Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 220449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #210 : 12 Ekim 2018, 17:59:38 »
Bende kim çıkıp yazdıgıma muhalefet edecek diye bekliyordum :))) hiç yanılmadım. Bari sen anlat sayın avukat 35 yılla yargılanan bir casus nasıl 3 yıl ceza alır. Neden serbest bırakılır. Bir adam ya suçludur ya suçsuz. Şuan verilen karar ile sen bana bu adam suçlu ise neden şuanda dışarda oldugunu , suçsuz ise neden 35 yılla yargılandıgını açıklada bilgileneyim.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #211 : 12 Ekim 2018, 18:19:16 »
 Senin hatırınımı  kıracağım ben?  O kadar ısrar ediyorsun anlatayım .

Pastörün  eninde sonunda serbest bırakılacağı belliydi o sadece karşı tarafına  mesaj vermek için bir “ ver papazı al papazı “ ‘ın pazarlığı için  maşaydı. O papaza karşı olan suçlamalar %100 doğru da olsa eninde sonunda fazla hapis yatmadan yine de serbest  bırakacaklardı.

Zarrabın ve baskıyla ondan alınan ifadesiyle Halkbank ‘ın eski genelmüdürün Amerika’da hapis yatmasından sonra Brunsonun tutuklanmasına şaşırman beni şaşırtıyor açıkcası.  Buna kulislerine arkasında  dış siyasetinde  siyasi kavga derler .

Ama bakıyorum senin öğreneceğin daha çok şeyler var aslanım.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2018, 18:20:35 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #212 : 12 Ekim 2018, 18:44:42 »
Bende kim çıkıp yazdıgıma muhalefet edecek diye bekliyordum :))) hiç yanılmadım. Bari sen anlat sayın avukat 35 yılla yargılanan bir casus nasıl 3 yıl ceza alır. Neden serbest bırakılır. Bir adam ya suçludur ya suçsuz. Şuan verilen karar ile sen bana bu adam suçlu ise neden şuanda dışarda oldugunu , suçsuz ise neden 35 yılla yargılandıgını açıklada bilgileneyim.

Kardeşim sizide anlamak pek mümkün değil yargı bağımsızmı olsun bağımlımı 4 tane ana tanık ifadelerini değiştirdi yok öyle değildi dedi ben öyle demedim dedi ne yapacaktı mahkeme hımm öyle olmasa bile bu suçlardan yinede yargılanmasımı gerekiyor demesini bekliyordun ? Bu davadan sonra amerika mahkemelerine bakmak ayrıca bu 4 tanığa bakmak gerekecek.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #213 : 12 Ekim 2018, 18:46:51 »
Hani gizli tanık filan vardı yalançımıymış yani o tanık. Yalançı ise onun hakkında da mahkemeyi yanıltmaktan dava açılsın değilse niye beraat etti.

Tanık yalan söyledim demiyor serkan güzel bir kılıfla diyorki ben öyle demedim ben sadece onunda bu işin içinde olabileceğini söylemek istedim diyor böyle oluncada mahkeme pek birşey yapamıyor malasef.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #214 : 12 Ekim 2018, 19:09:53 »
Tanık ifade değiştirmiş :))))))) buda serbest bıraktırmış. Ya bak hiç samimi değilsiniz. İnanın bana. Yazdıgınız kelimeler hiç samimi değil. Kendinizin dahi inanmadıgı şeyleri buraya yazıyorsunuz. Ben adım kadar eminim içinizden "ne oluyoruz yahu" demiştirsiniz. Ben sizin şahsiyetinize söylemiyorum. Lakin uçak kazasından sonra Putine küfür edip cuma namazını moskovada kılarız diyenle bugün Putin adamdır kalleş trump diyenler aynı kitle. Bu bir örnekti. Ortada bir saçmalık var. Neden saçma demiyorsunuz. Yok zarrab falan diyorsun. Zarrabı düne kadar "hayırsever işadamı" diye halka iteleyen zihniyet benim zihniyetim değildi. Bugün arkasından etmediğiniz laf kalmıyor. Yani neden fikirleriniz mevcut sisteminkiyle aynı olmak zorunda.Hata insanlara mahsus herkes hata yapar. Yanlışta yapar. Aldatılabilir. Ama siz insanların yanlış yaptık , aldatıldık , hata yaptık demesine izin vermeden savunuyorsunuz. Neden savunuyorsun belki evet hata yaptık diyecekler o zaman kendi kendine "ben neyin kafasını yaşıyordum" demiycek misin :)) Ortada bir saçmalık var ve buna saçmalık demek için muhalif olmana lüzum yok. Göz var nizam var. :D yaa arkadaş tuhafsınız tigerfish salça ne oldu hani ?
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #215 : 12 Ekim 2018, 19:39:36 »
 İstediğin kadar beğenmedim butonu bana yapıştır benim ortaya koyduğum gerçekleri hiçbir şey değiştiremez.

Siyasettin kurtlar sofrası olduğunu bir gün inşallah sen de anlarsın.

