Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217964 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #690 : 10 Mart 2020, 22:38:04 »
Bir şey soracam madem Barış Pınarı Harekatında Trump bizi destekledi operasyonu durdurmazsanız ekonominizi batırırım diye tweet atan Obama mıydı?
ivanka yada trumpin küçük ogludur..sarı çiyan bir oğlu var eski türk filmlerindeki Salih Güney gibi heran aileyi felakete götürebilecek potansiyele sahip ... Trumpin eline telefonu alıp Twitter'a birşeyler yazmasini hayal edemiyorum kesinlikle ya ivanka yada sarı çiyan...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #691 : 10 Mart 2020, 22:48:32 »
Pentagon’dan Türkiye’ye Patriot koşulu: S-400’ü geri gönderin

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Jonathan Hoffman, Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemlerini Rusya’ya iade etmediği sürece Patriot hava savunma sistemlerini alamayacağını belirtti.

Hoffman, bugünkü basın toplantısında, “Bakanın (ABD Savunma Bakanı Mark Esper) bu konudaki duruşu, bakanlık görevine geldiği andan itibaren netti. Türkiye, S-400’ü iade etmediği sürece Patriot alamaz” dedi.

Brüksel'de konferans bağlantısıyla gazetecilerle basın toplantısı düzenleyen ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi  James Jeffrey, 'NATO'nun İdlib'de Türkiye'ye yardım etmek için ne yapabileceğine baktıklarını' söyleyerek "Patriot hava savunma sistemlerinin konuşlanması dahil her şey masada" mesajını vermişti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, konuya ilişkin şu açıklamayı yapmıştı: "Patriot konusunda bildiğiniz gibi biz Amerika’ya şu teklifi de yaptık; 'Eğer verecekseniz siz de bize Patriot verin. Biz sizden de Patriot alırız.' Ancak S-400 konusunda tabi onlar da epeyce yumuşadılar, 'S-400’leri devreye almayacağınıza dair bize söz verin' noktasına geldiler."

https://tr.sputniknews.com/abd/202003101041569665-pentagondan-turkiyeye-patriot-kosulu-s-400u-geri-gonderin/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #692 : 10 Mart 2020, 22:51:22 »

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’de 8 adet Pantsir hava savunma sisteminin yok edildiği yönünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan verilerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'nin İdlib bölgesinde 8 Pantsir hava savunma sisteminin imha edildiği yönündeki haberlere yanıt verdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bu tür bilgilerin "abartıdan daha fazlası" olduğu ifade edildi.

Suriye ordusunun elindeki Pantsir dahil temel hava savunma sistemlerinin Şam etrafında konuşlu olduğunu hatırlatan Bakanlık, İdlib bölgesinde Suriye ordusuna sadece 4 Pantsir’in yardım ettiğini bildirdi.

Türkiye'e ait insansız hava araçlarının yoğun saldırılarında 2 Pantsir'in hasar gördüğü aktarılan açıklamada, sistemlerin askerler tarafından onarıldığı belirtildi.

https://tr.sputniknews.com/savunma/202003101041569857-rusyadan-suriyede-8-pantsir-hava-savunma-sisteminin-yok-edildigi-iddiasina-yanit/

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #693 : 10 Mart 2020, 23:14:38 »
Stokholm sendromu ne demek , ikinizin yorumlarını okuyunca anladım..Adam demoklesin kılıcı gibi kafamızın üstünde bizi tehdit edecek ne kadar koz varsa sürekli kullanıyor, aşağılıyor, hakaret ediyor.
Fetö Amerikada,ypg bunlarla palazlandı binlerce ton silah verildi,parasını verdiğin silahları alamıyorsun hala Trump iyi adam diye saçmaliyorsunuz.
Siz emperyalist oyuncağı olmayı iyice iyice iyice özümsemişsiniz...

