Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #1440 : 14 Temmuz 2022, 22:27:35 »
Cigeri bes para etmeyen Baskanlarin,Senatorlerin,Meclis uyelerinin. Ulkemiz icin dusundukleri ve uyguladiklari "ACI "politikalarini  burada tartisiyoruz . Aslinda ne kadar onur kirici bir durum.

Ustelik bu durumlara kendi paramiz ile almaya calistigimiz sistemler icin karsilasiyoruz.Yani oyle beles falan verecekler ve onun icin bu hor  gorus, mueyideler konmuyor.

Artik kendi ordumuzun ihtiyaci oldugu sistemleri .Bu kiytirik sozde dost ulkelerin ulkemizi kucumseyen aciklama ve politikalarina imkan vermeden kendimizin yapma zamani coktan gelmistir.

Şu iletiyi yazmak için kullandığımız bilgisayarlar ve işletim sistemleri bile Amerikan teknolojisi ve üretimi olunca ABD'yi konuşmaya mecbur kalıyorsunuz. Böyle ülkelere muhtaç kalmamak için önce teknoloji ve AR-GE yatırımlarının hızla artması lazım. Teknolojide ileri olmak içinde ülkede eğitim - öğretimin gelişmiş olması lazım ve ülkemizdeki durumu anlatmaya gerek yok onun için ne yazmaya çalışsak boş metin62 hocam. Gerisi politik tartışmalara girmeye kadar varacak onun için yaramızı deşmeye gerek yok.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1441 : 14 Temmuz 2022, 22:46:10 »
Cigeri bes para etmeyen Baskanlarin,Senatorlerin,Meclis uyelerinin. Ulkemiz icin dusundukleri ve uyguladiklari "ACI "politikalarini  burada tartisiyoruz . Aslinda ne kadar onur kirici bir durum.

Ustelik bu durumlara kendi paramiz ile almaya calistigimiz sistemler icin karsilasiyoruz.Yani oyle beles falan verecekler ve onun icin bu hor  gorus, mueyideler konmuyor.

Artik kendi ordumuzun ihtiyaci oldugu sistemleri .Bu kiytirik sozde dost ulkelerin ulkemizi kucumseyen aciklama ve politikalarina imkan vermeden kendimizin yapma zamani coktan gelmistir.

Şu iletiyi yazmak için kullandığımız bilgisayarlar ve işletim sistemleri bile Amerikan teknolojisi ve üretimi olunca ABD'yi konuşmaya mecbur kalıyorsunuz. Böyle ülkelere muhtaç kalmamak için önce teknoloji ve AR-GE yatırımlarının hızla artması lazım. Teknolojide ileri olmak içinde ülkede eğitim - öğretimin gelişmiş olması lazım ve ülkemizdeki durumu anlatmaya gerek yok onun için ne yazmaya çalışsak boş metin62 hocam. Gerisi politik tartışmalara girmeye kadar varacak onun için yaramızı deşmeye gerek yok.

Yazdiklarinizin tumu gercegin ta kendisi malesef. "Haklisiniz"

+1

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1442 : 14 Temmuz 2022, 22:51:55 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1443 : 14 Temmuz 2022, 23:01:30 »
Geçmiş olsun

https://twitter.com/alicinar/status/1547654106080104450?s=12

Böyle olacağı ta başından belliydi hocam ne bekliyorduk. Bakalım su akar yolunu bulur demişler bu akıntı bizi nerelere kadar götürecek

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1444 : 14 Temmuz 2022, 23:14:22 »
Hayırlı olsun. Ben işe olumlu tarafından bakıyorum. F-35'ler yerine lütufmuş gibi 50 yıllık uçağı bize afedersiniz kakalamaya çalışacaklardı. Temsilciler meclisi sağolsun dur dedi. Kimse bana yok 50 yıllık olur mu öyle değil falan demesin. İstediği kadar yükseltilmiş versiyon olsun bir F-35, bir F-22, inşallah gelecek olan bir TF-X/MMU falan değil Viper Block 70 F-16. Verilse bile uçakların gelmesi en az 5-6 yıl. 2028-2029'da gelecek F-16'nın canı cehenneme.

