Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 217788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #600 : 04 Ekim 2019, 11:16:55 »
Amerika basınından Fırat'ın doğusu yankıları

ABD medyası, Türkiye'nin tez zamanda Fırat'ın doğusuna gireceğinden endişeli ama ülke yönetiminin durdurmak yerine çekileceğini belirttiler.

ABD'li yetkililerin Türkiye'nin yakın zamanda Fırat'ın doğusuna harekat düzenlemesinden giderek daha çok endişelendiğini belirten ABD medyası, Trump yönetiminin, NATO müttefikiyle çatışmaya girmemek için bölgeden bütün askerlerini çekerek YPG'yi kaderine terk edeceğine dair görüşleri aktardı.

"TÜRKİYE AĞIR SİLAHLARLA GİRERSE, ABD ÇIKAR"
Ülke medyasında Türkiye'nin ABD'yi köşeye sıkıştırdığı haberleştirilirken, Wall Street Journal olaya başka bir açıdan yaklaştı.

Gazetede, "Türkiye'nin çok sayıda asker ve ağır silahlarla geniş çaplı sınır ötesi harekat düzenlemesi halinde, bir NATO müttefikiyle potansiyel çatışmadan kaçınmak için ABD'nin Suriye'de geriye kalan 1.000 küsur askerini çekmekten başka çaresi kalmayabileceğini yetkililer söyledi" ifadelerine yer verildi.

https://www.ensonhaber.com/amerikada-gundem-firatin-dogusu.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #601 : 21 Ekim 2019, 23:14:02 »
Son dakika… Pompeo: Trump, ihtiyaç halinde Türkiye’ye askeri harekâta hazır;

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Başkan Trump, ihtiyaç halinde Türkiye'ye askeri harekât yapılması için hazırlıklı" açıklamasını yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo CNBC’de yer alan demecinde, Trump’ın gerekli görülmesi durumunda Türkiye’ye karşı bir askeri harekât gerçekleştirebileceğini belirtti.

Wilfred Frost’a konuşan Pompeo, “Savaştansa barışı yeğleriz” dedi ve eğer askeri bir operasyona gerek duyulursa Trump’ın bunun için hazırlıklı olduğu mesajını verdi.

Pompeo ayrıca ekonomik yaptırımların yanı sıra diplomatik yaptırımların da kullanılabileceğini söyledi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-pompeo-trump-ihtiyac-halinde-turkiyeye-askeri-harekata-hazir-5403316/

Bir defa kaptirdinmi arkasi gelir derler ya, ABD ile stratejik mutefiklik iste boyle birsey. Ne ise yarin da Rusyayi gorecegiz bakalim hangi hava calacak. Zamaninda husnu kuruntumuzu bir yere birakip Suriye ile direk irtibat kurmus olsaydik  PKK/YPG nin Rejim ile dans etmesinin onu kesilmis olunurdu, Rusya memnun olurdu ABD ise Suriyede yegane isgalci guc olarak kalmis olurdu . "PKK/PYD /ISID vs terorist olduguna gore"

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #602 : 21 Ekim 2019, 23:17:01 »

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Başkan Trump, ihtiyaç halinde Türkiye'ye askeri harekât yapılması için hazırlıklı" açıklamasını yaptı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo CNBC’de yer alan demecinde, Trump’ın gerekli görülmesi durumunda Türkiye’ye karşı bir askeri harekât gerçekleştirebileceğini belirtti.

Wilfred Frost’a konuşan Pompeo, “Savaştansa barışı yeğleriz” dedi ve eğer askeri bir operasyona gerek duyulursa Trump’ın bunun için hazırlıklı olduğu mesajını verdi.