Size bu kafayla uzun bir ömür dilerim...
Serkan samimi söylüyorum çok düz mantık bir adamsın. Olayları üst üste koyarak analiz yeteneğin yok. Adam bir twit atmış ona bakıp yorum yapıyorsun. Ulan bütün bu Ypg, Fetö, Patriot olayını başımıza obama döneminde örülmedi mi ? Darbe zamanı gazeteciler Trump'a soruyor diyorki biz işimize bakalım. ABD 'nin dünya kadar sorunu var diyen kendisi. Ypg konusunda bütün pentagon ve Cia rağmen çekime fikrini ortaya atan kendisi. Hatta bir ara ülkeden şaşırdılar tek başına bir anda çekilme fikrini öne attı. Bak obama ypg'yi soktu sınırımıza adam çekilme fikrini öne attı. Burayı iyi anla. Kendi medya kuruluşları türkiye sivilleri vuruyor ima ederek başka görüntüleri gösterdi adam retwite yapıp fake news diyerek bizi savundu. Her fırsatta bize F-35 vermek istediğini söylüyor. ABD patriot vermediği için S400 aldı diyerek kendi ülkesini eleştiriyor. Ulan daha adam ne yapsın. Tabiki de kendi ılkesinide savunacak arada veya yol yapacak. Pentagon ve CIA, Yahudi lobisine rağmen kolaymı bu işler.Trump o sözlerle kendi elemanlarının gazını almaya çalışıyor. Ama kendi fikrinde çekilmek var. F-35'leri bize vermek var. Sen bunu bile anlayamıyorsun. Erdoğan ABD başkanı olsa bu kadar bizi savunamazdı. Diyorum ya senin analiz yeteneğin yok. Düz mantıksın.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2020, 23:21:22 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #694 : 10 Mart 2020, 23:48:57 »
Pentagon’dan çok kritik Patriot çıkışı!

ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin talep ettiği Patriot hava savunma sistemleri için açıklamada bulundu. Bakanlık, Türkiye'nin S-400'leri geri vermediği sürece Patriot alamayacağını vurguladi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/son-dakika-pentagondan-cok-kritik-patriot-cikisi-5672320/

* Yazik bu milleti samar oglanina dondurduler etkin politikalari neticesinde. Resmen  asagilaniyoruz. >:(
« Son Düzenleme: 11 Mart 2020, 00:25:40 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #695 : 11 Mart 2020, 01:03:41 »
Bizde Aster 30 aliriz oldu bitti

