Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #130 : 14 Ağustos 2018, 10:26:31 »

Gündeme Uygun lakin şöyle bir senaryo düşünelim ABD Türkiye şu anki durumda iken ırak ve Yunanistan üzerinde saldırıya geçti diyelim birde ihtimal dahilinde güney Kıbrıs Rum yönetiminde ki uskerdende saldırıya geçtiler Ankara'ya varmaları ne kadar zamanlarını alır ben diyorum ki 1 ayı bulmaz hadi 1,5 ay diyelim iyimser olarak gerilla taktiklerini uygulamaya konulacak bu millet Arap toplumu değil sonuçta mücadele ederler ABD'ye cehennemi yaşattık diyelim ve çekildiler çekildikten sonraki tabloyu hayal edebiliyor musunuz acaba

Bağdat'a ve Şam'a varmaları gibi mi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #131 : 14 Ağustos 2018, 12:17:14 »
Liselinin biri amarikalı bir general diye uydurmuş bizde gerçek sanıyoruz. Hangi general demiş ne zaman nerede niye demiş. Uydurma Türkün Türke propogandası.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #132 : 14 Ağustos 2018, 13:05:01 »
Liselinin biri amarikalı bir general diye uydurmuş bizde gerçek sanıyoruz. Hangi general demiş ne zaman nerede niye demiş. Uydurma Türkün Türke propogandası.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2559281-abdli-generalden-turkiye-itirafi

Ölme!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #133 : 14 Ağustos 2018, 17:48:46 »
kurtuluş savaşında varmaları ne kadar zaman ve sonuçta olduysa o kadar zamanda olur ve sonuçlarına katlanırlar..Ülkenizi küçümsemeyiniz ve kendinize biraz olsun güveniniz..Artık ordan burdan girerlerse ne kadar zamanda şurada olurdan çok bizim genişleme gzüergahlarımız üzerinde yorum yapmalısınız...
Ülkeme güveniyorum lakin şunuda biliyorum karşımızda dünyanın en modern kara deniz ve hava gücüne sahip ordusu var ve kurtuluş savaşı ndaki savaş mantığı değişti birlikler çok fazla motorize ve hızlı hareket ediyor dikkat ederseniz geldikleri takdirde onlara cehennemi yaşatırız dedim ülkeme orduma halkıma çok güveniyorum ben

Gündeme uygun...  ;D ;D

Gündeme Uygun lakin şöyle bir senaryo düşünelim ABD Türkiye şu anki durumda iken ırak ve Yunanistan üzerinde saldırıya geçti diyelim birde ihtimal dahilinde güney Kıbrıs Rum yönetiminde ki uskerdende saldırıya geçtiler Ankara'ya varmaları ne kadar zamanlarını alır ben diyorum ki 1 ayı bulmaz hadi 1,5 ay diyelim iyimser olarak gerilla taktiklerini uygulamaya konulacak bu millet Arap toplumu değil sonuçta mücadele ederler ABD'ye cehennemi yaşattık diyelim ve çekildiler çekildikten sonraki tabloyu hayal edebiliyor musunuz acaba

Her ne kadar şu anki hükümete muhalefet olsamda yaptıkları bazı uygulamaları yanlış ve ayırıcı politika izlediklerini düşünsemde Yunanistan tarafından gelecek veya gelmeye teşebbüs edecek olanlar için tek söyleyeceğim şudur;  Bu dünyada cehennemi yaşamak istiyorlarsa denesinler. 
Sadece Yunanistan değil nereden gelirse saldırı cehennemin kapılarını açarız
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #134 : 14 Ağustos 2018, 17:53:19 »
Birde şu var şuan ABD bizi dünya çapında şeytan gibi gösterme çabasına girişti özellikle rahibi kullanarak hristiyan dünyasında ne kadar ülkeler kendilerine laik desede din onlar için çok büyük bir güç eminim önümüzdeki günlerde sözde Ermeni katliamı ve doğuda asla böyle bir şey in olmadığı Kürtleri katlediyor kar gibi yalanlari dış basında çok gorucez tıpkı ABD bin ırak istilası öncesi önceden dostu olan Saddam'ı şeytan gibi göstermesi gibi
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #135 : 14 Ağustos 2018, 17:59:44 »
Amarika bizi böyle onore ederek agrasifliğe kendine aşırı güvenmeye şovenizme de itekliyor olabilir dikkatli olmak gerek. Eski CIA başkanı durduk yerde Türkler kahramandır güçlüdür öyledir böyledir dedimmi durup bir bityeniği aramak gerek. bunlar Saddam a da zamanında çok güçlü bölgesel güç filan derlerdi adamı gaza getirip İran a saldırttılar sonra Kuveyt i alacağına inandırdılar başına geleni görüyorsunuz.
beğen

