Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217736 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #70 : 01 Ağustos 2018, 08:39:31 »
Almanya, israile artik mtu motorlarini satmayacağini açikladi.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #71 : 01 Ağustos 2018, 15:47:52 »
Yabgu için ırkçı deseniz tamam derim de, amerikancı demek hiç tanımadığınız anlamına gelir. Ha bir de hiç tanımadığınız birine bu vatan için ne yaptın ki diyerek aşağılamaya çalışmak ayrı bir fiyasko. Bu ülkede herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil! Dolayısıyla sizinle aynı düşüncede olmayan herkes vatan haini değil! Hatta sizden bile fazla vatansever olabilir, bilemezsiniz!
Bunu bilemeyenler, yakın geçmişte Fethullah CIA ajanırdır dediğimizde, bize muhterem hoca efendimize iftira atmayın diyen beyinsizlerin ta kendileridir. Düne kadar tapındıkları hocaefendilerini ölümüne savunanlar, bugün farklı düşünenleri vatan haini ilan edecek kadar beyinsizliklerine devam ediyorlar.

Bu nedenle, bu beyinsizlerle aynı duruma düşmeyin!

Beni  bahsettiğiniz kişilerin fetö olayları ilgilendirmez onun başı 1960 lar sonrasında başlar  yabgu denilen şahıs arkadaşlarını şehit düşüren  adamların ağzıyla konuşup sonrada ben nerede devlete sallamışım yok onu yapmışım vs deme şanşı yoktur..

Açın bakın Terörist liderleri rudawlarda vs nelerden bahsediyor aynı ağız aynı kelamlar yok şöyleymiş yok böyleymiş halkbank işi çevirmişler kim söyledi bunu kanıtın nerde senin hele bir sun bakalım abd savcısı henüz sunamadı belki senide telefonlarla felan arayıp söylemişlerdir evraklar eksiktiya fetöyü istemek için bu dildenmi konuşayım seninle o bağnaz partili düşüncelerini nefret tohumlarını devlet üzerinden saçamazsın bunu bil !!!

Genel olarakda herkese diyorumki mesele parti değil devlet meselesidir. Ben burda çoğu konuyu takip ediyorum bugünde tesadüf bir yazı gördüm burda çoğu zati muhterem ürettiğimiz ürünlerin motorları hakkında eziklerken İsrail Merkava tanklarını eğitim gören çocuklara büyük bir abide olarak sunuyor  ancak motoru alman mtudan alınma israilde kimse yahu bu tankın motoru alman demiyor demek istediğim noktada tam olarak burasıdır.

Beni de rudaw veya başka yerdeki dingillerin dedikleri ilgilendirmez. Yabgu uzun süredir forumumuzda ve onun herhangi bir terör örgütünü desteklediğini hiç sanmıyorum. Şu sizin gibi düşünmeyenleri terörist ilan etme huyundan vazgeçmeniz, devletin bekası açısından daha önemli bence!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı P4RS

• DefenceTurk
  • *
  • 8
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #72 : 01 Ağustos 2018, 16:31:05 »
@partikül

Mustafa kemal'in ekmeğini yiye yiye bitiremediniz 95 yildir. Unutma ki fetö de pkk da kemalist zihniyetin egemen olduğu dönemde yetişti. Demek ki eksik, hatali ve yetersizsiniz!

Bir de mesajlarini hep uzun tutuyorsun. Sonuna geldiğimde başini unutuyorum! Derdini meramini anlatmak bu kadar zor olmamali.

Ya demek öyle olmuş. Fetönün kim döneminde serpildiği belli, benzer oluşumlara bugün dokunulmuyor bile.  Nur tayfasının hepsi aynı diğerleri de onlardan farklı değil. Ülkenin geri kalmış cahil,yobaz ve çıkarcı kısmı destekledi sözde müslümanlar sorular çalınırken milletin kul hakkına girilirken gıkı bile çıkmadı,  pastadan pay düşer diye çoluğunu çoğunu bunların kuçaklarına attılar. Bu yaşanan 30-40 yıl önce değil 10-15 yıl içinde oldu. 5 yıl önce hoca efendi diyeceksin diyenler suçu cumhuriyete ve kemalist(hangi dönem bu 1950 den sonra chp var mı ?) döneme bağlıyor.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #73 : 01 Ağustos 2018, 23:42:52 »
Yabgu için ırkçı deseniz tamam derim de, amerikancı demek hiç tanımadığınız anlamına gelir. Ha bir de hiç tanımadığınız birine bu vatan için ne yaptın ki diyerek aşağılamaya çalışmak ayrı bir fiyasko. Bu ülkede herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil! Dolayısıyla sizinle aynı düşüncede olmayan herkes vatan haini değil! Hatta sizden bile fazla vatansever olabilir, bilemezsiniz!
Bunu bilemeyenler, yakın geçmişte Fethullah CIA ajanırdır dediğimizde, bize muhterem hoca efendimize iftira atmayın diyen beyinsizlerin ta kendileridir. Düne kadar tapındıkları hocaefendilerini ölümüne savunanlar, bugün farklı düşünenleri vatan haini ilan edecek kadar beyinsizliklerine devam ediyorlar.

