Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 221792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #890 : 15 Aralık 2020, 16:52:44 »
işine yarayacaksa al valla çünkü obamanın işine yaramamıştıda  ;D ;D ;D

Çevrimdışı mimkemal

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #891 : 15 Aralık 2020, 16:53:15 »
bu forumda bu kadar kör muhalefet yapanlara soru size göre bugüne kadar yaptıklarımızı yapmayıp ne yapmalıydık?esada bulaşma israile karışma ab ve abd nin suyuna git libyayı boşver mavi vatanı düşünme azerbaycanı ve katarı sallama somali açlıktan ölsün gibi mi ?lütfen yazın da bilelim siyasi perspektifinizi.dış ilişkilerde onca hata yapılıyorsa bu yaptıklarımızın neresi yanlış bizde bilelim.ve mümkünse yanlışımızın ne olduğunun altını doldurarak yazın bizde üstün bilgilerinizden faydalanalım

Türkiye nin Amerikan güdümünden çıkmasından, kendi kararlarını verip kendi politikalarını izlemesinden, Amerikan hurdalarını hibe almayı bırakıp kendi silahlarını yapmaya kalmasından hatta o silahları başkalarına satmaya çalışmasından bir de Türkiye gibi kendi çıkarlarını Amerika ya ve onun yancılarına  karşı korumaya çalışan devletlere yardım etmesinden dolayı rahatsızlar. Fakat bunu açık açık söyleyemiyorlar.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #892 : 15 Aralık 2020, 16:54:15 »
Ben Amerikan futbolu seviyorum sopayla işim olmaz ;)

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #893 : 15 Aralık 2020, 16:58:07 »
belli. kahrolsun abd 5. filo defol diyen solculuktan abd li solculuğa evriliş hikayesi

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #894 : 15 Aralık 2020, 17:00:39 »
belli. kahrolsun abd 5. filo defol diyen solculuktan abd li solculuğa evriliş hikayesi
Size göre sizle aynı fikirden olmayan herkes solcu zaten. Solcu değilim hiçbir zaman olmadım, solcu olmasam bile Ecevit gibi bir devlet adamına alenen iftira atmanıza da sessiz kalacak halim yok.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #895 : 15 Aralık 2020, 17:12:32 »
bu forumda bu kadar kör muhalefet yapanlara soru size göre bugüne kadar yaptıklarımızı yapmayıp ne yapmalıydık?esada bulaşma israile karışma ab ve abd nin suyuna git libyayı boşver mavi vatanı düşünme azerbaycanı ve katarı sallama somali açlıktan ölsün gibi mi ?lütfen yazın da bilelim siyasi perspektifinizi.dış ilişkilerde onca hata yapılıyorsa bu yaptıklarımızın neresi yanlış bizde bilelim.ve mümkünse yanlışımızın ne olduğunun altını doldurarak yazın bizde üstün bilgilerinizden faydalanalım

Türkiye nin Amerikan güdümünden çıkmasından, kendi kararlarını verip kendi politikalarını izlemesinden, Amerikan hurdalarını hibe almayı bırakıp kendi silahlarını yapmaya kalmasından hatta o silahları başkalarına satmaya çalışmasından bir de Türkiye gibi kendi çıkarlarını Amerika ya ve onun yancılarına  karşı korumaya çalışan devletlere yardım etmesinden dolayı rahatsızlar. Fakat bunu açık açık söyleyemiyorlar.

Sonuna kadar sizi destekliyorum ;  Türkiye , ABD güdümünden çıksın  , ABD  hurdaları yerine kendi silah sistemlerimizi kullanalım , ürettiğimiz yerli ve milli silahları satarak gelir elde edelim .
Mesele ne ki? Bu forumda bu dileklere katılmayacak bir kişi bile yok ki... Bizden ne istiyorsunuz onu söyleyin sadece mimkemal , selçukkoçak78 arkadaşlar?

Ben sadece dedim ki " yukarıda saydığımız hedeflere ulaşmamız engellenebilir ABD ve Batı tarafından"

Bu hedeflerimize ulaşmamızı engellemek için ;
Mesela ; İsrail'in en büyük düşmanı sınır komşumuzu  bölmek için silahlı muhaliflerine ev sahipliği yapmamız için hükümetimizi gaza getirebilirler ,
Mesela ; ülkemizin içten ele geçirmesi , ordumuzun çökertilmesi için kurulmuş dini bir cemaate her türlü kolaylığı sağlamamızı keyifle izleyebilirler.