Pompeo ayrıca ekonomik yaptırımların yanı sıra diplomatik yaptırımların da kullanılabileceğini söyledi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-pompeo-trump-ihtiyac-halinde-turkiyeye-askeri-harekata-hazir-5403316/

Bir defa kaptirdinmi arkasi gelir derler ya, ABD ile stratejik mutefiklik iste boyle birsey. Ne ise yarin da Rusyayi gorecegiz bakalim hangi hava calacak. Zamaninda husnu kuruntumuzu bir yere birakip Suriye ile direk irtibat kurmus olsaydik  PKK/YPG nin Rejim ile dans etmesinin onu kesilmis olunurdu, Rusya memnun olurdu ABD ise Suriyede yegane isgalci guc olarak kalmis olurdu . "PKK/PYD /ISID vs terorist olduguna gore"
Trump'ta pompeoda o kadar gerizekalı değiller. :))) Bunlar tvlere verilmiş propaganda cümleleri dikkate almaya değmez.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #603 : 22 Ekim 2019, 00:50:31 »

Trump'ta pompeoda o kadar gerizekalı değiller. :))) Bunlar tvlere verilmiş propaganda cümleleri dikkate almaya değmez.

CNBC'nin Pompeo'nun Türkiye açıklamasını yanlış aktardığına dair iddialar var. Eğer doğruysa ki bende inanmıyorum ABD, YPG-PKK için Türkiye'yi gözden çıkarmış demektir. Zaten bunlar bu örgüte müttefikimiz dedikleri an bizim aramızdaki dostlukta, müttefiklikte bitmiş oldu. Bu saatten sonra Türk- Amerikan ilişkilerinin eskisi gibi olacağına inanmıyorum. Avrupa içinde aynı şeyler geçerli özellikle Fransa - Almanya ikilisi bize karşı düşmanca bir tutum içerisindeler. Bunların hicbirinin unutulacağını zannetmiyorum.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #604 : 22 Ekim 2019, 02:48:58 »

CNBC'nin Pompeo'nun Türkiye açıklamasını yanlış aktardığına dair iddialar var. Eğer doğruysa ki bende inanmıyorum ABD, YPG-PKK için Türkiye'yi gözden çıkarmış demektir. Zaten bunlar bu örgüte müttefikimiz dedikleri an bizim aramızdaki dostlukta, müttefiklikte bitmiş oldu. Bu saatten sonra Türk- Amerikan ilişkilerinin eskisi gibi olacağına inanmıyorum. Avrupa içinde aynı şeyler geçerli özellikle Fransa - Almanya ikilisi bize karşı düşmanca bir tutum içerisindeler. Bunların hicbirinin unutulacağını zannetmiyorum.
CNBC’nin verdiği “Trump, Türkiye’ye karşı askeri harekate hazır.” Açıklaması gerçek değil. Pompeo: “Trump, bölgesel olarak harekata hazır” anlamında söylemiş fakat milyonlarca abonesi olan CNBC, “Trump, Türkiye’ye karşı askeri harekata hazır” şeklinde vermiş.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2019, 03:09:03 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #605 : 22 Ekim 2019, 15:44:59 »
Bu ABD seçimleri ne zaman acep... ABD kamuoyu , basını, aklı başında okumuş kesimi Trump'a karşı ... İlk seçimde defolup gider inşallah sarı kafa...