Bu nedenle, bu beyinsizlerle aynı duruma düşmeyin!

Beni  bahsettiğiniz kişilerin fetö olayları ilgilendirmez onun başı 1960 lar sonrasında başlar  yabgu denilen şahıs arkadaşlarını şehit düşüren  adamların ağzıyla konuşup sonrada ben nerede devlete sallamışım yok onu yapmışım vs deme şanşı yoktur..

Açın bakın Terörist liderleri rudawlarda vs nelerden bahsediyor aynı ağız aynı kelamlar yok şöyleymiş yok böyleymiş halkbank işi çevirmişler kim söyledi bunu kanıtın nerde senin hele bir sun bakalım abd savcısı henüz sunamadı belki senide telefonlarla felan arayıp söylemişlerdir evraklar eksiktiya fetöyü istemek için bu dildenmi konuşayım seninle o bağnaz partili düşüncelerini nefret tohumlarını devlet üzerinden saçamazsın bunu bil !!!

Genel olarakda herkese diyorumki mesele parti değil devlet meselesidir. Ben burda çoğu konuyu takip ediyorum bugünde tesadüf bir yazı gördüm burda çoğu zati muhterem ürettiğimiz ürünlerin motorları hakkında eziklerken İsrail Merkava tanklarını eğitim gören çocuklara büyük bir abide olarak sunuyor  ancak motoru alman mtudan alınma israilde kimse yahu bu tankın motoru alman demiyor demek istediğim noktada tam olarak burasıdır.

Beni de rudaw veya başka yerdeki dingillerin dedikleri ilgilendirmez. Yabgu uzun süredir forumumuzda ve onun herhangi bir terör örgütünü desteklediğini hiç sanmıyorum. Şu sizin gibi düşünmeyenleri terörist ilan etme huyundan vazgeçmeniz, devletin bekası açısından daha önemli bence!

Sayın skywolf takmışsınız sizin gibi olmayanı vatan haini demeyi bırakın biz kimiz ??? illa akplimi olmam gerekiyor ben atadan Ülkücüyüm devlet gelenekleriyle büyüdük bunu bir bilin sonra insanları sınıflandırmayı bırakın bence sıkıntı orada başlıyor ben yazdıklarına binayen konuşuyorum partisi dini dili ırkı beni ilgilendirmiyor teşekkürler.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #74 : 01 Ağustos 2018, 23:45:48 »
@partikül

Mustafa kemal'in ekmeğini yiye yiye bitiremediniz 95 yildir. Unutma ki fetö de pkk da kemalist zihniyetin egemen olduğu dönemde yetişti. Demek ki eksik, hatali ve yetersizsiniz!

Bir de mesajlarini hep uzun tutuyorsun. Sonuna geldiğimde başini unutuyorum! Derdini meramini anlatmak bu kadar zor olmamali.

Ya demek öyle olmuş. Fetönün kim döneminde serpildiği belli, benzer oluşumlara bugün dokunulmuyor bile.  Nur tayfasının hepsi aynı diğerleri de onlardan farklı değil. Ülkenin geri kalmış cahil,yobaz ve çıkarcı kısmı destekledi sözde müslümanlar sorular çalınırken milletin kul hakkına girilirken gıkı bile çıkmadı,  pastadan pay düşer diye çoluğunu çoğunu bunların kuçaklarına attılar. Bu yaşanan 30-40 yıl önce değil 10-15 yıl içinde oldu. 5 yıl önce hoca efendi diyeceksin diyenler suçu cumhuriyete ve kemalist(hangi dönem bu 1950 den sonra chp var mı ?) döneme bağlıyor.

