Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #1510 : 20 Ocak 2023, 22:50:44 »
Hadi bir şekilde konsorsiyum ikna edildi. Bu uçakların idamesinde Almanya'ya ne kadar bağımlı olucaz acaba ::)

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1511 : 20 Ocak 2023, 22:51:50 »
Bildiğim kadarı ile kendi envanterinden typhoon tranche 2 ve 3 verebilir. typhoon tranche 4 ise zor ki zaten sonra denmiş.
Dediğim gibi bence F-16 B-70 ve 79 adet B-60 modernizasyonundan sonra, MMU gelene kadar Balistik füzeye ağırlık vermemiz çok daha isabetli olur.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2023, 22:53:51 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #1512 : 20 Ocak 2023, 23:12:03 »
NATO ittifakı Ukrayna da bir sınav veriyor. Gönderdiğimiz siha lar MAM L ler Kirpi ler zırhlar daha neler kimbilir ortada. Psikolojik avantaj bizden yana bu aralar. Kendisine düşen görevi neredeyse ilk savaşta yerine getiren bir ülkeye ambargo artık mahcubiyet yaratıyordur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1513 : 21 Ocak 2023, 00:59:42 »
Masada tartışılan,
ABD, Türkiyenin F-16 B-70 talebinin yanısıra, 79 adet B-60 modernizasyon kiti, 900 adet H_H füzesi ve 600 adet H-Y füzesinin satışı talebinin onaylanmasını ancak bunun karşılığında Yunanistan'a 1 filo F-35 satışı yapmak istiyor.
ABD ile Şuan masada bunlar müzakere ediliyor.

Bu durumda; ABD'nin Yunana F-35 satışına karşılık,  İngiltereden typhoon tranche 4, 2 filo istiyoruz ancak İngiltere 1 filo typhoon tranche 3 ve akabinde 1 veya 2 filo da typhoon tranche 4 vermek istiyor...

Benim kanaatim, F-16 işletme-operasyon ve lojistik açısından bildiğimiz alt yapısı hazır bir ürün olduğundan, B-70 ve 79 adet B-60 modernizasyon kiti ara geçiş ihtiyacımızı karşılacaktır. Bunu İranın Su-25 hamlesinide görerek söylüyorum.

Yunan F-35lerinin olası bir saldırısına tedbir olarakda, acil emsal bir fila edinmek için saga sola gitmek yerine, MMU gelene kadar Kara-kara balistik füze yeteneğini vede sayısını artırmanın, Yunan için F-35 den çok daha etkili bir caydırıcılık sağlayacağını düşünmekteyim.

Yunanistan'a F-35 vermek için bizden izin mi istiyor ABD anlamadım ben!
Yunan'a verecekse bize de F-35 versin! Gemi hazır ama üzerine koyacak uçağımız halen yok!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SATURN

• DefenceTurk
  • *
  • 8
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1514 : 21 Ocak 2023, 01:32:20 »
Bildiğim kadarı ile kendi envanterinden typhoon tranche 2 ve 3 verebilir. typhoon tranche 4 ise zor ki zaten sonra denmiş.
Dediğim gibi bence F-16 B-70 ve 79 adet B-60 modernizasyonundan sonra, MMU gelene kadar Balistik füzeye ağırlık vermemiz çok daha isabetli olur.

Sayin Dogan Turan 79 adet B-60 modernizasyon kiti derken... 79 adet B-70 modernizasyon kiti olmiyacakmiydi?....

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1515 : 21 Ocak 2023, 02:14:14 »
Typhoon  ucak icin star gazetesi yaznis yandas medya hayirli ugurlu olsun diyelim

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1516 : 21 Ocak 2023, 02:27:01 »
Masada tartışılan,
ABD, Türkiyenin F-16 B-70 talebinin yanısıra, 79 adet B-60 modernizasyon kiti, 900 adet H_H füzesi ve 600 adet H-Y füzesinin satışı talebinin onaylanmasını ancak bunun karşılığında Yunanistan'a 1 filo F-35 satışı yapmak istiyor.
ABD ile Şuan masada bunlar müzakere ediliyor.

Bu durumda; ABD'nin Yunana F-35 satışına karşılık,  İngiltereden typhoon tranche 4, 2 filo istiyoruz ancak İngiltere 1 filo typhoon tranche 3 ve akabinde 1 veya 2 filo da typhoon tranche 4 vermek istiyor...

Benim kanaatim, F-16 işletme-operasyon ve lojistik açısından bildiğimiz alt yapısı hazır bir ürün olduğundan, B-70 ve 79 adet B-60 modernizasyon kiti ara geçiş ihtiyacımızı karşılacaktır. Bunu İranın Su-25 hamlesinide görerek söylüyorum.

Yunan F-35lerinin olası bir saldırısına tedbir olarakda, acil emsal bir fila edinmek için saga sola gitmek yerine, MMU gelene kadar Kara-kara balistik füze yeteneğini vede sayısını artırmanın, Yunan için F-35 den çok daha etkili bir caydırıcılık sağlayacağını düşünmekteyim.

Yunanistan'a F-35 vermek için bizden izin mi istiyor ABD anlamadım ben!
Yunan'a verecekse bize de F-35 versin! Gemi hazır ama üzerine koyacak uçağımız halen yok!

Bildiğimiz Amerikan hükümeti. Demeçleri ve açıklamaları kemkümi.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1517 : 21 Ocak 2023, 14:21:03 »
Yunanistan'a F35 gittikten sonra  diğer uçak alımlarını da hesaba katinca bizim son model F16 ya da Typhoon almamiz hava üstünlüğünu elde tutmamiza yarayacak mı?

Esas tartışılması gereken soru bu...

Balistik füze yorumlarına katılıyorum...işimize yarayacaksa uçakları alalım ama Yunanlilari füze manyağı yapacak kadar nitelikte ve nicelikte füzemiz olmali
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1518 : 21 Ocak 2023, 15:00:54 »
Arkadaşlar önceki mesajlarımda da sıkça belirttim ama çoğu arkadaşım cevap olarak " İngiltere , kendi filolarından Eurofighter verir , konsorsiyum ülkelerinden izin almasına gerek kalmaz"  dediler...

Ben bunun gercekleşebileceğine hala akıl erdiremiyorum...

Konsorsiyumun izni olmadan bu iş olmazzz.

Olsa bile bunun yedek parçası, lojistiği yine konsorsiyumun iznini gerektirir....

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1519 : 21 Ocak 2023, 15:17:14 »
Eğer görüşmeler başladıysa, Almanya'nın sıkıntı çıkartıp çıkartamayacağı görüşmelerde ele alınır hemen karalar bağlamayalım.