Birkaç tane de siz yazın ki bu canavar Batı'nın hangi tuzaklarına düşmüşüz hangilerine düşmemişiz anlayabilelim..

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #896 : 15 Aralık 2020, 18:08:21 »

Sonuna kadar sizi destekliyorum ;  Türkiye , ABD güdümünden çıksın  , ABD  hurdaları yerine kendi silah sistemlerimizi kullanalım , ürettiğimiz yerli ve milli silahları satarak gelir elde edelim .
Mesele ne ki? Bu forumda bu dileklere katılmayacak bir kişi bile yok ki... Bizden ne istiyorsunuz onu söyleyin sadece mimkemal , selçukkoçak78 arkadaşlar?

Ben sadece dedim ki " yukarıda saydığımız hedeflere ulaşmamız engellenebilir ABD ve Batı tarafından"

Bu hedeflerimize ulaşmamızı engellemek için ;
Mesela ; İsrail'in en büyük düşmanı sınır komşumuzu  bölmek için silahlı muhaliflerine ev sahipliği yapmamız için hükümetimizi gaza getirebilirler ,
Mesela ; ülkemizin içten ele geçirmesi , ordumuzun çökertilmesi için kurulmuş dini bir cemaate her türlü kolaylığı sağlamamızı keyifle izleyebilirler.

