Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 221175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #860 : 15 Aralık 2020, 00:27:37 »
2. bir Altay vakasını yüreğim kaldırmaz MMU ne olacak şimdi?

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #861 : 15 Aralık 2020, 00:50:06 »
MMU ingiliz bae systems'in teknik desteğiyle yapılıyor şuan için amerikan yaptırımlarına uğrayacak bir durumu yok. Ingilizler genelde Amerikalıların yaptırımlarını pek takmazlar.is yapacakları ülkeye giderler ve iş yaparlar buda kraliçe etkisi sanırım. Lakin diğer tüm konularda özellikle Italyanlarla pekçok anlaşmamız var bunlar etkilenecektir..Bu gibi durumlarda Israil ve Ingiltere gibi ülkelerle aranızın iyi olması gerekiyor cunki bu iki ülke bu gibi durumlarda sadece kendi çıkarlarını düşünür ve size zorlandığınız konularda teknik destek verecek güce sahipler... Bunu diğer ülkelerde bulamazsınız Japonya dahil. Amerika gik diyecek diye çekinirler. Mesela her ülke Azerbaycana askeri ekipman satmaya cekinirken israil çatır çatır satar... Sen satmaya kalksan Amerika tepene biner. Azerbaycanla Israilin arasının iyi olmasını ben bu bakımdan çok iyi buluyorum.Karabagda Türk ihalari kadar israil sistemleride aktif kullanıldı. Israil açıkça Karabagda azerbaycanin yanında durdu diyebiliriz. Ermenistan ve Rusyada dahil.kimse Israile ağzını açamadı. Ingilizlerde böyle... Bu iki ülkenin kara kasını kara gözünü sevmek zorunda değiliz,  yanlışlarında tabiki tepkini göstereceksin ama aranizida kötü tutmayacaksın. Bunlar benim görüşüm tabi.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2020, 00:51:48 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #862 : 15 Aralık 2020, 01:01:37 »
MMU ingiliz bae systems'in teknik desteğiyle yapılıyor şuan için amerikan yaptırımlarına uğrayacak bir durumu yok. Ingilizler genelde Amerikalıların yaptırımlarını pek takmazlar.is yapacakları ülkeye giderler ve iş yaparlar buda kraliçe etkisi sanırım. Lakin diğer tüm konularda özellikle Italyanlarla pekçok anlaşmamız var bunlar etkilenecektir..Bu gibi durumlarda Israil ve Ingiltere gibi ülkelerle aranızın iyi olması gerekiyor cunki bu iki ülke bu gibi durumlarda sadece kendi çıkarlarını düşünür ve size zorlandığınız konularda teknik destek verecek güce sahipler... Bunu diğer ülkelerde bulamazsınız Japonya dahil. Amerika gik diyecek diye çekinirler. Mesela her ülke Azerbaycana askeri ekipman satmaya cekinirken israil çatır çatır satar... Sen satmaya kalksan Amerika tepene biner. Azerbaycanla Israilin arasının iyi olmasını ben bu bakımdan çok iyi buluyorum.Karabagda Türk ihalari kadar israil sistemleride aktif kullanıldı. Israil açıkça Karabagda azerbaycanin yanında durdu diyebiliriz. Ermenistan ve Rusyada dahil.kimse Israile ağzını açamadı. Ingilizlerde böyle... Bu iki ülkenin kara kasını kara gözünü sevmek zorunda değiliz,  yanlışlarında tabiki tepkini göstereceksin ama aranizida kötü tutmayacaksın. Bunlar benim görüşüm tabi.
Beni korkutan BAE Systems değil malum F-110 motorları.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #863 : 15 Aralık 2020, 08:40:42 »
Beni korkutan BAE Systems değil malum F-110 motorları.

MMU'da Altay'dan farklı olarak yerli motor geliştirme konusunda çalışmaların başlatıldı. Tabi henüz temel olan bu çalışmaların ilk meyveleri helikopterlerde kullanılacak olan motorlar. MMU prototipleri ABD motoru ile uçacak. Ancak seri üretim aşamasında hangi motorun kullanılacağı belirsiz. Yerli motor olabilir mi muamma. Olmazsa başka seçenek var mı büyük gizem...

Eyyyyyyyyy Amerika..... Sen kendini ne zannediyorsun....

Dostum Bideni aradım. Telefonu dostum Trump açtı. Henüz bosaltmamis beyaz sarayı... Dostum Trump ile caatsa konusunu konuştuk. Melania ve Ivankada bu konuda bizi haklı bulduklarını söylediler.Dostum Trump evi boşaltıp anahtarı dostum Bidene verirken konudan bahsedeceğini söyledi. Dostum Trumpin bu konuya ne kadar ehemmiyet verdiğimizi dostum Bidene anlatması Turkiyenin diplomatik alanda geldiği yeri gösterir..   

;D ;D ;D

Sorsaydın  MMU noktasında sorun da çıkartabilirler miymiş?  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #864 : 15 Aralık 2020, 09:02:20 »
Milgem korvet veya İ sınıfı da güme gitti...Artık ne ESSM ne Motorları gelmez...

