Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217890 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #60 : 30 Temmuz 2018, 12:16:19 »
Ne irkçisi ama? Türk irkçisi mi, kürd irkçisi mi, slav irkçisi mi?

Elin rizeli slav mafya bozuntusu ülkücü diye çikti ortaya!
[/quote

Türk ırkcısı ..zaten Türk değilse zaten türk ırkcısı diyemiz...hocam ülkücüler de zaten ırkçı değil aslında türkçü bile değiller de...neyse

Çevrimdışı Coder

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 30 Temmuz 2018, 21:18:21 »
Yagbu muhalif olayım derken bir çok kere farkında olmadan gaflet ve dalalet içerisinde oluyorsun.  Bence bu kadar radikalleşme.

ABD bir din görevlisi için temsilciler meclisinde karar çıkarttırıyor, bizim Halkbank genel müdür yardımcımız ABD'de tutuklu, Türkiye'den ses soluk yok. Kapalı kapılar ardında ne türlü pazarlıklar yapılıyorsa artık bu benim hiç hoşuma gitmiyor. ABD'de başkan ayrı telden çalıyor, savunma bakanı ayrı telden çalıyor ya da bunlar bizimle resmen dalga geçiyor. Umarım sonunda bu baskıya boyun eğmek zorunda kalmayız.
Neden ses çıksınki. Bu hükümet devletin bankasını işin içine katıp fırıldak çevirmeye kalktı onuda eline yüzüne bulaştırdı. Bir tarafta dünyanın karşısında durdugu bir ülkeye (iran) para aklamaya çalışan bankanın genel müdür yardımcısı , diğer tarafta ne halt yemiş olursa olsun hristiyan dünya için önemli biri olan peder. Koy bakalım hangisi daha agır basıyor. Birde o kadar vukuatlıyızki , Amerika "pederi fethullaha gülene takas için sebepsiz yere ellerinde tutuyolar" dediğinde bunu çürütecek bir delil ortaya koyamıyoruz. Adaların birinde ajanlıkla suçlanan 4-5 kişi yakalanmıştı. Bir villada harita açmışlar ülkeyi bölme hesapları yapıyolar diye yansımıştı haberlere. Ne oldu o "ajanlar" ? Serbest. Kendi halkımız içinde dahi genel görüş "mevcut sistemin istediği kişiyi fetöcü ithamıyla yerinden etme" algısı var. Halkın bunu düşünüyorken elin teksas kafalısı Amerikalısına ne anlatacaksın. Burda kaç defa yazdım. Bizim devlet aklımız yok. İsteyenin zoruna gitsin. devletler bir fikirle akılla ayakta durur. Tek kişinin düşünceleriyle değil. Tek kişinin o günki moduyla alakalıda değil. Bir aklın olmayınca , bir sistemin olmayınca yaptıgın işleri böyle eline yüzüne bulaştırırsın. Düne kadar kendi tvlerinde ekrana çıkartıp "hayırsever işadamı" algısı yarattıkları Reza Zarrab neden Amerikaya gidip teslim oldu. Ne çevirdikleri belli değil. Sonra burdan birileriniz çıkıyor ve diyorki bu devlet meselesi hükümet değil. Bu devlet meselesi şahıs değil. Amerikanın başımıza ördüğü binlerce olay var sonuna kadar katılıyorum. en başta pkk belasını beslediler besliyolar. Lakin bugünki durumda kimse mevcut hükümetin hiç suçu yok onlar süt dökmüş kedi muamelesi yapıpta insanın aklıyla oynamasın. Olmayan beyinlerinde fırtına estiriyolar.