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #606 : 22 Ekim 2019, 16:58:37 »
Bu ABD seçimleri ne zaman acep... ABD kamuoyu , basını, aklı başında okumuş kesimi Trump'a karşı ... İlk seçimde defolup gider inşallah sarı kafa...
Tam tersi Trump her ne kadar tehdit edip dursada şuan Amerikanın başında Trumpın oturması bizim için büyük şans. Sadece yerel medyayı takip edenler trump bize karşı çok tehditkar sanabilir lakin dünyayı takip edenler bilirki Macron'u , Merkel'i aşağılamasının yanında bizimki dağın yanında fare kalır... Adamın tavrı bu Fransaymış , Almanyaymış Türkiyeymiş ayırmıyor ve bana kalırsa içinde kaldıgı durumlardan dolayı tehdip edip dursada ben Trumpın bize karşı çok bile kibar oldugunu düşünüyorum. Trump'a kalsa F35ler elimizde olurdu , Trump'a kalsa hiç ambargo yemezdik , Trump'a kalsa şuanki op. hiç yapmazdık. mecbur bırakılıyor çünki amerikada sistem Türkiyedeki gibi 1 kişi ne derse o olacak yapıda değil. Başkandan üstün kurullar var onu geçtim kendi tarafından baskılar var. Evet karakteri berbat biri lakin emin olun yediğimiz ambargoların 1000 beterini yemediysek Trump sayesindedir. Böyle düşünün.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #607 : 22 Ekim 2019, 17:28:15 »
Tam tersi Trump her ne kadar tehdit edip dursada şuan Amerikanın başında Trumpın oturması bizim için büyük şans. Sadece yerel medyayı takip edenler trump bize karşı çok tehditkar sanabilir lakin dünyayı takip edenler bilirki Macron'u , Merkel'i aşağılamasının yanında bizimki dağın yanında fare kalır... Adamın tavrı bu Fransaymış , Almanyaymış Türkiyeymiş ayırmıyor ve bana kalırsa içinde kaldıgı durumlardan dolayı tehdip edip dursada ben Trumpın bize karşı çok bile kibar oldugunu düşünüyorum. Trump'a kalsa F35ler elimizde olurdu , Trump'a kalsa hiç ambargo yemezdik , Trump'a kalsa şuanki op. hiç yapmazdık. mecbur bırakılıyor çünki amerikada sistem Türkiyedeki gibi 1 kişi ne derse o olacak yapıda değil. Başkandan üstün kurullar var onu geçtim kendi tarafından baskılar var. Evet karakteri berbat biri lakin emin olun yediğimiz ambargoların 1000 beterini yemediysek Trump sayesindedir. Böyle düşünün.

Katılıyorum.

Mesela Obama olsaydı şimdi biz Barış Pınarı harekatını yapamayabilirdik. ABD askerleri çekilmezdi. Aksine daha da çoğalırdı. Trump ABD'nin gereksiz yere yaptığı askeri harcamaları azaltıyor. Bu harcamalar nedeniyle oldukça para kazanan bazı kesimler haliyle çeşitli yollardan tepki gösteriyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #608 : 22 Ekim 2019, 17:35:09 »
13 Kasımda olacak olan toplantı'da umarım F-35'ler ile ilgili sorun çözülür.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #609 : 22 Ekim 2019, 17:43:56 »
Size kesinlikle katılmıyorum... Trump kukla olacak ve çevresinin etkisiyle hareket edecek birisi değil... Trump ; diğer ABD başkanları gibi iyi hukuk eğitimi almış veya ABD ordusunda çeşitli görevlerde bulunan , tabandan gelmiş orta sınıf bir adam değil.

Bu adam zengin oğlu zengin yanında onlarca CEO-Danışman çalıştırmış biri...Öyle sağındakinden solundakinden etkilenecek biri değil...Adam tam işadamı...Konuşmalarına bakarsanız Araplardan -Avrupalılara kadar herkesi müşteri gözüyle gören paraya-güce tapan biri... Adam , kötülüğün,pragmatizmin vücut bulmuş hali... Onun için varsa yoksa güç arzusu var...

Adamın damadı etkisiyle  yahudi çıkarları için çalışması da yine bu yüzden...Yahudi lobisi desteğiyle başkanlığını pekiştirmek istiyor , yoksa yahudileri felan taktığı da yok... Adamın dini imanı güç-para...

Zaten sürekli aynı cümleyi kuruyor dikkat ederseniz..."Amerika'yi yeniden büyük yapıyıyoruz" Hep aynı cümleyi kuruyor..."Make America great again" (Amerika'yı yeniden büyük yap) sloganı ile başa geldi zaten...

Adam Rusya ile doğalgaz hat anlaşması yapan Almanya'yı bizden daha kötü azarladı... İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'yıa
Mozarella dedi şaşkın Trump  :)

F-35 yerine bize yaptırım tehditi ile F-104 bile satar.  ::)
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2019, 17:46:40 Gönderen: serkan1976 »