Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 221911 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #1620 : 13 Ekim 2023, 20:07:57 »
2028 de 20 adet THK envanterine girecek hemde ABD motoru ile plan böyle bakalım ne olacak.

Nasıl olacak o iş? Bu saatten sonra sana seri üretim İçin motor mu verecek?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1621 : 13 Ekim 2023, 20:21:23 »
abd ile ab müttefik olmaya mecburmuyuz

Kim ile ittifak kuralım?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1622 : 13 Ekim 2023, 20:28:51 »
Sanki Amerika'yı yaktık yada içinden geçtikte ABD bizim herşeyimizi kısıtlıyacak yada ambargo koycak
Hayırdır kıbrıs adasının tamamını aldıkda ABD ambargosunamı maruz kaldık benim haberim yok sn hyperspace...

Daha önce ABD 90-91 çekiç güç harekatından beri PKK ya destek sağlıyor bunu bilmeyen yok.

Şimdi 90-91 den beri PKK ya destek sağladığına göre

Biz
Öncel2
Öncel3
Öncel4

İle 90-2010 yılları arasında F16lar aldık.o zamanda ABD PKK ya yardım ediyordu...

Şimdi ne değiştide ABD bize f110 ve ge404 vermez bana onu açıklayında onu bileyim..

Hem bizimkiler daha doğrusu G.kurmay düşen Siha için olabilir böyle şeyler demedi mi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1623 : 13 Ekim 2023, 22:51:09 »
Çinle takışman yada itilâf'ın yok ki

Türki Cumhuriyetlere sarkmaya çalışıyor ... Ukrayna'da Rusya'nın müttefiki ... ABD'yi geçtim Avrupa Çin ile yakınlaşmamıza eyvallah mı diyecek ...

Zaten hiç bir şeye eyvallah dedikleri yok ki! Dışarıdan motor arayışına girersek de bu nedenle gireriz. Önce yerli motor, olmazsa B planı elimizin altında olmalı. Yumurtanın kapıya gelmesini beklemeye gerek yok.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1624 : 14 Ekim 2023, 12:16:55 »
Sanki Amerika'yı yaktık yada içinden geçtikte ABD bizim herşeyimizi kısıtlıyacak yada ambargo koycak
Hayırdır kıbrıs adasının tamamını aldıkda ABD ambargosunamı maruz kaldık benim haberim yok sn hyperspace...

Daha önce ABD 90-91 çekiç güç harekatından beri PKK ya destek sağlıyor bunu bilmeyen yok.

Şimdi 90-91 den beri PKK ya destek sağladığına göre

Biz
Öncel2
Öncel3
Öncel4

İle 90-2010 yılları arasında F16lar aldık.o zamanda ABD PKK ya yardım ediyordu...

Şimdi ne değiştide ABD bize f110 ve ge404 vermez bana onu açıklayında onu bileyim..

Hem bizimkiler daha doğrusu G.kurmay düşen Siha için olabilir böyle şeyler demedi mi?

Güzel kardeşim artık 90 larda değiliz bir defa önce bunu anla.O zaman da abd'nin yediği haltları biliyorduk ama sesimizi çıkaramıyorduk güçsüzlüğümüzden.O zaman örnek verdiğin projeleri artık yapamıyorsun dikkatini çekerim.Adam sana bırak F-35 vermeyi 50 senelik kıçıkırık F-16 bile vermiyor artık.Onu da geçtik gemilerine MK-41 vermiyor ESSM vermiyor RAM vermiyor ki bunlar savunma amaçlı silahlar.
   Abd-Türkiye ilişkilerinin selası okunalı çok oldu.Abd için Türkiye artık bir müttefik değil bizim için de öyle.Müttefiklik sadece kağıt üstünde bu aşamadan sonra.Bu saatten sonra ya her konuda teslim bayrağını çeker ben ettim sen sen etme ağam paşam affet dersin ya da sonuna kadar direnir başka çıkış yolları ararsın.Başka da yol yok.Herifler pervasızca Anka-S'ini düşürüyor senin yarın birgün F-16'nı düşürüp pilotunu şehit ederse ne olacak ne diyeceksin.O uçak gemileri sadece kıç kadar yer olan Gazze için mi Hamas için mi geliyor Akdeniz'e? Yahu herifler daha birkaç gün önce Türkiye'nin Suriyedeki varlığı abd ulusal güvenliği için tehdittir demedi mi? Ne anlatıyorsunuz siz geçeceksiniz bu işleri
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2023, 12:45:15 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1625 : 14 Ekim 2023, 12:35:46 »
Peki o bize karşı olan ABD

Nasıl olurda

Ge vasıtasıyla sana katmanlı üretim teknolojisini veriyor.