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #136 : 14 Ağustos 2018, 18:52:20 »
korkmayin   Türk demek felaket  demek

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #137 : 14 Ağustos 2018, 19:16:47 »
Bu abd, eger bu bastaki kifayetsiz muhterisler yuzunden bize savaş acarsa, Yunanlilarin kayiklarla kacmasi tekne turu kalir!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #138 : 15 Ağustos 2018, 08:40:43 »
Beyaz Saray'dan Brunson açıklaması: Trump büyük hayal kırıklığı yaşıyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Ofisi Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, bugün basın mensupları ile bir araya geldi. Sanders, gazetecilerin Türkiye ile ABD arasında devam eden Brunson krizi hakkındaki sorularını cevapladı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert ise, Türk tarafı ile diyaloğun sürdüğünü ve Pastör Brunson meselesi de dahil pek çok konuyu konuşmaya devam ettiklerini kaydetti. İki ülkenin görüştüğü pek çok konu olduğuna işaret eden Nauert, görüşülen alanların hepsinin açıklamalara yansımadığını ekledi.

Pastör Andrew Brunson’ın tutukluğunun devamı nedeniyle Trump yönetimi ile Ankara arasında yaşanan kriz salı günü hem Beyaz Saray’daki hem de ABD Dışişleri’ndeki basın brifinglerinin ana gündem maddelerinden biriydi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Başkan Trump'ın Brunson'ın bırakılmaması karşısında hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. Sanders, "Başkan, Pastör Brunson, elçilik çalışanları ve diğer Amerikan vatandaşlarının serbest bırakılmaması karşısında büyük hayal kırıklığı yaşıyor" dedi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın dün Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği görüşmeyi hatırlatan Sanders, "Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton dün Türkiye Büyükelçisi ile Beyaz Saray'da görüştü. Konu hakkındaki devam eden endişelerimizi aktardık" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail'in bir Türk vatandaşını tutuklaması meselesinde İsrail hükümetine Türk vatandaşını bırakması için telkinde bulunulduğunu hatırlatarak, Rahip Brunson meselesinde Türkiye'nin tavrının bir hayal kırıklığı olup olmadığı sorusu üzerine ise Sanders, "Başkan Donald Trump Rahip Brunson'un serbest bırakılmaması meselesinde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor" şeklinde konuştu.

Nauert, ABD’nin Türkiye misyonunda yeni göreve başlayan Maslahatgüzharı Jeffrey Hovenier’in salı günü Pastör Brunson’ı ziyaret ettiğini de hatırlatarak Brunson’ın sağlık durumunda herhangi bir değişiklik olmadığını kaydetti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/beyaz-saraydan-brunson-aciklamasi-trump-buyuk-hayal-kirikligi-yasiyor-40928726

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #139 : 15 Ağustos 2018, 16:20:39 »
Bir musibet bin nasihatten iyidir
gerçi bu Amerika'nın bize bilmem kaçıcı kazığı ya o ayrı mesele
gelelim Türk Amerikan ilişkilerine
hatırlarsanız apo yakalandığında burada bir İtalya malları boykotu başlamıştı ne buzdolapları arabalar yakıldı kırıldı
şimdi t 129 ve diğer bir çok ticari alanda bir numaralı ortağımız
şu an ABD ile aramızın kötü olduğu adamların İsrailli ve kendi çıkarları için bizi görmezden gelmeye çalıştığı ve pk ypg ye destek verdiği da doğrudur
KİŞİSEL OLARAK ABD YE OLAN ASKERİ BAĞIMLILIĞIMIZDAN BEDELİ NE OLURSA OLSUN KURTULMAMIZ GEREKTİĞİNİ HAL DAHA SAVUNUYORUM
AMA
biz s400 de f35 de cihinokları da alacağız ve Amerika ile de bir şekilde işleri asgari müşterekte bir şekilde bağlayacağız
Türkiye bir muz cumhuriyeti değil
adb Türkiye olmadan öyle üslerini yunanistana bulgaristana taşıyıp ortadoğuda varlığını ve etkinliğini koruyamaz
trump bu arada elinden geleni ardına koymayacak ama bu kaçınılmaz
ne Amerika o kadar salak
ne de maalesef Amerika sız bir dünya mümkün
yeterki biz şu an birlik olalım