Sen önce abd seviciliğini bırak milli ol sonra konuş her lafın her sözünde aşağalık kompleksine bürünmüşsün bunuda ileri görüşlü ve adeletli söylüyormuşsun gibi gösterip durmayı bırak sen kimsin devletin aklını sorgulamak kim nesin bu ülke için ne yaptın bu vatan için isimsiz kaç kişi şehit oluyor haberin varmı ahlaksız herif tek kişi dediğin ismini versene bu ithamlarda bulunuyorsun asıl sen aklını başına al fırtınalar esmesin o beyin olması gereken yerde !!! İranla iş çevirmiş niye senin gibi abd uşağımı olması gerekiyordu devletin ??? bizim çıkarlarımız önemli senin veya senin vatanın abdnin değil hükümete laf çakacam diye devlete laf çakmaya devam edersen beynine mıh gibi çakarlar bilgin olsun

Not: Sayın yönetim bu adam bu yorumlarıyla aleni olarak suç işliyor lütfen buna müsahama göstermeyin. Abd ağzıyla konuşup yargılaması bitmemiş kanıtları olmayan bir olay hakkında devlet eline yüzüne bulaştırdı demek suçtur.
Milli olmayıda mı sizden öğrencez ? Bu ülkenin 80 milyon vatandaşındna biri isem 80 milyonda 1 olan konuşma , ifade etme hakkımı kullanırım bunu engellemeyede senin çapın yetmez. Ne yaptın vatan için diyor ? 7 ekim 2007de 13 arkadaşımı 100 metre ilerimde şehit verdim ben , arkadaşımın o halini görünce 4-5 yıl et yiyemedim . ne içindi ? sizin mantaliteniz birkaç yıl sonra açılım kafası yaşasın diye miydi ? haburdan içeri 30 teröristi davulla karşılasın diye miydi ? Sen kimsin bana vatanseverliği milliliği öğretiyorsun be adam.. Suç işliyormuşumda bak bak. Yukarda da dedim bu beyin yapısı karşı tarafa zeka olarak üstün gelemeyince direk birşeylerle suçlar. ya fetöcülük yada amerikancılık. Ben tabiki eleştircem . Bu ülkede yaşıyorsam tabiki eleştircem. Herşeye okey diyip ferman padişahındır kafası yaşamıycam. Benim çocugum bu ülkede yaşayacaksa aydınlık bir Türkiye peşinde tabiki koşcam. Bizim çıkarlarımız önemli diyor senin çıkarın falan önemli değil. Sizin çıkarlarınız hükümetin başta durması üzerine kurulu. Sizin çıkarlarınız bu ülkedeki Atatürk algısını yıkıp Tayyipci bir zihniyete bürümek.Ben hükümet nedir devlet nedir çok iyi biliyorum. Yazdıgım yazıda bana devlete karşı tek söylenmiş laf söyle ama yok algıda seçicisin nede olsa , Kaç kez burda devletçi adamım demişim. Senin gibi parti ayincisi değil. Benim ideolojim senin partici düşünce tarzının çok ötesindedir. Ayrıca duruşması bitmemiş falan filan diye saçmalamışsın. Böyle ağzı açlıktan kokan insanların yarım akıllarıyla birşeyleri savunuyor olması sizler için ne kadar üzücü bir durum. Ben tiksiniyorum sizin şu parasız avukatlıgınızdan artık.birde tehdit ederek sindirmeye çalışma. Bak ikide bir bunu yapıyorsun yapma. komik oluyor. Kaç yaşındasın sen ? suçmuşta , milli değilmişizde , amerikancıymışızda , melemenciyim onuda söyleseydin keşke çok güzel kaşarlı melemen yaparım. Bak buda bir destek sağlar sana bunuda not al.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 31 Temmuz 2018, 01:52:52 »
Kürdleri hrıstiyanlaştirma derken bugüne kadar kaç kürdü hrıstiyanlaştirabilmiş acaba? Bir de kürdler bizim gözümüzde zaten "Zerdüşt" değil miydi?