abd  patriotlari baska yerine soksunlar

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #696 : 11 Mart 2020, 02:15:58 »
Yıllar önce yazmıştım burada yine yazıyorum.devlet yönetmek kitap haline getirilse bahsedilen ulkeler İngiltere , Amerika , İsrail ve Rusya olur. Devlet yönetmek devlet adamlarının işidir ve hiçbir akıllı devlet kendi kaderini siyasetçilere teslim etmez. Biz harika siyasetçiler çıkaran bir ülkeyiz. Bunu yürekten söylüyorum hafif bir kampanya ile siyasetcilerimiz her ülkede belirli bir oy oranına ulaşır. kitleye hitap etmek , kontrol etmek , sandık için hesaplamalar yapmak bir siyasetcinin en büyük meziyetleridir. Siyasetcinin devlet adamı ile arasındaki fark biri devleti ön planda tutarken diğeri alacağı oyu ön planda tutmasıdır. Bunu sen ,ben anlamayız.Bazen devlet için yaptıkları şeylerin gerçekte oy içindir , oy için yaptıklarını sandigimiz şey ise devletin bekası için olabilir.iste bu kararı verebilmek devlet adamıyla siyasetçiyi birbirinden ayırır. Devletlere devlet aklını verende o devlet adamlaridir siyasetçiler değil.Rusya ve Amerika devlet aklı olan ülkelerdir zirvede İngiltere bulunur hiç şüphesiz. Bu ülkeler ile ilişkiler kuruyorsaniz siyaset diliyle değil devlet aklıyla iletişim kurarsınız yoksa sizi avuclarinda oynatirlar siz farkında bile olmazsınız. Putin bir siyasetçi değildir , kökten gelen bir devlet adamıdır. Amerikan başkanlık koltugunda kimin oturdugunun hiç önemi yok sistem ulkesidir. Herşey sistemlere bağlı ister Trump kazansın ister başkası amerikan devletinin rotası asla değişmez. İsrailde mossad ile yakın ilişkiniz yoksa vekil bile olamazsınız.cogu vekilde zaten eski mossad ajanidir. Devletçilik geleneginden gelirler. Şu bunun akrabası su şunun kardeşi hadi surda ise başlasın yok öyle bir dünya... Zamanında Osmanlı döneminde Osmanlı'nın süregelen bir devlet kültürü vardı ve gücüyle birleşince kendisini süper güç yapıyordu. Şuanda ne büyük bir gucumuz var nede devlet aklımız nede devlet adamlarımız... Siyasetcilere saygım var ama siyasetçi olmaları devlet adamı olabilecekleri anlamına gelmiyor , olamiyolarda zaten..Yakın tarihlerde Rauf Denktaş gibi bir devlet adamı tanıdık bana göre kibrisida dahil ettigimizde ender olan devlet adamı olan kişilerdendi.. Çok sevdiğim siyasetçiler var Muhsin Yazıcıoğlu gibi ama ülkesine karşı aşırı bağlı ve duygusal biri olduğundan onuda devlet adamı olarak görmüyordum. Devlet adamligini şeye benzetirim , galatasarayliyim en gıcık kaptigim kişi aziz yildirimdir ama yine Galatasaray başkanı nasıl olmalı sorusuna vereceğim cevap tektir aziz yıldırım gibi biri... Karakter olarak kişiden kişiye göre degissede kulübü için her haltı yiyecek biri işte devlet başkanı böyle olmali... Devlet başkanlarının dostu olmaz , kankasi olmaz , küstugu ülke olmaz , barıştığı ülke olmaz. Çıkarları olan ülkelerle uzlaşılari olur..Aksi halde amerikanin Rusya'nın elinde şamar oglanina döner hangisi hişt dese diğerine koşar durursun..

« Son Düzenleme: 11 Mart 2020, 02:23:44 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #697 : 11 Mart 2020, 02:58:33 »
İsrail'i yoneten mossad degil ordudur. Sanilanin aksine knesset ve hukumetin uzerinde ordunun etkisi daha fazladir. Zira ordu abd-pentagon ile daha icli dislidir. Netanyahu'nun kendisi ve abisi ozel kuvvetcidir.

Bir de israilde devlet akli yoktur. Yahudide devlet yonetme kabiliyeti yoktur çünkü. Tipki hindistandaki gibi kast sistemi vardir. Askenaz>sefarad>falasa siralamasi vardir. Üst kademe yoneticiler hep askenazlardan olusur.

İsrail bir sarmasiga benzer. Nasilki sarmasik dolanabilecegi bir agaca muhtactir, israil de ona yön verecek bir üst akila ihtiyac duyar. Son zamanlarda bu rusya oldu. Zira ab ve abd'den yüz bulamiyorlar.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #698 : 11 Mart 2020, 03:06:41 »
Stokholm sendromu ne demek , ikinizin yorumlarını okuyunca anladım..Adam demoklesin kılıcı gibi kafamızın üstünde bizi tehdit edecek ne kadar koz varsa sürekli kullanıyor, aşağılıyor, hakaret ediyor.
Fetö Amerikada,ypg bunlarla palazlandı binlerce ton silah verildi,parasını verdiğin silahları alamıyorsun hala Trump iyi adam diye saçmaliyorsunuz.
Siz emperyalist oyuncağı olmayı iyice iyice iyice özümsemişsiniz...

Size bu kafayla uzun bir ömür dilerim...