Suriye olayında da "artık geriye dönmek mümkün değil , önümüze bakalım bla   bla  bla " diyen arkadaşlar , burada da aynısını söyleyelim bence "artık geriye dönmek mümkün değil , önümüze bakalım bla   bla  bla "

Bla  bla  bla  bla .... Her hatada aynı savunma mekanizması .

Bakalım sürekli yanlış kararlar veren  bu karar vericilerin aklı başlarına ne zaman gelecek ve dalga geçtikleri MONŞERLERİ ne zaman dinlemeye başlayacaklar....

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #865 : 15 Aralık 2020, 09:47:38 »
Hocam bu meselede monşerlik bir olay yok.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #866 : 15 Aralık 2020, 10:50:57 »
Hocam bu meselede monşerlik bir olay yok.

Hocam ben en başından beri bir düşüncemi dile getirmeye çalışıyorum , daha doğrusu korkumdan tam söyleyemiyorum...

Bütün yaşanan bu olaylar beni 2 seçeneğe götürüyor...

Ya bu karar vericiler çok bilgisiz,beceriksiz bundan dolayı sürekli hatalı kararlar alıyor ;
Ya da bu hatalı dediğimiz kararlar bilinçli olarak alınıyor ki ben artık ardı ardına yapılan bu hataların bilgisizlik ve beceriksiz nedeniyle yapıldığına inanmamaya başladım...

Türkiye kamuoyu  yaratılan algılar ile bilinçli bir akıl tarafından başka bir eksene , alternatif bir düzen anlayışına yönlendirilmeye çalışılıyor...

Çevrimdışı mimkemal

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #867 : 15 Aralık 2020, 11:01:19 »
Bu demek oluyor ki, hiç bir abd ürünü bileşeni ihracat kalemlerimizde kullanamayacağız. Parkistana vereceğimiz gemilerde ki LM motorlarını iptal edeceklermi bakalım. Belki karar öncesi anlaşma diyerek es geçebilirler.

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
« Yanıtla #868 : 15 Aralık 2020, 11:05:49 »
Her zaman bir seçenek daha olmalı: "Acaba ben bu durumu doğru analiz edemiyor olabilir miyim"
Türkiye doğru işler de yapmıştır, yanlış işler de yapmıştır. Mevcut durumda da yanlışlar çoktur. Ama şu an içinde bulunduğumuz durum yaşamak zorunda olduğumuz bir durumdur. Ben ABD mandası olmayacağım dersen, ABD' nin terör örgütlerine savaş açarsan, Üstüne bir de ABD' nin kontrolü dışında politika üretirsen, hele ki bir de ABD' nin kontrolü dışında silahlanır ve silahlandırırsan bu durumu yaşarsın. Ha ben ABD mandası olacağım dersen sorun yaşamazsın. En fazla ABD seni sömürür, istediğinde böler, istediğinde biçer vs...

Bizim Cumhurbaşkanımız 20 yıldır devletin başında. ABD' de  Aynı kişiye üstün cesaret ödülü de verdiler, diktatör de dediler. Yani işine gelirsen osun, işine gelmezsen busun.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #869 : 15 Aralık 2020, 11:15:01 »
Her zaman bir seçenek daha olmalı: "Acaba ben bu durumu doğru analiz edemiyor olabilir miyim"
Türkiye doğru işler de yapmıştır, yanlış işler de yapmıştır. Mevcut durumda da yanlışlar çoktur. Ama şu an içinde bulunduğumuz durum yaşamak zorunda olduğumuz bir durumdur. Ben ABD mandası olmayacağım dersen, ABD' nin terör örgütlerine savaş açarsan, Üstüne bir de ABD' nin kontrolü dışında politika üretirsen, hele ki bir de ABD' nin kontrolü dışında silahlanır ve silahlandırırsan bu durumu yaşarsın. Ha ben ABD mandası olacağım dersen sorun yaşamazsın. En fazla ABD seni sömürür, istediğinde böler, istediğinde biçer vs...

Bizim Cumhurbaşkanımız 20 yıldır devletin başında. ABD' de  Aynı kişiye üstün cesaret ödülü de verdiler, diktatör de dediler. Yani işine gelirsen osun, işine gelmezsen busun.

+1
Yanlışların çok olmasına rağmen içerisinde bulunduğumuz durumun zorunluluk olduğunu kısaca açıklamışsın. Aynı görüşteyim.

Her zaman diyorum: ABD kendisine bağlı devletler ister. İstediği gibi kullanabileceği devletler. Kendi çıkarları için kullandığı bu devletlerin ne güçlenmesini ister, ne de yıkılmalarını. Bu devletlerin kontrolünü kaybettiğini hissederse, kontrolü tekrar ele geçirmek için ekonomik yaptırımlar, askeri yaptırımlar, darbeler vs çeşitli yollara başvurur.

Ya ABD'nin parmağının ucunda oynatabileceği bir oyuncak olacaksınız, ya da düşmanı olacaksınız. Mantıkları bu şekilde ne yazık ki! Bu mantık nedeniyle de gün geçtikçe kan kaybediyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com