Birkaç tane de siz yazın ki bu canavar Batı'nın hangi tuzaklarına düşmüşüz hangilerine düşmemişiz anlayabilelim..
o hedeflere ulaşmamız engellenemez ama geciktirebildikleri kadar geciktiricekler.
suriyede arap baharından sonra ilk ayrılıkçı yapılanmayı abd organize etti türkiye değil.suriye ordusundaki komutanlarla görüşüp kıyama ikna etmeleri ve daha sonra bir anda ortada bırakmaları ile durum bir anda karman çorman bir hal aldı daha sonra kuzey ırakta pkk ile görüşen abd li yetkililer ordan suriyeye pkklı asker sevk ettiler durumu dahada karıştırıp bir pkk devletçiği kurup akdenize açılma adımı attılar işte devlet o noktadan sonra sazı eline aldı.önce türkmenlere silah yardımı yapmaya başladı burdan sonrasını hepimiz biliyoruz tırların yakalatılması felan feto şovlarını.daha sonra darbeyle bize engel olmaya çalıştılar.işte o noktadan sonra biz tüm ayaklanan komutanlarla görüşüp birleştirdik çünkü çok yoğun bir göçmen dalgasına sebep oldu esed.halkını kesen biçen kimyasal saldırılar işkenceler tecavüzler katliamlar yapan bir adama dönüştü çünkü arap baharından sağlam çıkamayacağının farkındaydı.ruslarda bu duruma destek verdiler.iran asker yardımı yaptı.bae para yardımı.ama şu an aşırı dercede kırılgan durumda esed çünkü parası bitti.o kadar zor durumdaki iranlı milislere para dağıtamıyor kendi ordusuna sephane alamıyor rusyaya acayip derecede borçlandı.ruslar borçları karşılığında lazkiyeyi alacak sanırım.rusların akdenizdeki ilk toprağı olacak.yani suriyedeki savaş bizim yüzümüzden değil abd yüzünden başladı ama biz mecburen müdahil olduk yoksa yanımızda pkk devleti kurup orta doğuyla bağlantımız kesilecekti.düşünsenize kuveyt yada katara yada arabistana gitmek için pkkdan izin istemek durumunda kalmamızı.devlet tam zamanında müdahil olmasaydı durum aynen bu şekilde olacaktı.kuzey ıraktaki barzani talebani katledilip başada pkklı bir abd kuklasının oturtulduğu akdenize açılmış bir devlet hemde.
israille aramız mavi marmara yüzünden bozulmadı one minute ile bozuldu ondan sonrası çorap söküğü gibi gelişti.one minute haklıydı ama kesinlikle mavi marmara yı yapanlar hatalıydı.o olmasaydı belki normalleşme süreci çoktan başlamış olacak ve boru hattını konuşuyor yada yapıyor olacaktık.ama o yangına benzin bidonu atmak gibi oldu hem kamuoyu hem islam alemi bir anda duruma tepki gösterdi.sonrası malum.
batı ya gelirsek çok eski motomod bir kafa hala siyaseten avrupayı yönetiyor.asla güncel gelişmelere uyum sağlıyamıyor kendilerini geliştiremiyorlar avrupa kaynak açısından fakir bir kıta enerjide iran arabistan libya ve cezayire muhtaçlar.batı akdenizde bir kaynak yok gibi ama doğu akdeniz kaynıyor resmen ve bu kaynaklara göz diktiler ordada biz çıktık önlerine.ambargolar siyasi baskılar pek netice vermedi üstelik askeri olarakta çok savaşabilecek durumda değiller.2. dünya savaşından sonra daha çok kişisel ve sosyal yatırımlara ağırlık vererek benlik ve fert gelişimine dair propagandalar ile halklarını sadece kendini düşünen toplum ve halk bilinci bitmiş arsızlar sürüsüne dönüştürdüler.sonuçta bırakın savaşmayı devleti yok olsa milleti yok olsa umurunda olmayacak devasa bir kitleye sahip oldular.daha ilginci ruslarda bu durumun farkındalar.şu an avrupada savaşacak 3 -4 ülke var bosna sırbistan arnavutluk ve rusya diğer ülkeler asker bile çıkaramaz çıkarsa bile savaştıramazlar.en güvendikleri askeri olarak savaştırabileceklerine inandıkları en büyük kayna ermenistandı onunda son durumu ortada.şu an avrupa ve orta doğu ve batı asyada 3 güç var türkiye rusya ve israil.
yani velhasılkelam bizim attığımız adımlar doğru fakat çok ağırkanlı ve yavaş yürüyor.mesela libyaya çok önceden müdahale etmeliydik suriyede daha derine inmeliydik ben bunları eleştiriyorum mesela ama yapılanın hatalı olduğunu değil eksik bırakılmasını eleştiriyorum.oda büyük ihtimal ülkeler arası pazarlıklar yüzünden oluyordur bunu bilmemizin imkanı yok maalesef biz sadece gördüğümüze göre yorum yapabiliyoruz.kapalı kapılar ardında konuşulanları bilmemiz mümkün değil.
bu hükümet dış politikada çok doğru adımlar atmakta ister beğenin ister beğenmeyin.açılım sürecinden tutunda rahip meselesine kadar her kozu kullanabileceğini gösteriyor dünyaya.yani ensesine vur ekmeğini al tipi devletten yumruğunu gösteren ve hatta çakan bir devlete evrildik.savunma sanayiinde ilaç sanayiinde ve tarımda bağımsızlık sağladığımızda kimseye eyvallahımız olmayacak ambargoları iplemiycez bile şu an bile iplemiyor gibiyiz yani doğru yoldayız.
tarım tamam savunma sanayii nerdeyse tamam ilaç sanayiinde sadece adım attık.iranın durumuna düşürecekleri tek konu ilaç sektörümüz.yoksa diğer sektörlerin çıkışları var

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #897 : 15 Aralık 2020, 18:18:29 »
Kurtla kuzunun hikayesi bilirsiniz..
Siz bütün hesap ve işlerine çomak sokarsanız, "ben anlamam suyumu bulandırıyorsun" demesi çok normal..
SSB'de yapılan çalışmaların finansal ve idari içeriğine bakarsak, etkilemesi çok olası değil.
Cevap mı vermek istiyorsun, Bişe söylemeye gerek yok Hürjet motor ihalesini iptal et, sebep olarakta "sözleşmede belirtilen ihraç hakkının, üretici ülke tarafından ihlal edildiği" ni belirt.. Sonrada yeni şartnameyle çık. Zaten şu aşamada bu kuşu bu motorla uçursan da ihraç edemeyeceğin netleşmiş oldu..

Harzemsah...? Sen misin?

Hayir sensen yeni rutben hayirli olsun. Esad'in gunleri sayili mi hala?

Neyse, abd yaptirim uyguluyorsa Medicalnpark, Medicana gibi saglik gruplarinin lisansini iptal ederek baslayalim.

Monserlerin, ustadlarin da arkasindan teneke baglayalim.

