Gönderen Konu: İngiliz ordusunun postal ihalesi Türk firmasının  (Okunma sayısı 15786 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sorenson

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İngiliz ordusunun postal ihalesi Türk firmasının
« : 05 Eylül 2012, 20:29:51 »
05/09/2012 13:37
Yazı Boyutu
İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından açılan ciro bazında dünyanın en büyük askeri bot alım ihalesini Yakupoğlu Tekstil ve Deri Sanayi A.Ş (YDS) kazandı

İngiliz Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen ihaleye dünya çapında alanında uzman 47 firma katıldı. İhale, dünyanın ciro bazında en büyük askeri bot alım ihalesi olarak önem taşıyor. İhale kapsamında ilk aşamada firmaların kapasite, üretim kabiliyeti, Ar-Ge kabiliyeti, finansal yeterlilik, tedarik zinciri gücü gibi özellikleri baz alınarak 33 firma elendi. Başarılı olan 14 firmadan, soğuk iklim, çöl ve zor doğa koşullarına uygun bot numuneleri hazırlamaları istendi. Yaklaşık 2 yıl boyunca Kolombiya, Norveç , Afganistan gibi ülkelerde yapılan yürüyüş ve kullanım testleri sonucunda ürünleri başarılı olan YDS, İngiltere ordusunun resmi tedarikçisi olarak seçildi.
YDS bundan sonraki 4 yıl boyunca 300 bin çift botu İngiltere ordusu için üretecek.

YDS Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yakupoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın birçok bölgesinde operasyon yapan İngiliz askerlerin botlarını bundan böyle bir Türk firmasının üreteceğini, bunun gurur verici bir gelişme olduğunu söyledi.

“İHALE İÇİN 2 YIL HAZIRLANDIK”
Bu ihale için 2 yıl boyunca çalıştıklarını ifade eden Yakupoğlu, “Özveri ve yoğun çalışma sonunda, dünyanın cirosal anlamda en büyük askeri bot alım ihalesinden başarılı bir sonuç aldık ve İngiltere ordusunun tedarikçilerinden biri olmaya hak kazandık” dedi.
İngiliz ordusunun, ABD ordusu gibi dünyanın hemen hemen her bölgesinde bulunduğuna dikkati çeken Yakupoğlu, “İngilizler, bizim botumuzu fiyatın ucuz olmasından değil, ürünlerimizin yüksek kalite ve yüksek teknoloji içermesi nedeniyle tercih etti. İhale sürecinde dünyadaki onlarca firmadan 100'er çift numuneler aldılar ve bunlar değişik iklim koşullarında denendi. Finale kalanlar yarışmaya girdi” dedi.
Yakupoğlu, bu başarı ile YDS olarak, dünyanın en çok tercih edilen teknik bot markası olma yolundaki hedeflerine bir adım daha yaklaşmış olduklarını belirtti.

ODTÜ ile yaptıkları işbirliği sayesinde yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkardıklarını ifade eden Yakupoğlu, şöyle konuştu:
“Bizim kullandığımız teknolojiye dünyada sadece bir kaç firma sahip. Teknolojimiz, sunduğumuz kalite, fiyatımız ve hızımız, bu ihaleyi kazanmamızda en büyük faktörler oldu. Önümüzdeki dönemde teslimatlar başlayacak. Zaten biz Avrupa'daki diğer ordulara iş yapıyoruz ama en büyük çaplı ihale olduğu için bu ihale farklı. Hedefimiz, dünyanın en iyi bot üreticisi olmak.”

“AVRUPA'NIN EN BÜYÜK BOT ÜRETİCİSİ KONUMUNA ULAŞTIK”
Yakupoğlu, şu anda Avrupa'nın bot pazarının yüzde 10'ununa hakim olduklarını, 5 yıl içinde 3'te 1'ine hakim olmayı amaçladıklarını kaydetti.
YDS'nin yıllık 4 milyon üretim kapasitesi ile 'Avrupa'nın en büyük asker ve polis bot üreticisi konumuna ulaştığını anlatan Yakupoğlu, Umman'dan Afganistan 'a, Şili'den Kazakistan'a 25 ülke ordusuna bot ihraç ettiklerini belirtti. Yakupoğlu, askeri botlar dışında polis, iş güvenliği ve motorcu botu üretimi de yaptıklarını sözlerine ekledi.(hurriyet.com.tr)

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2012, 18:49:24 »
Bizim ayaklarımızı paramparça etti yetmedi üstüne birde ingilizlerin mi ayaklarına göz diktiler..

