Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217811 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ARUYGUN

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #40 : 28 Temmuz 2018, 09:48:07 »
Çok sığ düşünüyoruz. Cahil cesareti derler ya aynen durum bu. Zaman ve mekanı değerlendiremiyoruz değişimleri görüp ayak uyduramıyoruz anlık reflekslerle hareket edip durumu kurtarıyoruz bazende olmuyor.  Benim kendi düşüncem Türk olarak kendimizi çok büyük görmemiz birde buna islamın bence yanlış yorumlanan biat felsefesi eklenince olay içinden çıkılmaz hal bir alıyor.

Şu durumu şöyle açıklayayım

Elbette milliyetçi ve dini duygularımız olacak ama milliyetçiliğin bir sınırı olduğunu anlamamız gerekli. Ülkenin içinde bir çok etnik gurup olduğunu ve hatta refah düzeyin artıkça yeni gelenlerin ve geleceklerin de bu ülkenin bir parçası olduğunu hissetirmeli ve bunu sağlamalıyız.  Saf milliyetçilik yaparsak bu sağlanamaz bir süre sonra diğer etnik grupların karşı milliyetçilik akımları ile uğraşır durursunuz.

Dinimizin akıl ve mantık, hatta ilim ve irfan dini olduğunu bilmemiz gerekli garip garip tarikat yapılarının veya  Şeh , derviş , Ermiş , gibi ne olduğu belli olmayan kendine bile bir hikmeti olmayan kişilerin peşinden gideceğine onlara biat edeceğine insanlara daha yararlı ilimin ve bilimin peşinden gitsinler bunlar ile uğraşan insanların müriti olup insanlığa yardımları dokunsun islam dininin yasakları ve yapmanı istedikleri belli ve açıktır.  Hatırladığım ( Türkçe Kur'ân mealinde ) "apaçık ayetler olarak indirdik."   der.  Bende derim ozaman o şehler dervişler Allahın sözü üstüne söz söyleme hakkını kimden ve nasıl alırlar.İnsanlarımızı kendi istekleri için hurafelere nasıl yönlendirirler bu hakkı nasıl kendilkerinde bulurlar bunlar İslam dinini nasıl yüceltirler aklım almıyor.
      İslamın bize emrettiği gibi yaşamak kişiyi bağlar ama islamın bize bir insanlık kardeşliği sunduğunu unutmamak yanlış yapan kardeşlerimizi uyarmak ve doğruyu söylemek gerekir daha sonrası için kişinin yanlışnıan devam edip etmemesi onu bağlar. Bizler görevimizi yaptıktan sonra yanlız biat ettiğimiz Allaha o kardeşlerimiz için doğru yola yönlendirmesi için dua etmemiz yeterlidir.

Lütfen arkadaşlar şunuda unutmadan ekleyeyim yabancı güçler Türkiyenin gelişmesini istemiyorlar  bizi sömürüyorlar her tarafımız düşmanlarla sarılı gibi garip bir açıklama yapmanızı anlamıyorum beynim bunu duyduğunda cidden YANIYOR. Bildiğiniz mavi ekran oluyor.  Hangi devlet bir başka devletin gelişip güçlenmesini ve kendini geçmesini ister merak ediyorum cidden bunu söyleyen devlet var mı  varsada cidden özür diliyorum bu sözlerim için.  Az akıl ya akıl lütfen yani  büyük harfle AKIL.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #41 : 28 Temmuz 2018, 12:02:32 »
Yahu bu ülke milletleşememiş, milletleşme niyeti de olmayan bir toplama kampı zaten. Bulgar, laz, kürd, zaza, gürcü... Allah ne verdiyse göçmüş zamanında. Hepsinin de talepleri var. İmkanlar kısıtlı. Nasıl olacak?

TC'yi bile ermeni ve rumları şutlayarak kurabildik. Bakalım kısmet.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #42 : 28 Temmuz 2018, 12:09:18 »
Lütfen arkadaşlar şunuda unutmadan ekleyeyim yabancı güçler Türkiyenin gelişmesini istemiyorlar  bizi sömürüyorlar her tarafımız düşmanlarla sarılı gibi garip bir açıklama yapmanızı anlamıyorum beynim bunu duyduğunda cidden YANIYOR. Bildiğiniz mavi ekran oluyor.  Hangi devlet bir başka devletin gelişip güçlenmesini ve kendini geçmesini ister merak ediyorum cidden bunu söyleyen devlet var mı  varsada cidden özür diliyorum bu sözlerim için.  Az akıl ya akıl lütfen yani  büyük harfle AKIL.
sen öyle düşünüyorsun diye akıllı biz geri zekalımıyız  ???
Hatta senin dediklerine karşı şunu idaa ediyorum : Türkiye dünyanın en fazla dış güçlerin saldırılarına maruz kalan ülkedir , şimdi istersen mavi ekran ol istersen komple yan  ;D

Çevrimdışı ARUYGUN

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 28 Temmuz 2018, 13:18:38 »
Yine akıl diyeyim. Belki hata bendedir. Yanlış anlattım.  Sephiroturk  arkadaşım.  yazdığımdan dış güçlere maruz kalmıyoruz diye bir durum çıkarmışsın doğru anladıysam. Benim anlatmak istediğim bu tip argümanlar sunup bunun arkasına saklanmayı anlamıyorum. Anlamadığım için yanıyorum. Ben yine yanayım problem değil. Hiç bir yabancı devlet rakibi olan bir devletin güçlenmesini istemez.  gelişmek istiyorsak sömürülmek istemiyorsak bize saldıran dış güçlerden daha çok çalışmak çalışmak çalışmak zorundayız.  AKIL dediğim şeyi kullanıp daha çok çalışmak çalışmak çalışmak zorundayız. bahane üretmeye gerekyok.

