Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217941 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #180 : 29 Eylül 2018, 13:22:49 »
McKinsey Danışmanlık Şirketinin karanlık ilişkiler ağını şuraya yapıştırmış olduğum linkten okuyabilirsiniz. 

http://www.8sutunamanset.com/kuresel-dublormckinsey/

''McKinsey'' hakkında dikkat çeken paragraf;

Yani McKinsey’in uluslararası finans sistemindeki kilit rolü krizdeki ülkeleri IMF’in boyunduruğuna hazırlamak ve varlıklarının küresel sermayeye transferini sağlamak, kimi ülkelerde finansal güçlerle siyaseti yönlendirmek…

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #181 : 29 Eylül 2018, 17:41:51 »
Ekonomi nasıl teslim ediliyor birde açıklarsan sevindirici olur keza kendileri danışmanlık veriyorlar sadece herhangi bir yaptırım karar alma vs yetkisi olmaz danışmanında dünya üzerinde siz bir izah ederseniz anlamak istiyorum

Büyük oranda ABD nin de baltaladığı ekonomiye yine ABD malı danışmanın danışmanlık etmesi size de garip gelmiyor mu ?
Garip gelmiyorsa lütfen açıkça yazın.

Garip gelmiyor zira danışmanlar amerikalı değil dünyanın her kesiminden uluslararası danışmanlık firması ki benim değindiğim nokta bu değil arkadaşın birinin geride yazısıda 16 bakanlık ve ekonomi teslim edildi ne demek yahu bir yapı oluşturuluyor ve bu danışmanlık firmasında bakacak danışman hedeflere yakınlaşıp yakınlaşmadığı hakkında bilgi verecek bu kuruma herhangi bir yaptırımı yetkisi vs olmayan bir danışman danışırsın sana bilgi verir uymak zorunda değilsin fikrini beğenmek zorunda değilsin vs vs yani bu kadar kuru gürültü yapacak birşey yok ortada gören sanacak ekonomi bakan yardımcısı atandı bu firma veyahut bu kurumun başına atandı danışmanı çağırırsın kurum toplantısında anlat dersin nerede ne imkanlar var oda sana fikirlerini söyler daha ileri gidemez gerisi kuruma kalmış fikrini beğenir beğenmez uyar uymaz vs

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #182 : 29 Eylül 2018, 18:07:27 »
Hala düşmana tüm verilerin neden açıldığına anlam veremiyorum.
Danışmana danışırsın bunu yaparken elde avuçta hangi veri varsa vermek zorundasındır.
Holding vb de çalışanlar bunu bilir.
Neyse siyasi tartışmalarda bulunmayacağım.
Altay konusun da bir arkadaş bir yorum yapmış(firmalardan para mı alacaksınız vb tarzında) bu şekilde medeni olarak tartışıp bir noktaya varamayız...

McKinsey firması hakkında ne biliyoruz?
ABD'li uluslararası yönetim danışmanlık firması olan McKinsey kamu ve özel sektörün ekonomi politikalarını ve kararlarını analiz ederek bu yönde raporlar hazırlıyor.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #183 : 06 Ekim 2018, 12:56:09 »
Hadi bazılarının gözü aydın bir karalama kampanyasının daha sonuna geldiler :)

RTE: Amerikadan, McKinsey’den danışmanlık hizmeti almayacağız. Biz bize yeteriz.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #184 : 06 Ekim 2018, 14:58:18 »