Kardeşim sadece şu kısmına birşey yazmak istedim savunma formundayız o yüzden herkes az çok anlar

" Bu yaşanan 30-40 yıl önce değil 10-15 yıl içinde oldu."  Peki Bu Generaller TSK'da 10-15 yıldamı çıkmışlar bu rütbelere acaba ??? merak ettiğimden soruyorum

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #75 : 02 Ağustos 2018, 09:39:25 »
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, "ABD ile soğuk savaştan kalma ittifak döneminin sona erdiğini ifade ederek, artık yeni bir ilişki düzeyi kurulması gerektiğini söyledi." Ağızlarından ilk defa doğru bir laf çıkmış.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #76 : 02 Ağustos 2018, 09:51:37 »
Arkadaşlar abd senatosu f35'ler için yaptırım kararı aldı...f 35 bizim için bitti diyebilirmiyiz?...tabii hükümet abdnin baskısına boyun eğmez ise.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #77 : 02 Ağustos 2018, 09:56:46 »
Hükümet e tavsiyem: çatişarak ölsünler. Çünkü esir alinmayacak!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı P4RS

• DefenceTurk
  • *
  • 8
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 02 Ağustos 2018, 10:33:25 »
@partikül

Kardeşim sadece şu kısmına birşey yazmak istedim savunma formundayız o yüzden herkes az çok anlar

" Bu yaşanan 30-40 yıl önce değil 10-15 yıl içinde oldu."  Peki Bu Generaller TSK'da 10-15 yıldamı çıkmışlar bu rütbelere acaba ??? merak ettiğimden soruyorum

Evet bu süre içerisinde çıkmışlar. Kim kaldırdı yaşta asker atmayı, kim her istediklerini verdi ?  Kendi kadroları için kaçta genaral harcadılar bu sürede, yahu genel kurmay başkanı bile istifa etti giti başka ülkede mi yaşadınız bunlar olurken.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #79 : 02 Ağustos 2018, 14:53:49 »
Arkadaşlar abd senatosu f35'ler için yaptırım kararı aldı...f 35 bizim için bitti diyebilirmiyiz?...tabii hükümet abdnin baskısına boyun eğmez ise.

Niye hemen bitiriyoruz ? S-400 ve F-35 i mutlaka envantere alınacak. Siyasi demeçlerde ve ülkeler arası ilişkilerde dalgalanma olur ama en sonunda nihayete erer. Geçmişte F-4 uçaklarını envantere alırken de aynı sürünceme var idi.

Bu kadar karamsar olmayın.

Alıntı
Muhammet METİN/Kokpit.aero

Türkiye'nin NATO'ya girmesiyle birlikte modernleşme çalışmalarına hız veren Hava Kuvvetleri, 1970'lerin başında envanterinde ön hatta F-104G, F-5A ve F-100C/D/F Super Sabre'lerden oluşan bir hava gücüne sahipti. Ancak özellikle hava-yer ve hava-hava görevlerinde daha çok silah taşıyabilen, geniş harekât çapına sahip yeni bir savaş uçağı ihtiyacı bulunuyordu.

Vietnam Savaşı sırasında dünyaya adını duyuran F-4 Phantom serisi uçaklar için uzun süren görüşmelerin ardından sipariş verilmesine karar verildi. 1973 yılında 'Peace Diamond - Barış Elması' olarak adlandırılan projeyle ilk 40 adetlik F-4E Phantom savaş uçağı siparişine imza atıldı. Anlaşmanın imzasının ardından Kıbrıs olayları giderek tırmanmaya başlıyordu. Kamuoyu tarafından 'Fantom' olarak adlandırılan uçaklar büyük bir merakla beklenmeye başlanmıştı.

1974'te Türk pilotları F-4E eğitimleri için ABD'ye gönderildi. Burada ilk öğretmen pilotlar yetiştirilecek ve Eskişehir'den başlayarak F-100 uçakları yerini F-4E'ye bırakacaktı. Eskişehir ile birlikte Malatya Erhaç da F-4E'lere sahip olacaktı. Milli Bütçe'den satın alınan 40 adet uçağın teslimat arifesinde 20 Temmuz 1974'te Kıbrıs Barış Harekâtı başladı. Bunu ağustosta ikinci harekât izledi.

Harekâtın üzerine ilk iki F-4E uçağı 30 Ağustos 1974'te teslim edildi. İlk olarak 112'nci filo kuruldu. 5 Şubat 1975'e kadar 22 uçağın teslimatı tamamlandı. Ancak Phantom'ların gelişleri, Kıbrıs Barış Harekâtı ardından alınan ambargoya takıldı. Kalan uçaklar ancak 1978'de envantere girebildi. Eskişehir'de 112. Filo'yu Malatya'da 171, daha sonrasında Eskişehir 111. Filo ve 1978'de de 172. Filo izledi.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..