaybolması ve Suudi yönetiminin bu konuda ciddi şekilde suçlanması sonucu ABD nezdinden Suudilerin geriye çekilmesi, Türkiye'nin de öne çıkması söz konusu. Rahibin bedava verilmiş olacağına kimse inanmaz. Ancak rahibin, güvenilmez ABD'nin vaadleriyle de serbest bırakıldığını sanmıyorum. Vaad değil icraat olmuş olması lazım!

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #249 : 17 Ekim 2018, 14:44:39 »
Şöyle bir soru sordum diyelim.
Burada öldürülen gazeteci ve Suudi devletinden oluşan tabloda bir tanesi radikal dinci diğeri daha ılımlı taraf acaba hangisi radikal hangisi ılımlı taraftır?

Bu soruyu sorunca tabloda biri  Washington Post da köşe yazıları olan Amerika ya kaçmak zorunda kalmış bir muhalif Suudi gazeteci diğeride kadınlara araba kullanmayı yasaklamış içki içeni hapse atan dine hakaret edeni kılıçla insanların önünde idam eden bir ülke.

Hangisi aşırı dinci radikat fundamantalist hangisi ılımlı islam yanlısı bunların?

Herkes gazeteciyi ılımlı zanneder ama aslında o radikal dinci Büyükelçilikteki adamlar ise ülkeyi bunlara karşı koruyan yani aşırı islamcılara karşı savaş açmış ılımlı taraftalar

Bunun farkında mısınız bilmiyorum ama tam tersi olduğunu zannettiğinizi düşünüyorum

Biz hangi taraftayız peki. Gazetecinin tarafındayız tabiki ya ne olacaktı.

Acaba farkındamısınız Suudi rejiminin dinciler ile savaşta olduğunun ezelden beri kendisini bu saldırılara karşı koruduğunun. Peki bütün Arap devletlerinin bunu yaptığının tağğğ öteden beri üstelik farkındamısınız.
Efendim dincinin  Washington Post da ne işi var. Feto nun ne işi varsa onunda o işi var işte

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2018, 14:56:30 Gönderen: serkan »
beğen