RTE: Amerikadan, McKinsey’den danışmanlık hizmeti almayacağız. Biz bize yeteriz.
biz buna karalama kampanyasının sonu demiyoruz. Tepki görünce meydana gelen U dönüşü diyoruz. Bu tür yanlislarda ısrar edilmemesini doğru buluyorum. Yalniz bu U dönüşü mevcut sistemin biz bize yeteriz demesinden ziyade halkın tepkisi ile olmuştur. Yani böyle bir anlaşmada ülkenin başındaki kişinin haberinin olmaması yada o kişi okeylemeden anlaşma yapılmasına inanacak kadar gerizekalı değiliz :))yinede zararin  ucundan dönüldü. Ben danışmanlık şirketiyle çalışılmasına karşı değilim. Yalnız profesyonel bir şirketten destek alacak kadar profesyonel dusunuyor isek keşke o görevlere zamanında profesyonelleri getirebilse idik
 En çokta senin adına sevindim firtinabaskan. Cidden :)) yapılan yanlışın sende farkindaydin ama bu U dönüşü senide benide mutlu etti.umarim bundan sonraki yanlışlara objektif bakıp "bu yanlis" demeyi biliriz. Neyse happy time ""
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2018, 15:32:41 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #185 : 06 Ekim 2018, 16:11:06 »
Memlekete hayirli olsun. Bu haberi aldigimda Afyonspor-Karabuksor macini izliyordum. Maç 5-0 bitti!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #186 : 06 Ekim 2018, 16:45:42 »
Zannedersem Mc Kinsey Kuruluşunu IMF ile karıştırıyorsunuz.  Her kuruluşu paranoyak gözüyle bakmadan evvel bir araştırın bilmiyorsanız Hazreti Google’ la danışın.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #187 : 06 Ekim 2018, 17:19:30 »
Zannedersem Mc Kinsey Kuruluşunu IMF ile karıştırıyorsunuz.  Her kuruluşu paranoyak gözüyle bakmadan evvel bir araştırın bilmiyorsanız Hazreti Google’ la danışın.
MC Kinsey'i ilk defa sizin haşmetli hazretliniz sayesinde duydugumuz için daha önce araştırma ihtiyacı duymadık çok özür dileriz. İMF ile Mc Kinseyi karıştırmak ne haddimize mesela biri 3 harfli diğeri 8. Asıl sorun ne biliyor musun Tigerfish. Senin yada benim ideolojim değil. Vatan. Seninde benimde derdimiz vatan.Bunu çok içten ve samimi söylüyorum umarım samimiyetime inanırsın. Düne kadar genelkurmayın kozmik odasına girilmesini haklı bulanlarda vardı bu ülkede. Sırf kendi ideolojileri bunun yapılmasını uygun gördüğü için sessiz kalanlar vardı. Şimdi gelmiş burda amerikanlı şirketi şunla yada bunla karıştırma diyorsun. Karıştırmıyoruz abi , biz sakiniz lütfen bir siz karıştırmayın ülkeyi :D
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #188 : 06 Ekim 2018, 17:22:24 »
Neyse susuyorum bu konuda. Yazdıgım cümleler yüzünden SKYWOLFten özür dileye dileye bir hal oldum.Bir yenisini dileyecek yüzüm kalmadı. Ben bulaşmıyım en iyisi :)) herkes haklı

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #189 : 06 Ekim 2018, 18:19:14 »

biz buna karalama kampanyasının sonu demiyoruz. Tepki görünce meydana gelen U dönüşü diyoruz. Bu tür yanlislarda ısrar edilmemesini doğru buluyorum. Yalniz bu U dönüşü mevcut sistemin biz bize yeteriz demesinden ziyade halkın tepkisi ile olmuştur. Yani böyle bir anlaşmada ülkenin başındaki kişinin haberinin olmaması yada o kişi okeylemeden anlaşma yapılmasına inanacak kadar gerizekalı değiliz :))yinede zararin  ucundan dönüldü. Ben danışmanlık şirketiyle çalışılmasına karşı değilim. Yalnız profesyonel bir şirketten destek alacak kadar profesyonel dusunuyor isek keşke o görevlere zamanında profesyonelleri getirebilse idik
 En çokta senin adına sevindim firtinabaskan. Cidden :)) yapılan yanlışın sende farkindaydin ama bu U dönüşü senide benide mutlu etti.umarim bundan sonraki yanlışlara objektif bakıp "bu yanlis" demeyi biliriz. Neyse happy time ""

Yav he he tepki görünce U dönüşü demen beni çok güldürdü :))

Şunu kabullenmiş olmanda enteresan türkiyede her kurum ve kişinin Cumhurbaşkanından haberdar olmadan birşey yapması büyük adam vesselam milyonlarca kişinin işini tek başına yapıyor :D
tepkili olanlar danışman ile yöneticinin vasıflarını ayırt ettiğinde daha eşit olur tartışmalar ;)
Cumhurbaşkanı niye iptal ettirdiğinide söyledi zaten ben yanlışa yanlış derim yanlış olursa eğer ama ben parasını verip danışmanlık yaptırdığım adamı çok önemsemem fark orada :D netici itibari ile parayla tuttuğum adam ben patron arada fark var neyse sevgilerle.