Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 220469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #230 : 13 Ekim 2018, 13:47:03 »
Efendim öncelikle yaptığım yoruma saygı gösterdiğiniz için teşekkür ederim.
Demokrasi çok seslilik gibi kavramlar için de cehalet ihanet ve fitne fucur varsa iyi olmuyor. Cahil kötü niyetli bir adamın söz hakkına sahip olmasını hiç bir zaman tasvip de etmem.
Rahip Brunson gerilen Türkiye ABD ilişkilerine paralel olaylar dizisinden bir tanesi ondan önce 15 temmuz s400 füze krizi gibi olaylar da mevcuttu.
Ülkemizin maalesef ticaret hacminin çoğu batı ve Amerika ile Amerika ile ilişkiler gerilince ülkemizin ticaret hacmi düştü. Brunson da bu olayın sosu gibi bir şey oldu tam tadını verdi. Dolar euro arttı ve enflasyon fırladı.
Tabi bu durum Hükümetin savunma sanayisi haricinde yıllardır uyguladığı eksik üretim politikaları da oldukça etkilidir. Yıllar öncesinden tarım ve sanayiye önem verseydik durumumuz şimdiki gibi olmazdı ama illaki bir siyasi kriz çıkardı ama bu kadar etkisi yüksek olmazdı.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #231 : 13 Ekim 2018, 14:26:21 »
Bu durumda herkes yargının tam bağımsız olmadığını belirtiyor anladığım kadarıyla! Yanlış mı anlıyorum? Birileri istediklerini aklıyor, istediklerini suçlayabiliyor, öyle mi?

FETÖ zamanında aynen dediğiniz gibiydi. Çünkü amaç devleti ele geçirmekti. Devleti ele geçirmek isteyen dış mihraklı bir güçte; hak, hukuk, adalet, vicdan, vatanseverlik gibi kavramlar aranmaz. Zaten Hile-i Şeriyye cevaz da veriyor...

Hocam, siyasi konularda aynen dediğiniz gibidir. Fakat adi uçlar için aynı şeyleri söylemek haksızlık olur. İşte falanca adam kapkaç yapmış, adam bıçaklamış, trafik kazası nedeniyle ölüme sebebiyet vermiş diyelim; oralarda hukuk sistemi gayet yerinde işliyor. Taki büyük başlardan birinini yakını işbu suçları işlememiş olsun! Bir şekilde suç karartılıyor. Örneğin Cem Gariboğlu diye bir zat vardı; bir kızcağızı kesip doğramıştı. Örneğin ben bu şahsız hapiste intihar ettiğine kesinlikle inanmıyorum. Veyahut da bir siyasetçinin oğlu trafik kazasında ölüme sebebiyet veriyor... Sonuç; SIFIR. Hukuk sadece fakir, fukara, güçsüz, yetim veya gariban olduğu zaman tam anlamıyla işliyor. Ensesi kalın olan bir şekilde yırtıyor. Malesef Türkiye' de durum bu şekilde. Bu uygulamalar eskiden de vardı lakin kör parmağın gözüne şeklinde göstere göstere hukuksuzluk yapmaya cesaret edilemiyordu. Beğenmedikleri 90' lı yıllarda hukuk daha muntazam işliyordu.   

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #232 : 13 Ekim 2018, 16:15:04 »
Son bes senedir birileri "insanlar devlete, hukuka, adalete inancini yitirsin de sokaklarda birbirini kessin" diye elinden geleni yapiyor-mus gibi gorunuyor.

Boşuna ugrasiyorsunuz. Kontrollu kaos bu ulkede ise yaramaz. Herseyi devletten bekleyen pasif karakterlilerin ulkesi burasi. Ama birileri sizden gelen paralarla iyice semirdi. Semirsinler, kesilince iyi et cikar!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #233 : 13 Ekim 2018, 17:34:18 »
Sosyal medyada takip ediyoruz, bazıları Rahip Branson ile Fırat' ın doğusuna yapılması beklenen muhtemel harekat arasında ilişki kurmuş. Güya diyorlar ki; verdik papazı aldık papazı! Aldığımız papaz ise Fırat doğusuna harekat yapabilme yetkisi veya anlaşmasıymış. Güya harekat yaparsak Amerika bu işe karışmazmış(!)

Bazıları halâ sivrisinekten yağ çıkartma derdinde. Aman hükumete toz kondurmayalım mantığıyla alakasız konular arasında ilişki kuruyorlar. Rahip Branson hadisesiyle, Fırat' ın doğusuna yapılacak harekat arasında ilişki kurulamaz. Bunlar doğrudan alakası olmayan konular.   

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #234 : 13 Ekim 2018, 17:46:29 »

Boşuna ugrasiyorsunuz. Kontrollu kaos bu ulkede ise yaramaz. Herseyi devletten bekleyen pasif karakterlilerin ulkesi burasi. Ama birileri sizden gelen paralarla iyice semirdi. Semirsinler, kesilince iyi et cikar!

Fakat bir yerde de işe yarıyor. Diğer ülkelerden farkı, sosyal dinamikleri harekete geçirmek son derece zordur. Şayet küçücük kıvılcımla alev alabilen bir tabiatımız olsaydı; memleket şimdiye kadar seksen kere bölünmüştü. Bu özelliği nedeniyle belki vatandaş hakkını aramakta sıkıntı çekebiliyor lakin en azından birbirine düşmüyor. Ya sabır çekip, günü kurtarmaya bakıyor. O nedenle Türk milletini yönetmek kolaydır.  Dediğin gibi bu özelliğini kullanarak vatandaşı enayi yurduna koymak son yılların modası oldu. Vatandaş şimdilik ya sabır çekmeye devam ediyor.   

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #235 : 14 Ekim 2018, 11:02:20 »
Aslinda cok kolaydir da... Okyanus otesi her koltugu tutmus. Orasi isterse corum, maras, sivas, gazi mahallesi olaylari olur. İstemezse kislanin kapisindan donulur.

Turkiye artik irak olmustur. İstihbari yontemlerle yon verilemez. Suriye'de yasanilanlarin burada da olacagini dusunen varsa yanilir. Cunku orada birikmis bir enerji vardi. Kontrollu bir tiyatroyla bosalttilar. Herkes yerinde kaldi ama sakinlesti! Bir sonraki tiyatroya kadar!!!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #236 : 15 Ekim 2018, 09:09:44 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #237 : 15 Ekim 2018, 09:37:30 »
http://www.milliyet.com.tr/15-abd-firmasi-yatirima-geliyor-ekonomi-2760071/

Yazık oldu kırılan ıphone telefonlara...
15 temmuzdan sonraki dolar çalkantısinda da Araplar 100 milyar dolar getirecekti , para akacakti ülkeye. Bu havuz medya insanları o kadar aptal yerine koyuyor ki cidden inanan var mı merak ediyorum. Canik - tigerfish- firtinabaskan  üçlüsü bile inanmamistir buna.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #238 : 15 Ekim 2018, 10:19:17 »
yüzmilyarlarca dolarmış yatırımda hesap kitapta bilmiyorlar. Amerika kendi ülkesine bile yüzmilyarlarca dolar yatırım yapmıyor
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #239 : 15 Ekim 2018, 10:33:11 »
Ben en çok şunun gibilere şaşıyorum ve acıyorum. >> https://youtu.be/fgPg6wpS6HU

İnandığım değerleri göz önüne alırsak, bunlara ahirette epey mehter verecekler gibi...

Komik mi desem! Vahim mi desem! Karar veremiyorum.
Galiba en uygun kelime "yazık"!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com