Gönderen Konu: Mayın patlatan teröristlerin üstünden Süper Kobra geçiyor ?  (Okunma sayısı 5853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Arkadaşlar bu videoyu izleyiniz mayınlar sırasıyla patlatılıyor teröristler tepeden yolu gözlüyor birkaç dakika sonra Süper Kobralar teröristlerin üzerlerinden geçiyorlar ama teröristleri göremiyorlar ki teröristlerin rahat davranmalarından anladığıma göre bu duruma alışıklar onlara zarar gelmiyor galiba benim sorum şudur eğer bu helikopterlerin yerinde T-129 un radarlı versiyonu olsaydı şu longbow tarzı radar o teröristleri görebilir miydi?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=EalmwmfldTg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=EalmwmfldTg</a>

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Mayın patlatan teröristlerin üstünden Süper Kobra geçiyor ?
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2012, 23:31:41 »
Hayır göremezdi.

Helikopter yakın görünüyor ama aslında uzaktalar. Ayrıca pilotlar intikal emri alır alma durum tespiti için acilen olay bölgesine gidiyorlar. Bu acelede pilotlar bazı noktaları atlayabiliyor. Ki zaten bu şerefsizler çakal gibi bulmuşlardır saklanacak bir kuytu..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2012, 00:06:36 »
O arazide radar pek işe yaramaz bence. Daha büyük hedefler olsa neyse. Bu arada videodan görebildiğim kadarıyla mayın tuzağıyla iki Kirpi hasar görmüş. Biri ters dönmüş, diğerinin ön sağ tekeri uçmuş. Patlama sonrası yolda oluşan büyük çukura bakacak olursak bu araçlar görevlerini başarıyla yerine getiriyorlar. İçerisinden askerlerimiz çıkıyorlardı.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2012, 00:08:49 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2012, 12:05:23 »
O arazide radar pek işe yaramaz bence. Daha büyük hedefler olsa neyse. Bu arada videodan görebildiğim kadarıyla mayın tuzağıyla iki Kirpi hasar görmüş. Biri ters dönmüş, diğerinin ön sağ tekeri uçmuş. Patlama sonrası yolda oluşan büyük çukura bakacak olursak bu araçlar görevlerini başarıyla yerine getiriyorlar. İçerisinden askerlerimiz çıkıyorlardı.
İçinde kalsalar daha iyi dışarıda daha büyük tehlike altındalar hatta yakın bir zamanda patlama sonrası Kirpiden inen askerlerimiz şehit olmuştu.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2012, 12:13:15 »
Bölgeye İHA gönderilmiş olsa bu teröristleri görebilir miydi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2012, 12:59:15 »
Yüksekten uçarak gelişmiş görüş sistemleriyle farkedebiliyorlar. Ama arazi yapısında gizlenmeleri kolay.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com