15 temmuz da bana göre darbe değil tiyatroydu. Birileri kupon arsalara kondu firsattan istifade!
15 temmuz tiyatroydu yani Gülen darbe başarısız olunca sabah bu açıklamayı yapmıştı  böyle bir algı oluşturmuştu helal olsun aşı tutmuş  vatan haini sizi kandirmayida başarmış!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 31 Temmuz 2018, 02:11:02 »
Bana öyle geliyor ki, bazı kavramlar son derece özensiz kullanılıyor. Örneğin ırkçılık gibi... Yaradılış itibariyle hiç bir ırkın diğer bir ırka karşı üstünlüğü yoktur. Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki; benzer yaşam koşullarında büyüyüp yetiştirilen farklı ırklara mensup insanların -doğuştan gelen bazı özellikler hariç- birbirlerine karşı zeka veya yetenek bakımından üstünlükleri yoktur. Örnek vermek gerekirse; zenci kadınların beyazlara göre daha rahat doğum yapmasının nedeni; yaradılış itibariyle kalça kemiklerinin daha geniş olmasından kaynaklanmaktadır. Buna benzer özellikleri üstünlük olarak betimleyeceksek, muhakkak ki her ırkın belli konularda üstünlüğü vardır. Örneğin Çin' linin göz çekikliği üstünlük belirtisiyse; zencinin deri rengi de Çinliye göre üstünlüktür. Nitekim Afrika sıcağında pancar gibi yanacaktır:) O nedenle bu gibi şeyleri üstünlük sembolü olarak görememek lazım.

Meseleye dini açıdan yaklaşacak olursak; ayet-i kelime ''Üstünlük Takvadadır'' diyor. Mesela üstünlük çok namaz kılandadır veya çok oruç tutandadır diyor mu! Takva ise; KORUNMA, SAKINMA demektir. Peki kime karşı korunma veya sakınma? El cevap: her şeye karşı! Kendine karşı, doğaya karşı, diğer yaratılanlara karşı... Ne diyor; Yaratılanı sev, yaratandan ötürü! Kendini de koru, ayrıca diğer yaratılanları da... Çünkü bunlar yaratanın emanetidir ve her birinini rızalığı vardır. Yeri geldiğinde kendinden de razı olmalısın. Ona da nefis muhasebesi diyoruz. Yeri geldiğinde Allah razı olsun diyoruz; peki sen kendinden razı mısın? Bu nefis muhasebesini ve öz eleştiriyi her daim yapmak lazımdır. Yeri geliyor, yapmaya çalışıyor. Allah günahlarımızı affetsin.

Türkçülük, Tengricilik açısından meseleye yaklaşacak olursak; burada da ırkçılığın zerresinden söz edilemez. Bir Türkçü, bir Tengrici; bütün tabiatı sever. Çünkü canlı-cansız her nesnenin ruhu olduğuna inanır. Ağacın, taş'ın, toprağın, kaya parçasının, akan derenin, çağlayan pınarın... Bunlara kötü davranırsan, kötülük görürsün. Sana hizmet edene hizmetkar olmasın -der. Hizmet edersen hizmet görürsün. Örneğin arabanı periyodik bakıma götürmezsen yolda kalırsın; dereye pislersen, oradan su içemezsin gibi...  İçersen domuz gibi olursun. Domuz yaradılış itibariyle o pisliği tolere edebilir lakin sen edemezsin. O nedenle kim olduğunu bilmen lazım.

Bir kemalist olarak meseleye yaklaşacak olursam; Büyük Atatürk, iki lafında birinde neden Türklüğü yüceltmiştir? Örneğin, '' Hayattaki tek üstünlüğüm Türk olarak doğmaktır'' gibi... Bana göre Atatürk' ün Türklük bilincinde kesinlikle ırkçılık yoktur fakat katıksız Türkçülük vardır. Atatürk kendi milletini özünden çok sevmektedir ve milletini yüceltmek, ileriye götürmek istemektedir. Fakat bunu yaparken diğer milletlerin sırtına binmeyi asla düşünmemiştir. O da Türklüğün şanındandır.

Efenim, bendeniz de öz be öz, katıksız, saf kan, halis bir Türk evladı olarak; Türk olmaktan büyük bir şeref duymakla birlikte meseleye aynen Atamızın baktığı pencereden bakmış bulunuyorum.       

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 31 Temmuz 2018, 03:07:30 »
Kürdleri hrıstiyanlaştirma derken bugüne kadar kaç kürdü hrıstiyanlaştirabilmiş acaba? Bir de kürdler bizim gözümüzde zaten "Zerdüşt" değil miydi?