Pasteur ün serbest kalmasına iyiyimi veyahut kötü bir kararlıydı tartışmıyorum.  Sonuçta onun serbest bırakılması ile bir takım taviz koparmak.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #216 : 12 Ekim 2018, 20:18:23 »
Tabii ki adama ufak da olsa bir ceza kesilmesi gerekirdi , yoksa adam beni boşuna bu kadar zaman aslı astarı olmayan nedenlerden dolayı içerde yatırdınız deyip bizden bir de tazminat isterdi ;D

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #217 : 12 Ekim 2018, 20:22:40 »
Kanserlik bir ülkeyiz. Başımıza gelen her şey hak tır.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #218 : 12 Ekim 2018, 21:06:23 »
Tanık ifade değiştirmiş :))))))) buda serbest bıraktırmış. Ya bak hiç samimi değilsiniz. İnanın bana. Yazdıgınız kelimeler hiç samimi değil. Kendinizin dahi inanmadıgı şeyleri buraya yazıyorsunuz. Ben adım kadar eminim içinizden "ne oluyoruz yahu" demiştirsiniz. Ben sizin şahsiyetinize söylemiyorum. Lakin uçak kazasından sonra Putine küfür edip cuma namazını moskovada kılarız diyenle bugün Putin adamdır kalleş trump diyenler aynı kitle. Bu bir örnekti. Ortada bir saçmalık var. Neden saçma demiyorsunuz. Yok zarrab falan diyorsun. Zarrabı düne kadar "hayırsever işadamı" diye halka iteleyen zihniyet benim zihniyetim değildi. Bugün arkasından etmediğiniz laf kalmıyor. Yani neden fikirleriniz mevcut sisteminkiyle aynı olmak zorunda.Hata insanlara mahsus herkes hata yapar. Yanlışta yapar. Aldatılabilir. Ama siz insanların yanlış yaptık , aldatıldık , hata yaptık demesine izin vermeden savunuyorsunuz. Neden savunuyorsun belki evet hata yaptık diyecekler o zaman kendi kendine "ben neyin kafasını yaşıyordum" demiycek misin :)) Ortada bir saçmalık var ve buna saçmalık demek için muhalif olmana lüzum yok. Göz var nizam var. :D yaa arkadaş tuhafsınız tigerfish salça ne oldu hani ?

Bak kardeş senin siyasi görüşün senin gözünü kör etmiş içinde hep bir çıkarım oluşturmaya çalışıyorsun o yüzden banada sen samimiyetsiz geliyorsun.

Şimdi düne kadar bu adam niye tutukluydu deniyordu ondan öncesindede yargımız bağımsız değil diye oralar buralar yırtılıyordu yurtdışındada konuşmak dahil bu adamı öyle veya böyle 550 güne yakın cezaevinde yatırıldı.Yatmasına sebep olan 4 tanık ifade değiştirdi bu yasal haktır belli çerçevelerde tabi onlarda nizamına uydurdu doğal olarak atılı olan suçların birçoğu ortadan kalktı.Savcıda ona göre mutala verdi.Netice itibari ile serbest ee size öyle olsa olmuyor böyle olsa olmuyor yargı bağımlı olsa dert olmasa dert oluyor.
Bu olayın tabiki siyasi boyutu vardır dünyadada bu böyledir bakınız rusya abd karşılıklı mahkeme kararlarına vs
Bu arada kardeşim sende sıkıntı var şu konuda siyaset denilen şey ve ülke çıkarları denen şey yıllık aylık günlük saatlik saniyelik değişiklik gösterebilir önce bunu bir idrak etmen şart.bak senin gibi tek düze sabit gitmeye çalışan kim(k.Kore) bile değişiklik gösterebiliyor duruşunda misal asıl sen ne istiyorsun onu söyle zarrabdan felan bahsetmişsin ülke menfaati için bugün iyi olan yarın kötü olabilir bunda devlet açısından herhangi bir sıkıntı yoktur olamazda tıpkı istihbaratçılara söylenen klişede olduğu gibi tanımayız kimse devletten üstün değildir bunuda unutmayalım.

Ama yine tekarlıyorum sen ve senin gibiler ne istiyorsunuz hele bir onu söyleyin elindeki deliller gitmiş 4 tanık ifade değiştirmiş ona rağmen 35 yıl mı isteseydi savcı mesela ? yani bu mümkün değilde size göre olabilir.Yoksa en başından serbestmi kalsaydı yoksa Abd'ye dayılanmamızı veyahut kafa tutmamızımı istemiyorsunuz ???? her denilene eyvallah mı dememiz gerekiyor ? Hani arada sırada yazıyorsunya konularda türküz böyle şöyle diye bunu bir kenera yaz evet biz Türk'üz kimseden korkumuz yok atara atar gidere gider 10 gün gider 550 gün gider ama gider

Düne kadar abd büyükelçisi önünde eğilip bükülenleri bu millet gördü bildi hatta özellikle tanıdığım aşırı solcu bazı emekli abilerim kafa tutulmaz elektriğimizi keserler diye hala korkuyorlar neyse uzatmaya gerek yok

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #219 : 12 Ekim 2018, 21:07:25 »
Kanserlik bir ülkeyiz. Başımıza gelen her şey hak tır.

Başına burunson denen lale yüzündenmi geldi herşey ?