Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217808 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #140 : 15 Ağustos 2018, 19:55:19 »
Trump pın hayal kırıklığının sebebi belli bizi kolay lokma sandı hemen pes edicegimizi düşündü lakin pes etmedik etmicezde bu arada katar 15 milyar dolarlık yatırım yapıcağını açıkladı çok iyi bir haber lakin hangi sektörlere
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #141 : 15 Ağustos 2018, 19:59:12 »
Trump bizi bitirmeye calisiyor ama onun emir kulu Katar bize yatirim karari aliyor. 15 milyar dolarlik hem de... Eski kurla 30 milyar dolarlik yani.

Bu hikayede garip olan birseyler var.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #142 : 15 Ağustos 2018, 21:59:02 »
Trump bizi bitirmeye calisiyor ama onun emir kulu Katar bize yatirim karari aliyor. 15 milyar dolarlik hem de... Eski kurla 30 milyar dolarlik yani.

Bu hikayede garip olan birseyler var.

Katar Sermayesi adı altında piyasaya sürülecek paranın, zamanında Türkiye' den Katar' a götürülmüş nakit olduğu konusunda şüphelerim var. Şu kadar yıldır yapılan ihaleler, kupon araziler, şunlar bunlar -bu paralar nereye gitti (?) Kanıtım yok, akıl yürütmekten ibarettir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #143 : 17 Ağustos 2018, 08:26:51 »
ABD'den Türkiye'ye küstah tehdit

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, “Türkiye Papaz Brunson’ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız” dedi.
ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklanan Rahip Andrew Brunson’ın serbest bırakılmaması halinde daha fazla yaptırım uygulamaya hazır olduklarını söyledi. Steven Mnuchin yaptığı açıklamada, “Türkiye Papaz Brunson’ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız” ifadelerini kullandı.

TRUMP'TAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray'daki kabine toplantısı sırasında Hazine Bakanı Steven Mnuchin'den Türkiye'ye uygulanan yaptırımlarla ilgili güncelleme isteyen ABD Başkanı Donald Trump ''İyi bir dost olmadıklarını kanıtladılar. Orada muhteşem bir Hıristiyan rahip var. O masum bir adam'' iddiasında bulundu.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/abdden-turkiyeye-kustah-tehdit-40930753
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #144 : 17 Ağustos 2018, 10:17:39 »
Adam hakli. Türkiyede o kadar muhtesem bir rahip varki.  Dolar  karsiligi ve PKK destegi ile  Kürtleri Dinlerinden cikariyor. Hele birde cocuklari egitip Türkiyeye karsi fisekliyor.  O kadar muhtesemki.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #145 : 17 Ağustos 2018, 11:08:10 »
Alıntı
Önceki gün de Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Papaz Brunson’a adil olmayan ve kötü yaklaşımlarda bulunmakla suçladıkları Türkiye’nin tutumu için, “Bu yönetim tarafından unutulmayacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Özellikle bir kısım Amerikalılar, Trump’ın Papaz Brunson ile ilgili açıklamalarının amacının, Kasım ayı seçimleri yaklaşırken medya ile yaşadığı anlaşmazlık, göçmen politikalarındaki başarısızlığı ve Rusya ilişkileri gibi sorunlarda dikkatleri kendisinden uzaklaştırmak ve beyaz Hristiyan seçmenin desteğini toplamak olduğu görüşünde birleşiyor.

http://www.milliyet.com.tr/trump-tan-gece-yarisi-kustah-dunya-2726469/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #146 : 17 Ağustos 2018, 17:23:36 »
Yaklaşan ABD seçiminde oy fazlası alabilmek amacı ile STRATEJİK MÜTEFFİK demekki satılabilirmiş !

Herharle fazla yoruma gerek yok artık gerisini de bizler düşünelim STRATEJİK mi ? Yoksa MÜTEFFİK miyiz ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #147 : 17 Ağustos 2018, 17:57:17 »
Almanya'daki seçimler öncesinde de Merkel Türkiye'ye fazla yükleniyordu ve ilişkilerimiz gerilmişti. Benzer durum Hollanda ile de yaşanmıştı.
Ancak ABD ile durum bence daha farklı. Söz edilen seçim sonrası gerilim fazla azalmayacak bence!

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #148 : 17 Ağustos 2018, 20:28:59 »
adamlar bizi ve bölgeyi parçalamaya kafaya takmışlar seçimlerden sonra pek birşey değişmeyebilir

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #149 : 20 Ağustos 2018, 14:35:21 »
Türk Amerikan iliskileri üzerine Emekli Büyükelçi Ümit Pamir ve Dr. Berk Esen inin Amerikanin sesiyle yaptiklari mülakat.

https://www.amerikaninsesi.com/a/turkiye-abd-%C4%B1l%C4%B1skileri-yon-desg%C4%B1st%C4%B1rme-noktas%C4%B1nda-m%C4%B1/4535003.html