Gönderen Konu: Türkiye - ABD İlişkileri  (Okunma sayısı 221014 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Türkiye - ABD İlişkileri
« Yanıtla #1110 : 23 Mart 2021, 19:47:52 »
Nato artik islevsiz bir örgüt. Bizim iceride ya da disarida olmamiz da hicbir anlam ifade etmez. Ne ekonomik ne de askeri gücümüz yok.

Olaki saldiriya ugradik. Nato uyeleri yardima mi gelecek? Olaki saldiran abd. Suçu pkk'ya hasdi sabi'ye, isid'e, dhkpc'ye atmasi kac dakika surer?

İrak'a tüm dünyaya ragmen girdi. Ses cikaranlar da bence sırasını bekleyenlerdi.

Bizi natoda kalmak kurtarmaz. Natodan cikmak da batirmaz. Bizi kendimiz kurtarir/batiririz!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1111 : 23 Mart 2021, 20:44:16 »
Ne kadar giciklik yaparlarsa yapsinlar, NATO'dan biz cikmamaliyiz;

1.Hemen Kibris Rum kesimini NATOya alir, Yunanistani bize karsi pazalandirilar
2.NATO'suz Turkiyenin Rusya ile iliskileri degisim gecirir, bize hemen somurge muamelesi yapmaya ve uzerimize cullanmaya baslarlar.
3. Batili devletler hemen Turkiyede karisiklik cikartip aciktan mudahale etme bahanesi elde etmek icin girisime basvururlar.

Adamlar ayni "kutuptayken" bize karsi neler yapiyorlar, birde karsi kutuba gecersek artik hic dizginlemezler kendilerini , kaybedecek birseyleri kalmaz..

NATO'da kalip, bize giciklik yaptikca bizde NATOyu islevsiz hale getirip (herkes onaylamayinca NATO karar alamiyor) onu muzakere araci olarak kullanmaliyiz..

Emin olun, NATO'dan tek tarafli ciksak, NATO'da en az 5-10 devlet gobek atmaya baslar..

+1

Goruslerinize katiliyorum Sn Gökbörü, "  Nato beklentilerimizin tamami ile karsilamasa da, Nato da kalmak bizim icin disinda olmaktan daha yararli oldugu dusuncesine katiliyorum"

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1112 : 23 Mart 2021, 21:06:09 »

İrak'a tüm dünyaya ragmen girdi. Ses cikaranlar da bence sırasını bekleyenlerdi.

Bizi natoda kalmak kurtarmaz. Natodan cikmak da batirmaz. Bizi kendimiz kurtarir/batiririz!

Haklısın hocam. bizi anca biz kurtarırız. anca da biz batırırız. Bu yüzden Çalışacağız. çalışacağız, birlik beraberlikten ayrılmayacağız.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1113 : 23 Mart 2021, 21:26:32 »

Haklısın hocam. bizi anca biz kurtarırız. anca da biz batırırız. Bu yüzden Çalışacağız. çalışacağız, birlik beraberlikten ayrılmayacağız.

Yalniz "BİZ" in kim oldugunu ben belirlerim. Yanimdakine de karsimdekine de ben karar veririm. İstedigim gibi boler, istedigim gibi birlestiririm!

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1114 : 23 Mart 2021, 21:33:43 »

Yalniz "BİZ" in kim oldugunu ben belirlerim. Yanimdakine de karsimdekine de ben karar veririm. İstedigim gibi boler, istedigim gibi birlestiririm!

Bence de bu kadar zor rekabet şartların da işe yaramayanı sırtta taşımaya gerek de yok, zaten buna takat da yok.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1115 : 23 Mart 2021, 22:51:50 »
Amerika'nın İncirlik üssündeki nükleer bombaları sessizce başka bir yere taşımaya başladığı haberleri var. İncirlik üssünü gözden çıkardılar anlamı çıkabilir mi sizce? Ya da Türkiye'ye karşı bir hazırlık mı var? Biraz beyin fırtınası yapmak lazım.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1116 : 23 Mart 2021, 23:05:34 »
Amerika'nın İncirlik üssündeki nükleer bombaları sessizce başka bir yere taşımaya başladığı haberleri var. İncirlik üssünü gözden çıkardılar anlamı çıkabilir mi sizce? Ya da Türkiye'ye karşı bir hazırlık mı var? Biraz beyin fırtınası yapmak lazım.

Kanimca Asparagas bir haber .  Incirlikte bulunan Nukleer bombalar  cift kilit altinda ." Yani biri bizlerden habersiz bir gece Nukleer bombalari bir ucaga atip bir baska diyara tasiyalim diye birsey bana pek mantiki gorunmuyor.

Nukleer bomba nakliyesi, normal koli veya klasik muhimmat nakliyesi gibi yapilmaz. Ek onlemler gecis guzelgahi ve gidecegi ulkenin izni olmasi gerekir ki boyle bir seyde pek gozden kacmamasi lazim. Neticede Incirlik ussu icerisinde bizler de variz. Sadece tel orguyu beklemiyoruz herhalde !

Sayet diyelim ki tasinacak , o zaman da gonderilebilecegi en uygun yer Sigonella ussudur ki o zaman da italyan medyasindan duymus olurduk. " Benim  yazdiklarim kisisel dusuncem Sn firtina06"

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1117 : 23 Mart 2021, 23:26:39 »

Kanimca Asparagas bir haber .  Incirlikte bulunan Nukleer bombalar  cift kilit altinda ." Yani biri bizlerden habersiz bir gece Nukleer bombalari bir ucaga atip bir baska diyara tasiyalim diye birsey bana pek mantiki gorunmuyor.

Nukleer bomba nakliyesi, normal koli veya klasik muhimmat nakliyesi gibi yapilmaz. Ek onlemler gecis guzelgahi ve gidecegi ulkenin izni olmasi gerekir ki boyle bir seyde pek gozden kacmamasi lazim. Neticede Incirlik ussu icerisinde bizler de variz. Sadece tel orguyu beklemiyoruz herhalde !

Sayet diyelim ki tasinacak , o zaman da gonderilebilecegi en uygun yer Sigonella ussudur ki o zaman da italyan medyasindan duymus olurduk. " Benim  yazdiklarim kisisel dusuncem Sn firtina06"

Benim de düşüncem bu yönde her nakliyat da olan üstü hal gibi önlem alınır. Ben bugüne kadar nükleer bombalarını almadığına şaşırdım.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1118 : 24 Mart 2021, 00:50:51 »
O bombalar ya imha edilir ya da israile hibe edilir bence. Uretim yillari nedir, bakim/yenileme gecirdiler mi, sayilari nedir bilmeden soyluyorum.

Tamamen siyasi fikrimdir.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1119 : 24 Mart 2021, 00:54:07 »

Valla o tasima islemi için en uygun firsat 15 temmuz gecesiydi. O gece yapmadilarsa daha da yapmazlar herhalde.