Gönderen Konu: Çelikten dayanıklı yerli zırha 45 milyon dolarlık talep  (Okunma sayısı 6653 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

Çelikten dayanıklı yerli zırha 45 milyon dolarlık talep

Türk mühendislerince geliştirilen "T-Zırh"a 45 milyon dolarlık talep..
08.10.2012 - 13:14

Nurol Teknoloji AŞ Genel Müdürü Tunç Batum , 2 yıl önce geliştirdikleri T-Zırhı, bor karbür, seramik ve kompozit malzeme kullanarak tasarladıklarını ve bu alanda Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini anlattı.
ORTADOĞU ÜLKELERİNE İHRAÇ EDİLİYOR

Klasik çelik zırh yerine seramik-kompozit bileşimi zırh kullandıkları için özellikle Orta Doğu ülkelerinden araç zırhlama konusunda çok talep aldıklarını belirten Batum, ''Çelik, araçlara çok ciddi yük getiriyor ve aracın birçok özelliği bozuluyor. Ayrıca bizim geliştirdiğimiz zırhlar, çelikten çok daha dayanıklı. O anlamda biz ürünümüzle gurur duyuyoruz ve ihracata da başladık. Sivil araçlarda yüzde 100 koruma sağlayan zırhlarımız bugün Orta Doğu ülkelerine ihraç ediliyor'' dedi. Batum, şu anda 45 milyon dolarlık ihracat bağlantısı yaptıklarını söyledi.
"ÇELİK YELEKTEN DAHA HAFİF"

Şu anda TSK için özel amaçlı balistik koruyucu yelek ürettiklerini anlatan Batum, şöyle devam etti: ''İlk bin adetlik parti teslim edildi. Bunlar çok özel yelekler. Klasik çelik yeleklerden çok daha hafif. Klasik yelek ön ve arka plakadan oluşuyor. Bizim T-Zırh yaşamsal uzuvların hepsini içine alacak şekilde tasarlandı. 2'den çok daha fazla plakası olan ve en üst tehdit seviyesine karşı dayanıklı olan bir ürün. Bugün için uzun namlulu zırh delici mermiye bile dayanıklı. Bu seviyede bir yelek sadece ABD ordusunda var, hem koruma alanı hem de koruma gücü olarak. Biz bütün ürünlerimizi dünya standartlarına göre yapıyoruz.''

Batum, milli gemi MİLGEM ve milli tank Altay'da da Türk yapımı zırhların kullanılacağını kaydetti.

http://www.ensonhaber.com/celikten-dayanikli-yerli-zirha-45-milyon-dolarlik-talep-2012-10-08.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Çelikten dayanıklı yerli zırha 45 milyon dolarlık talep
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2012, 15:49:03 »
Roketsan ile  nurol  arasında bir anlaşma var sanırım  , Altay için zırh geliştirme işini roketsana vermişlerdi  , zannedersem  nurol  alt yüklenici konumunda  altay için  rırh geliştirme işinde.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Çelikten dayanıklı yerli zırha 45 milyon dolarlık talep
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2014, 19:58:33 »
Cok güzel gelismeler bunlar aynen devam...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Hollanda’ya seramik zırh malzemeleri ihraç edilecek.
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2022, 10:43:55 »
Alıntı
Hollanda’ya seramik zırh malzemeleri ihraç edilecek.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) ile Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) öncülüğünde kurulan Kayseri İleri Malzemeler (KİM) Teknoloji AŞ, Hollanda’dan bir firmayla seramik zırh malzemelerinin temini ve çeşitli zırh ürünlerinin Türkiye’de üretilmesini içeren iş birliği anlaşması imzaladı.

KİM Teknoloji AŞ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Hollandalı TenCate Advanced Armor ile seramik zırh malzemelerinin temini ve çeşitli zırh ürünlerinin Türkiye’de üretilmesi için anlaşıldı.

Anlaşma kapsamında KİM Teknoloji, TenCate Advanced Armor’a, yüzde 100 yerli ham madde kullanarak ve kendi özgün reçeteleriyle ürettiği seramik zırh malzemelerini teslim edecek.  KAYSO ve KTO’nun yanı sıra Kayseri merkezli 11 firmanın ortaklığıyla kurulan firmada ileri malzemeler, elektronik seramikler, ileri balistik sistemler, seramik matris kompozitler ve özel sensörler üretiliyor. Ürün teslimatı, bu yılın son çeyreğinde başlayacak.
https://m5dergi.com/savunma-haberleri/hollandaya-seramik-zirh-malzemeleri-ihrac-edilecek/