Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #750 : 18 Ağustos 2020, 14:32:20 »
Sn Tigerfish'e göre Trump çok iyi , çevresi kötü.

Yani adamı rahat bıraksalar Türkiye ile şeker gibi geçinir... 😎😎😎

Aslında olan  şu; Trump manyağın teki. Tüm ABD bunu anladı bir tek Sn. Tigerfish ve 3-5 forumdaş maalesef anlayamadı.... Türkleri iplediği felan da yok... Biz ona göre sıradan,sömürülecek  az gelişmiş bir ülkeyiz hepsi bu...

Hükümet S-400 aktive etme işini ABD seçimlerine kadar askıya aldı, Trump seçilince F-35'lerin geleceğini düşünüyor(düşlüyor)🤔🤔🤔

Biden kazanacak seçimi...Biden yerine başka bir aday olsaydı daha açık farkla kazanırdı Demokratlar.
Trump ne kadar da Yahudi lobi ve sermayesi için elinden geleni yapsa da ABD halkı , Trump'ın manyak olduğunu 1 seçim döneminde anladı.Artık oy vermez.

Trump seneye kitap yazar ancak ... Onun işi bitti.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #751 : 18 Ağustos 2020, 15:20:23 »
Ben Biden bunağına diyecek bir şeyim yok.
Ama Trump'ın bizim için yaptığı olumlu birşey var mı ki herkes birden Trumpçı oldu?

Suriye'de 25km'nin altında fırat'ın doğusunda Kürt devleti kurdu.
F-35'leri vermedi.
Her alanda gizli silah ambargosu getirdi.
Libya,Doğu Akdeniz'de sesi çıkmıyor bizi Ruslarla başbaşa bıraktı
İsrailin her yaptığı kanunsuzlukları onayladı.

Tek iyi şey MMU için 5 tane motor göndermesi ki onun da devamının geleceği şüpheli...

Bekara kari bosamak kolay.

N´apsin sari kafa? Adamin basa senelerden beri basi kongreyle dertte. Corap gibi bakan degistiriyor. Bu dikkatinizden kacti mi?

Tokyo da G-20 toplantisinin ve ikilli görüsmelerin ardinda basina bugüne kadar hangi baskan Türkiye haklidir demis?

Bakalim secimlerden sonra bir temizlik yapabilecek mi?
Sn Tigerfish,
Son cümlenizden anladığım Trump seçilecek tekrar diyorsunuz. Bir duyum mu var?
Kamuoyu yoklamaları Biden’ı önde gösteriyor deniyor. Ama Biden katolik. Keneddy dışında seçilen katolik başkan yok.
Ayrıca benim yahudi lobisi ile alakalı bazı duyumlarıma göre de Trump seçilecek deniyor.

Anketler Trump´i on puan geride gösterse de secimlerde durum degisiyor. Finanz sektörü simdiki baskanin isinden gayet memnun. Secmenlere verdigi tüm vaatleri yerine getiren tarihe gecen ilk baskan olarak görülüyor.

Bunu iddia eden ben degil derin strateji arastirma kurumlarin verdigi hesaplar.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #752 : 18 Ağustos 2020, 15:31:55 »
Sn Tigerfish'e göre Trump çok iyi , çevresi kötü.

Yani adamı rahat bıraksalar Türkiye ile şeker gibi geçinir... 😎😎😎

Aslında olan  şu; Trump manyağın teki. Tüm ABD bunu anladı bir tek Sn. Tigerfish ve 3-5 forumdaş maalesef anlayamadı.... Türkleri iplediği felan da yok... Biz ona göre sıradan,sömürülecek  az gelişmiş bir ülkeyiz hepsi bu...

Hükümet S-400 aktive etme işini ABD seçimlerine kadar askıya aldı, Trump seçilince F-35'lerin geleceğini düşünüyor(düşlüyor)🤔🤔🤔

Biden kazanacak seçimi...Biden yerine başka bir aday olsaydı daha açık farkla kazanırdı Demokratlar.
Trump ne kadar da Yahudi lobi ve sermayesi için elinden geleni yapsa da ABD halkı , Trump'ın manyak olduğunu 1 seçim döneminde anladı.Artık oy vermez.

Trump seneye kitap yazar ancak ... Onun işi bitti.

Cenabi Allah akil dagitirken sen nerdeydin? Derin analizler bu cagimizda artik magrifet mi sayiliyor?

Trum in manyak oldugunu secimlerden önce secmenler bilmemis secimden sonra mi farkina varmislar bay pekbilmis( Hillary Clinton? She had been slonged?

Ama bay pekbilmis Türkiyeye olan tavri Trump´a dayandiriyor. Pentagon, gerizekali kongre üyeleri, lobiler bunu icinde hic dahil degillermis.

Huzurlarinizda kendi hayali uyduruklarini birinci sinif arastirma olarak satan bay pekbilmis.

Alkis lütfen   :D

« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2020, 15:33:02 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #753 : 18 Ağustos 2020, 15:59:06 »
Seçimden sonra  kim haklı ortaya çıkacak.
Bence Trump seçimi kaybedecek...

Ben ABD-Dünya haberlerinden okuduklarıma bakarak Trump'ın kaybedeceğini düşünüyorum. Hepsi bu...

Pentagon,kongre,lobiler Türkiye'ye karşı olumsuz tutumda olabilir ama bu Trump'ın bize karşı iyi olduğunu kanıtlamaz ki...