Yaşın kaç ve boyun posun nedir bizi Amerikan aşığı yapıp teşhisi yapıştırıyorsun? Aramızda Rus hayranları olabilir ama bana bu forumda bir tane Amerikan hayranı göster. Ha biri vardı o da şutlandı. Forumdan o ukala üye atılmasaydı belki onun yerine ben uçardım çünkü sabrımı zorlayıp bana saydırıyordu.
F-35’leri istemekle ne zamandan beri amerikancı olunuyor. 94 senesinde başvurduğumuz ve 98 senesinde konsorsiyuma ortaklığa üye olduğumuzun kendi malımızı ve ürünümüzü istemekle hata mı yapmış olduk? Beşinci nesil jetlerden tecrübemiz yok denecek kadar az. Bu uçaklar uzay mekiği gibi kaliteli olmasa bizim MMU projenin ilk basamakları olacaktı.

Trump a kalsa uçakları hemen verecek ancak kongreyle ve yahudi lobinin bazı kesimlerle başı belada. Herşeye rağmen adam tiçaret hacmini Türkiye ile artırmak istiyor. Bunuda mı gözlemleyemediniz?

Açıkça belli. Seçimlere kadar fırtınanın dinmesini bekliyor.

Biraz rasyonel ve derin düşünün ve aynı cevapları bana tekrarlatmayın.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #699 : 11 Mart 2020, 03:11:00 »
Devlet adamı, arayarak bulunacak bir şey olmadığı için, küçük yaşlardan itibaren yetiştirilerek hazırlanmış insanlardan seçilmiş olması gerekir. Zeki, akıllı, yetenekli çocukları bulup; bugünlerden geleceğe yönelik hazırlık yapmak gerekiyor.

Küçük yaşlardan itibaren küçük çocuklara ahlak, terbiye, görgü, edep-erkan, sağlıklı-ölçülü ve kendine yeter yaşam tarzını benimsetmekle birlikte; iletişim becerisi, yabancı dil, aritmetik düşünme, kıvrak ve sosyal zeka, akıl yürütme gibi üstün yeteneklerin de kazandırılmış olması gerekir. Bu şekilde geleneğin yöneticileri; öz güveni tam ve aynı zamanda sınırlarını bilen, çevresini ve dünyayı tanıyan yetenekli nesiller yetiştirmiş olursunuz.

Yani başa getireceğimiz adamın yeteneklerini, özellikleri, kişiliğini bilerek başa getirmiş olmamız gerekiyor. Fakat gerçek hayatta öyle mi oluyor! Ağzı laf yapan herhangi bir kasaba siyasetçinin memleketin başına bela olması içten bile değildir. Adnan menderes döneminden bugüne kadar siyasetçi profiline bakarsanız, tamamına yakını böyledir. Arada bir iki tane istisna çıkması genel kaideyi değiştirmiyor. O istisna dediklerimizin çeşitli zafiyetleri ve yanılgıları nedeniyle Türk milletine maliyetleri çok büyük olmuştur.

Büyük Atatürk' ümüzün dediği gibi;

Efendiler! sırası gelmişken aziz milletime şunu tavsiye ederim ki; bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!

Büyük Atatürk' ün bu hedefe ulaşabilmek için düşündüğü bir takıp tedbirlerden söz edilir. Örneğin Atatürk' ün gizli vasiyeti anlamında: İş Bankasından ki hisselerinin nemalandırılmasından elde edilecek gelirin bir bölümü ile; bütün yurdun taranmasıyla keşfedilecek yetenekli çocukların; devlet adamı yetiştirilmek üzere özel eğitimlerden geçirilmesini vasiyet ettiğini okumuştum. Diyelim ki, gizli vasiyet diye bir şey yok! peki bunun yapılması gerektiğini akıl edebilen var mı? Onun olmadığı da anlaşılıyor. Nitekim, halen kasaba siyasetçilerinin yanılgılarıyla baş etmeye çalışıyoruz. Devlet adamı yetiştirmemek; ülkeye yapılmış en büyük ihanettir.     
« Son Düzenleme: 11 Mart 2020, 03:14:46 Gönderen: Partikül »