Esad ile yazdıklarımın bağlantısını kuramadım, herzemsah ile bir üyeyi kastediyorsanız, tanışmadım henüz.
Rütbede, burada sizler gibi üye olmakla birlikte, 2 defa gazilik rütbesi bana yetiyor Allaha şükür. Tebriğiniz bunaysa peşinen de sağolun.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #898 : 15 Aralık 2020, 18:27:40 »
...ecevit öyle süklüm püklüm kalarak ülkemizi yeterince rezil ederken abdlilerin tam istediği formda olduğumuzu tüm dünyaya ilan ediyordu...

Bence Ecevit' e komplo kurdular. Adamcağız Hindistan' a gitmen önce turp gibiydi. Döndükten sonra titremeye başladı... Bana öyle geliyor ki; Amerikancılar, FETÖ' cüler v.s. tarafından Ecevit'in yediği, içtiği bir şeylerin içine ilaç atmış olmalılar! Yoksa adamcağız niye titresin?

Ondan sonra Bülent Ecevit Amerika' ya gitti. Clinton dallamasının önünde süklüm püklüm durmak zorunda kaldı. Çünkü adamcağızın sağlığıyla oynadılar. Rahmetli ayakta zor duruyordu. Çok alçakça bir komploya kurban gittiğini düşünüyorum.

Benim iddiam odur ki;

AKP' Yİ İKTİDARA GETİREBİLMEK İÇİN ECEVİTE KOMPLO KURDULAR.

Elbette bu iddiayı kanıtlayamam. Etme bulma dünyası! İlahi adalet varsa, illaki bu dünyada hesabın sorulması gerektiğine inananlardanım. Herkes ettiğini çeksin kardeşim... Bu da benim arzuhalimdir.

Evecit' in hakkını yediler!

Belki de en yakınındakiler tarafından ihanete uğramıştır. Zaten bu işler hep öyle olur... Hükümetin bozulması, Bahçeli' nin durup dururken HAYDİ ERKEN SEÇİME GİDİYORUZ! demesi falan... Bunlar hep mide bulandıran işler. Ecevit' nde hataları oldu tabiki.. FETÖ' cülerle sarmaş dolaş poz veriyordu.

Neyse... meftanın arkasından konuşmuş gibi olduk hama...! demek ki arkandan konuşulmasını istemiyorsan hayırlı işler yapman gerekiyor muş! Bugün liderleri mefta olmuş olsa, kim bilir arkalarından neler söyleceğiz?

Meselenin özüne gelirsek;

Amerika' nın çifte standartlarına her türlü karşıyız! Suriye meselesini falan bir kenara bırakırsan; S-400 olayında hükümetin hatası olduğunu düşünmüyorum. Bana göre doğru olanı yapmıştır. Ama ben AKP' ye de karşıyım... Ben bütün siyasetçilerin tutuklanıp hapse atılması gerektiğini savunuyorum. Ülkeyi iş bilen teknokratlar yönetmeli; en az 25 yıl.. Seçim meçim yok kardeşim.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #899 : 15 Aralık 2020, 18:55:49 »
CAATSA yaptırımı; ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası anlamına geldiğine göre;

Lamı cimi yok;

ABD, TÜRKİYE' Yİ HASIM İLAN ETMİŞTİR.

Türk Dil Kurumuna göre HASIM; DÜŞMAN anlamına geldiğine göre... eğri oturup doğru konuşalım.

Bana göre süratle seferberlik haline hazırlanmak gerekmektedir. Bundan sonraki dönemde Amerika' dan her türlü alçaklık beklenmelidir. Hava savunmamızı acilen güçlendirmeliyiz. Seferberlik tetkik Kurumunu tekrar aktif hale getirmeliyiz. Bir Amerikan işgaline karşı gerekli tedbirler alınmalıdır. Her ne kadar Kozmik Odaya girilip devletin mahrem bilgileri; Amerika, Yunanistan, İsrail v.s. ye verilmiş olsa bile... ( VERENLER, SUÇA ORTAK OLANLAR, YURTDIŞA KAÇANLARIN YAKALANIP İBERTİ ALEM İÇİN....) gerekiyor. Bu kadar hain adam içimizde yaşamaya devam ederken bir Amerikan işgaline karşı nasıl mücadele edeceğiz?