15 temmuz da bana göre darbe değil tiyatroydu. Birileri kupon arsalara kondu firsattan istifade!

Tiyatro ise bununla ilgili argümanların neler? O kadar asker hayatlarını bilerek, isteyerek, sırf Erdoğan başkan olsun diye mi kararttı? Altan kardeşler darbeden 1 gün önce bile darbeden bahsederken, FETÖ'cüler darbe anında sosyal medyadan sevinç çığlıkları atarken, ordu içinde ismi bilinmeyen kahramanlar FETÖ'cü sözde subaylara karşı mücadele ederken, tanklar, helikopterler, uçaklar meydanlara çıkmışken bana tiyatro olabileceği ile ilgili tek bir kanıt ya da argüman söyle.

Şunu dersen ki; Erdoğan'ın ve devletin darbe olacağından haberi vardı. Buna ben de katılıyorum. Erdoğan'ın tatile çıkması, yerinin sır gibi saklanmaya çalışılması aslında darbeden haberleri olduğunun, olabileceğinin göstergesi ama tarihi konusunda kesin bir bilgileri yoktu. Darbe olacağı bile belirlenen darbe saatinden 12 saat önce MİT'e sızdırıldı. Onun için darbe saati erkene çekildi. Deşifre olduklarını farkettikleri zaman darbe saati beklenmeden işleme konuldu. Bazıları bu saatte darbe olmaz bu tiyatro diyor ama darbe normalde gece 3'ten yani çoğu kişi uyuduktan sonra başlayacaktı.

Akın Öztürk gerçekten torunlarını görmek için mi Akıncı'daydı o saatte? Adil Öksüz gerçekten arsa bakmaya gittiği için mi Akıncı'ydaydı? Bu adam asker değil, arsa bakmaya Akıncı üstüne gidiyor yani? Ortada bal gibi de bir darbe var. Ergenekon, Balyoz gibi yalanlarla kahraman subaylarımıza iftira atan, yargı ve emniyet güçleriyle hükümete opersayon yapabilecek kadar kudrete sahip olan FETÖ bal gibi darbeye kalkıştı. Zaman Gazetesi'nin darbeden 9 ay önceki reklamları, FETÖ'cü akademisyenlerin keşke bir profesör değil de albay olsaydım dediği bir yerde bu darbenin tiyatrodan ibaret olduğunu kimse bana inandıramaz.

Hükümete muhalif olmakla gerçekleri görmemek, görememek apayrı şeyler. Ahmet Altan 1 Kasım seçimlerinden sonra bu iş darbeyle biter diyor. Ekrem Dumanlı gidecek, gitmek zorunda kalacak diyor. Bunları neye güvenerek söylüyorlar? Sadece bu söylemler, bu eylemler bile bu darbenin FETÖ tezgahı olduğunun kanıtıdır.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #65 : 31 Temmuz 2018, 07:19:11 »
@canik

Asil kandirilanlar sizlersiniz. Tek bir argümanim var. Diğerlerini yasal süreçlere sakliyorum. Derdest edilmiş hulusinin kafasina sikilsaydi darbe başariliydi! Gerisi laf kalabaliği!!!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #66 : 31 Temmuz 2018, 07:31:03 »
@partikül

Mustafa kemal'in ekmeğini yiye yiye bitiremediniz 95 yildir. Unutma ki fetö de pkk da kemalist zihniyetin egemen olduğu dönemde yetişti. Demek ki eksik, hatali ve yetersizsiniz!

Bir de mesajlarini hep uzun tutuyorsun. Sonuna geldiğimde başini unutuyorum! Derdini meramini anlatmak bu kadar zor olmamali.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2018, 07:32:30 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #67 : 31 Temmuz 2018, 10:38:00 »

Bir de mesajlarini hep uzun tutuyorsun. Sonuna geldiğimde başini unutuyorum! Derdini meramini anlatmak bu kadar zor olmamali.

İlginç. Kitap okumadan bugünlere nasıl geldiniz?