Çevrimdışı Galanth

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #754 : 18 Ağustos 2020, 16:30:08 »
İsrail, bölgedeki diğer ülkelerin hava kuvvetlerinin güçlenmemesi için başta savaş uçağı ve İHA teknolojisi olmak üzere silah ticaretine kadar karşı çıkıyor. İsrail ve ABD arasında on yıllardır geçerli mutabakat gereği ABD de bu ülkelere askeri dengeyi değiştirebilecek silah ve teknoloji satışı gerçekleştirmiyor. (Alıntı)
https://www.milliyet.com.tr/dunya/tarihi-skandalda-gizli-madde-ifsa-oldu-iste-rusvet-6284633

S-400'ler olmasa bile başka bir bahane ile F35'ler verimeyecekti zaten.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #755 : 18 Ağustos 2020, 17:28:57 »
İsrail, bölgedeki diğer ülkelerin hava kuvvetlerinin güçlenmemesi için başta savaş uçağı ve İHA teknolojisi olmak üzere silah ticaretine kadar karşı çıkıyor. İsrail ve ABD arasında on yıllardır geçerli mutabakat gereği ABD de bu ülkelere askeri dengeyi değiştirebilecek silah ve teknoloji satışı gerçekleştirmiyor. (Alıntı)
https://www.milliyet.com.tr/dunya/tarihi-skandalda-gizli-madde-ifsa-oldu-iste-rusvet-6284633

S-400'ler olmasa bile başka bir bahane ile F35'ler verimeyecekti zaten.
Ümmetçi zihniyet filistin diye diye İsrail ile papaz olmasaydı F-35'leri çok rahat alırdık. S-400 ya da başka bir konu bahane değil, olayın sebebi tamamen bizimkilerin ihvancı/ümmetçi takılıyor oluşu diye düşünüyorum ama bu tartışmaları çok yaptık artık geçmişe mazi deme vakti, tüm gücümüzü TF-X programına vermek dışında bir seçeneğimiz yok.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #756 : 18 Ağustos 2020, 18:10:11 »
Trump çok farklı bir kişilik yapısına sahip. İnsanlar farklı kişilere ilgi duyuyor. Manyak diyerek geçiştirilemez. O manyak dediğiniz adam ABD de milyarder ve ABD başkanı. Bu işler manyaklıkla olur mu ? Adamın kendine has farklı yöntemleri var. Nato için bile çıktı artistlukler yaptı değişik işler yaptı Almanya bile aşamalı olarak bütçeyi %2 yapmayı planlıyor. Körfezi tamamen kendisine bağladı adam gözlerine baka baka sizde para çok sizi koruyoruz bize verin diyor. Adamlar emir kulu gibi veriyor. Bu öyle basit işler değil. Obama bunları yapamazdı bana göre. Zaten hiç bir şeyde yapmadı gitti.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #757 : 18 Ağustos 2020, 19:01:33 »
Ben Trump'a "manyak" derken ne demek istiyordum sizce?
Masanın üstüne çıkıp dans mı eder dedim...

Adamın hayatını okumak lazım. Üslûp "manyak" demek istedim ...

Adam da kocaman bir ego var etrafındakiler dahil tüm dünyayı aşağılıyor. Bu adam medya ve paranın gücü ve ABD halkının yapısına hitap ederek başkan oldu.
Bunun manyak ( patavatsız,egolu vb) olduğunu  artık ABD anladı, medya desteği sıfır. Halk bir daha buna oy vermez...

Adamın yanında bakan,kongre üyesi,danışman kalmamasının nedeni bu manyak,egolu,laf dinlemez,patavatsız  yapısı...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #758 : 18 Ağustos 2020, 19:50:48 »
Emin olun ABD'de de bizimki gibi bir yönetim şekli olsaydı Trump'un tek lafıyla F-35'ler de , Patriotlar da çoktan bize teslim edilmişti de kulllanmaya başlamıştık bile. Çünkü Trump'un tek sevdiği şey para ve ABD'ye sürekli para kazandırmak derdinde. Onun için Çin ve diğer ülkelerde üretim yapan Amerikalı şirketleri tehdit ederek ABD'de üretim yapmaya zorluyor ve sürekli  dünyada ticaret yaptığı bir çok ülkeye ek vergiler getiriyor. Ben Biden gibi bir Türk düşmanının ABD'ye başkan olmasındansa Trump'u tercih ederim şahsen. Obama'nın  başkanlığı döneminde başkan yardımcısı olan Biden dış politikada çok aktifti. Türk-Amerikan ilişkilerindeki bozulmanın baş mimarlarından biri de Biden'dir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #759 : 18 Ağustos 2020, 20:06:10 »
Emin olun ABD'de de bizimki gibi bir yönetim şekli olsaydı Trump'un tek lafıyla F-35'ler de , Patriotlar da çoktan bize teslim edilmişti de kulllanmaya başlamıştık bile. Çünkü Trump'un tek sevdiği şey para ve ABD'ye sürekli para kazandırmak derdinde. Onun için Çin ve diğer ülkelerde üretim yapan Amerikalı şirketleri tehdit ederek ABD'de üretim yapmaya zorluyor ve sürekli  dünyada ticaret yaptığı bir çok ülkeye ek vergiler getiriyor. Ben Biden gibi bir Türk düşmanının ABD'ye başkan olmasındansa Trump'u tercih ederim şahsen. Obama'nın  başkanlığı döneminde başkan yardımcısı olan Biden dış politikada çok aktifti. Türk-Amerikan ilişkilerindeki bozulmanın baş mimarlarından biri de Biden'dir.

+1
ABD'deki iki grubun çekişmesi, oradaki yapı sayesinde ABD'nin sonu olacağa benziyor. Trump ego manyağı bir çılgın gibi görünüyor olsa da para kazanma konusunda bir uzman. Ona kalsa bize F-35'leri de patriotları da, aklımıza gelmeyecek dahi pek çok şeyi satar. Yeterki parası ödensin.  Ama tek başına karar veremez.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com