Uyvar arkadaşım milletleşme niyeti 1923 ile başladı ve devam ediyor. Dediğin doğru birçok etnik grup var. Bunların sancıları halen devam ediyor devam edecek Eski Türk devletlerinde bu durumu güç ile halletmişiz osmanlı ile bir çok etnik grubu yine güç ve bazılarınıda yönetimden ufak paylar vererek halletmişiz. Şimdiki durum da ise uzlaşma kültürü ve karşılıklı konuşma kültürünü geliştiriyoruz.  Allaha inandığım kadar evrimede inanırım. Bildiğimiz hayat devam ettikçe insanlık buna ayak uyduracak ve evrilecektir.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #44 : 28 Temmuz 2018, 13:25:31 »
@aruygun

Ben sana benim çözümümü söyleyeyim: Ya kılıç, ya tehcir, ya da zorunlu evlilik. Bir nesilde problem solved.

Çevrimdışı ARUYGUN

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 28 Temmuz 2018, 13:33:47 »
Herkesin görüşüne saygım var.  Umarım benim görüşüm kazanır.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #46 : 28 Temmuz 2018, 14:30:06 »
Benim her görüşe saygim yok. Kazanan da benim görüşüm zaten.

Yönetimden ufak pay dediğiniz de bakanliktan başliyor bu arada.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 28 Temmuz 2018, 14:56:59 »
ABD bir din görevlisi için temsilciler meclisinde karar çıkarttırıyor, bizim Halkbank genel müdür yardımcımız ABD'de tutuklu, Türkiye'den ses soluk yok. Kapalı kapılar ardında ne türlü pazarlıklar yapılıyorsa artık bu benim hiç hoşuma gitmiyor. ABD'de başkan ayrı telden çalıyor, savunma bakanı ayrı telden çalıyor ya da bunlar bizimle resmen dalga geçiyor. Umarım sonunda bu baskıya boyun eğmek zorunda kalmayız.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 29 Temmuz 2018, 04:34:44 »
ABD bir din görevlisi için temsilciler meclisinde karar çıkarttırıyor, bizim Halkbank genel müdür yardımcımız ABD'de tutuklu, Türkiye'den ses soluk yok. Kapalı kapılar ardında ne türlü pazarlıklar yapılıyorsa artık bu benim hiç hoşuma gitmiyor. ABD'de başkan ayrı telden çalıyor, savunma bakanı ayrı telden çalıyor ya da bunlar bizimle resmen dalga geçiyor. Umarım sonunda bu baskıya boyun eğmek zorunda kalmayız.
Neden ses çıksınki. Bu hükümet devletin bankasını işin içine katıp fırıldak çevirmeye kalktı onuda eline yüzüne bulaştırdı. Bir tarafta dünyanın karşısında durdugu bir ülkeye (iran) para aklamaya çalışan bankanın genel müdür yardımcısı , diğer tarafta ne halt yemiş olursa olsun hristiyan dünya için önemli biri olan peder. Koy bakalım hangisi daha agır basıyor. Birde o kadar vukuatlıyızki , Amerika "pederi fethullaha gülene takas için sebepsiz yere ellerinde tutuyolar" dediğinde bunu çürütecek bir delil ortaya koyamıyoruz. Adaların birinde ajanlıkla suçlanan 4-5 kişi yakalanmıştı. Bir villada harita açmışlar ülkeyi bölme hesapları yapıyolar diye yansımıştı haberlere. Ne oldu o "ajanlar" ? Serbest. Kendi halkımız içinde dahi genel görüş "mevcut sistemin istediği kişiyi fetöcü ithamıyla yerinden etme" algısı var. Halkın bunu düşünüyorken elin teksas kafalısı Amerikalısına ne anlatacaksın. Burda kaç defa yazdım. Bizim devlet aklımız yok. İsteyenin zoruna gitsin. devletler bir fikirle akılla ayakta durur. Tek kişinin düşünceleriyle değil. Tek kişinin o günki moduyla alakalıda değil. Bir aklın olmayınca , bir sistemin olmayınca yaptıgın işleri böyle eline yüzüne bulaştırırsın. Düne kadar kendi tvlerinde ekrana çıkartıp "hayırsever işadamı" algısı yarattıkları Reza Zarrab neden Amerikaya gidip teslim oldu. Ne çevirdikleri belli değil. Sonra burdan birileriniz çıkıyor ve diyorki bu devlet meselesi hükümet değil. Bu devlet meselesi şahıs değil. Amerikanın başımıza ördüğü binlerce olay var sonuna kadar katılıyorum. en başta pkk belasını beslediler besliyolar. Lakin bugünki durumda kimse mevcut hükümetin hiç suçu yok onlar süt dökmüş kedi muamelesi yapıpta insanın aklıyla oynamasın. Olmayan beyinlerinde fırtına estiriyolar.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2018, 04:35:41 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 29 Temmuz 2018, 19:25:01 »
Pence'den yeni mesaj; Abd Rahip Brunson bırakılana kadar Türkiye'ye yaptırım uygulamaya hazır.