Artık devleti idare edenler ABD'den medet umulmayacağını anlasın. Şu Surileri, Afganı, Pakisini defedip onlara giden paranın tamamı savunma sanayine aktarılmalı. MMU için devlet canını dişine takmalı. Yoksa bize bu coğrafyada yaşama şansı vermeyecekler.

Sen kritik sistemleri millileştirilemezsen işte böyle ciğeri beş para etmez soytarıların ağzına bakar durursun. ABD ile sadece savunma sanayi değil havacılık noktasında da artık devam edilmemeli. En basitinden Boeing'e bile havayolu şirketlerimiz sipariş vermemeli. Bazı şeylere artık duygusal bakmamız lazım. ABD açık bir şekilde Türk düşmanlığı yapıyor. ABD ile ilişkileri en düşük düzeyde tutmak lazım en azından seçime kadar. Trump gelsin çok şey değişecektir. Amerikan müesses nizamını dahi öttürecek sarı kafa. Öyle böyle kinle gelmeyecek. İşte o zaman F-16'yı geç F-35 bile gelme ihtimali artacak. Şurada Biden denilen pislik pedofilinin defolup gitmesine 2 sene kaldı. Biz kendi işimize bakalım. Demokratlar gidince ilişkiler biraz daha iyi olacaktır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1445 : 15 Temmuz 2022, 00:42:37 »
ABD , F-16 satışını onaylamış işte siz niye celallendiniz ki...
Güzel bir haber....Son yabancı uçak alımımızı yaptık bu bir devrim...
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2022, 00:43:31 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1446 : 15 Temmuz 2022, 00:54:44 »
ABD , F-16 satışını onaylamış işte siz niye celallendiniz ki...
Güzel bir haber....Son yabancı uçak alımımızı yaptık bu bir devrim...

Kim dedi onaylamadı diye elbette onayladı.

- mavi vatani palavra kategorisine alacaksın

- yunana bir daha tuzlu su yutturmak  yok

- benim sevmediğim devlet liderlerle flört etmek bundan sonra yok( nereden çıktı bu Putin belası başımıza)

- kendi başına çok buyruk oldun seni frenleme zamanın geldi geçti

Bu şartlarımı yerine getirirsen F-16’ ları sana koklatırım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1447 : 15 Temmuz 2022, 12:16:54 »
Esas sıkıntı yeni gelen haberlerde F-16'da değil...
Bayraktar'ın Azerbaycan savaşında insan hakları ihlali yaptı mı, ABD menşeli parça kullandı mı? türü bir karar kabul edildi.
Bu daha sıkıntılı

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1448 : 15 Temmuz 2022, 12:42:54 »
Esas sıkıntı yeni gelen haberlerde F-16'da değil...
Bayraktar'ın Azerbaycan savaşında insan hakları ihlali yaptı mı, ABD menşeli parça kullandı mı? türü bir karar kabul edildi.
Bu daha sıkıntılı

Kendilerinin yaptığı insansız hava araçlarını kurbanlarınkanı Afganistan’da daha henüz kurulmadı. Ben bu haberi duydum ve Bu kadar alçaklık olamaz dedim.

Amerikanlar kendi doktrinlerini karşı geliyorlar. Dış siyasette dostluk değil çıkar üzerine kuruludur ama nefret ve kinlik o kadar işlemiş ki artık onu bile bir kenara atıyorlar. Eski Başkan Trumpu Övmek istemiyorum ama bilinki o B.. Menendesi lime lime doğrardı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1449 : 15 Temmuz 2022, 12:50:30 »
Lindsay Graham bizi destekliyor haberleri geliyor...