Nasıl oluyorsa gerekli hidrolik presleri veriyor

Nasıl oluyorda ge404 motorunu veriyor

Nasıl oluyorda f110 motorunu veriyor

Nasıl oluyorda t70 blackhawk üretim lisansı veriyor

Nasıl oluyorda chinook veriyor

Vesaire vesaire

Bunu bize düşman diye lansettiğiniz ABD yapıyor

Ona bakarsanız İngiltere demek ABD demek o ABD bize İngiltere vasıtasıyla bize kaan'da yardımcı oldu
Sonuçta bae uk bae usa sahipler aynı.

Emin olun bizimkiler acele yok diye f110 ve ge404 motorlarını sipariş etmiyorsa müzakere etmiyorsa ben birşey bilmiyorum kongrede araştırma yapabilsek bizim siparişimizin bile olmadığı ortaya çıkar

İki uçak gemisiyle ABD'nin Türkiye'nin hakkından gelebilceğine inanan var mı? Bu forumda

Öyle olsa gemiler Kıbrıs'a yakın olmazdı,Adriyatik'e yakın yada Akdeniz'in girit'in arkasında olurdu.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2023, 12:42:29 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1626 : 14 Ekim 2023, 12:50:16 »
      F404'ü de F110'u da prototipler için verdi sadece.İlişkiler bu haldeyken ben ilk 2 filo KAAN için yedeklerle 100 tane F110 istiyorum desen verir mi Allah bilir.Altay'a da almanlar prototipler için MTU güç grubu vermişti.Ee sonra ne oldu testler bitip iş seri üretim aşamasına gelince? T-70 projesi ne oldu hani 109 helikopteri kapsıyordu.Şu an tıkanmış olmasın sakın.Türkiye yeni bir Altay sendromu yaşamak istemiyorsa kendisi yerli motorları geliştirene kadar alternatifleri bulmak zorundadır.Nokta!
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2023, 12:52:43 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1627 : 14 Ekim 2023, 12:57:11 »
Anlatmak istediğim motor değil ki sn.hyperspace
ABD de bizimle çalışmak isteyen bizimle ortaklık yapmak isteyen bir güruh var....

Dediğim gibi bizimkileri ciddi manada FMS vesair yollara dayanmayan f110 ge129 siparişi yoktur bile o yüzden farazi konuşuyoruz..

Birde ABD bize f110 vercekken yada verebilme ihtimali varken yok bizde üretilsin üretimde pay sahibi olalım diye biz bile kararın sürecinin gecikmesine sebep oluyoruzdur. Bunu bilemeyiz.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1628 : 14 Ekim 2023, 14:36:22 »
Sayın Hyperspace gereken tüm cevapları verdi. Bazı prosedür hakkında fikir değil bilgi sahibi olun

Çevrimdışı inca

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1629 : 14 Ekim 2023, 18:19:23 »
Sayın Hyperspace gereken tüm cevapları verdi. Bazı prosedür hakkında fikir değil bilgi sahibi olun
   Çok uzun yıllardır takip ediyorum bu forumu. Çok fazla katılım göstermiyorum daha çok takipçi kapsamındayım ama günde iki üç kez paylaşımları okuyorum. Sadece okuyarak, çok fazla konu hakkında "bilen" arkadaşların verdiği lezzetli bilgilerin tadını çıkarıyorum. Son zamanlarda kakafonik paylaşımların artmaya başladığını görüyorum ve üzülüyorum. Lütfen bilmediğiniz veya doğruluğuna emin olmadığınız paylaşımlar yapmayınız. Teşekkürler  :)