Uzun mesajlar sizi bu kadar zorluyorsa...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 31 Temmuz 2018, 10:41:59 »
@partikül

Mustafa kemal'in ekmeğini yiye yiye bitiremediniz 95 yildir. Unutma ki fetö de pkk da kemalist zihniyetin egemen olduğu dönemde yetişti. Demek ki eksik, hatali ve yetersizsiniz!

Bana göre Atatürk' ten sonra ki dönem için Kemalizm' den söz edilemez. Kemalist şair Attila İlhan' ın söylediği gibi;

Yıllar gelir geçer, kuşlar gelir geçer,
Her geçen seni bizden parça parça götürür,
Mustafa'm Mustafa Kemal'im.

-diyordu. Aynen de dediği gibi olmuştur. İnönü' yle başlayan süreç, sağ iktidarlar döneminde daha yozlaştırılmış; en son siyasal İslamcılar döneminde iş rejim değişikliğine kadar gitmiştir. Her gelen Atatürk' e ihanet etmiştir. Fakat biz onlardan değiliz. Yahu, düşünebiliyor musunuz; bir ülkenin genel kurmay başkanı; Atatürk' ü hapse düştüğüm zaman daha iyi anladım diyebiliyor (!) O paşaya demek lazım ki, sen Atatürk' ü daha evvelden anlayabilseydin durduk yere hapse girmezdin! Biz onlardan da değiliz hocam. Zaten bizim gibiler numuneliktir. O nedenle gücümüz Türk milletini yüceltmeye yetmiyor. Türk milletini asıl itibariyle kendine ihanet etmektedir. Zaten Türk' ün aklı son saniyede başına gelir. Şayet öyle olmasaydı Türk olduğumuzu nereden anlayacaktık!

---

Uyanın üzerine bu iletiyi kısa tutmaya çalıştım.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 31 Temmuz 2018, 22:40:44 »
Yabgu için ırkçı deseniz tamam derim de, amerikancı demek hiç tanımadığınız anlamına gelir. Ha bir de hiç tanımadığınız birine bu vatan için ne yaptın ki diyerek aşağılamaya çalışmak ayrı bir fiyasko. Bu ülkede herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil! Dolayısıyla sizinle aynı düşüncede olmayan herkes vatan haini değil! Hatta sizden bile fazla vatansever olabilir, bilemezsiniz!
Bunu bilemeyenler, yakın geçmişte Fethullah CIA ajanırdır dediğimizde, bize muhterem hoca efendimize iftira atmayın diyen beyinsizlerin ta kendileridir. Düne kadar tapındıkları hocaefendilerini ölümüne savunanlar, bugün farklı düşünenleri vatan haini ilan edecek kadar beyinsizliklerine devam ediyorlar.

Bu nedenle, bu beyinsizlerle aynı duruma düşmeyin!

Beni  bahsettiğiniz kişilerin fetö olayları ilgilendirmez onun başı 1960 lar sonrasında başlar  yabgu denilen şahıs arkadaşlarını şehit düşüren  adamların ağzıyla konuşup sonrada ben nerede devlete sallamışım yok onu yapmışım vs deme şanşı yoktur..

Açın bakın Terörist liderleri rudawlarda vs nelerden bahsediyor aynı ağız aynı kelamlar yok şöyleymiş yok böyleymiş halkbank işi çevirmişler kim söyledi bunu kanıtın nerde senin hele bir sun bakalım abd savcısı henüz sunamadı belki senide telefonlarla felan arayıp söylemişlerdir evraklar eksiktiya fetöyü istemek için bu dildenmi konuşayım seninle o bağnaz partili düşüncelerini nefret tohumlarını devlet üzerinden saçamazsın bunu bil !!!

Genel olarakda herkese diyorumki mesele parti değil devlet meselesidir. Ben burda çoğu konuyu takip ediyorum bugünde tesadüf bir yazı gördüm burda çoğu zati muhterem ürettiğimiz ürünlerin motorları hakkında eziklerken İsrail Merkava tanklarını eğitim gören çocuklara büyük bir abide olarak sunuyor  ancak motoru alman mtudan alınma israilde kimse yahu bu tankın motoru alman demiyor demek istediğim noktada tam olarak burasıdır.