Tamamen bu firmaya karşıyım. Çarıkla askerlik yapsaydım daha az hasarla atlatırdım.
Bu adamların yaptığı botlar ayaklarımda kalıcı hasarlara neden oldu.. >:( . Bu firmanın yaptığı botu hangi asker giydiyse kesin bir sorunla karşılaştı. Yazı ayrı bir dert kışı çok daha büyük bir dert. Ayaklarımızı düşünmekten uyku uyuyamıyorduk..

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2012, 09:42:33 »
Arkadaşlar sizler haklısınız fakat şunu gözden kaçırıyorsunuz:Bu firmanın ürettiği onlarca çeşit ve farklı kalitede bot var,büyük ihtimalle sizlere verilenler en düşük kalitedeki ucuz botlardır,ingilizler ise birinci sınıf malzemeden üretilen en kaliteli botları alacaklardır yaş tahtaya basmazlar.Bu aslında iki ülkenin askerlik anlayışının ve ekonomik durumunun bir yansıması.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2012, 14:11:30 »
arnork  haklı. Botlar çeşitli olsun olmasın. Askerin ayağına giren bot ayağına zarar vermesi için alınmıyor. Yapacakları işi adam gibi yapsınlar. İkinci dünya savaşı mantığıyla halen neden bot giydiriyorsak askerlere. >:(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2012, 23:58:23 »
Erlere verilen botlar ile yüksek rütbeli subaylara verilen botlar'da baya bir kalite farkı var.Bizzat şahit oldum.

Çevrimdışı sabutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2012, 23:23:20 »
Kaliteli bot giymek istersen bir çok yerden satın alabilirsin internet üzerinden bile yoksa Tsk herkese aynı standartta bot alıyor üst rütbeliye ayrı digerlerine ayrı almıyor belki özel  birlikler yada polis özel harekette tanıdıgınız varsa oradandan rica minnet temin edebirsiniz :) ...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2012, 00:28:45 »
Kaliteli bot giymek istersen bir çok yerden satın alabilirsin internet üzerinden bile yoksa Tsk herkese aynı standartta bot alıyor üst rütbeliye ayrı digerlerine ayrı almıyor belki özel  birlikler yada polis özel harekette tanıdıgınız varsa oradandan rica minnet temin edebirsiniz :) ...

Ben de rütbeli askerlerin erlere göre daha kaliteli botlara sahip olduğunu çok iyi biliyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2012, 01:46:36 »
15 ay boyunca aynı botu giydim. Artık ayağımla bütünleşmişti. Komutanlara istikak hakkım olan botu istiyorum diyordum bana 'askerin hakkı olmaz haddi olur' diyorlardı vermiyorlardı, hemde onlarca bot varken. sadece bana değil tabii ki bütün askerlere.

AMA ! rütbeli personellerin yıllık istikakı olarak komutanlar 4 çift alıyorlardı. sadece bot da değil Smokininden eldivenine, çorabına, düğün takımına kadar onlarca ıvır zıvır veriliyor hemde ihtiyaçları yokken, ama askerin ayağına bir çift botu çok görüyorlar.  15 Ay aynı botu giymek ne demekir bilirmisiniz ?hemde günün 21 saati. !

Üstelik bu firmanın botunu. O kadar kötü bir bot ki çoğu zaman nöbet kulubesinde botu çıkarırdım yanımda getirdiğim 2 çift çorabı üst üste giyer botun üstüne basar öyle nöbet tutardım. inanılmaz derecede soğuk geçiriyor ayaklarımı ısıtmak için saatlerce dipcikle vuruyordum. Kışlık bot diye bir olay hayaldi bizim için. >:(  daha ne diyeyim... yazıklar olsun.

Vatanını koruyan asker bir İNGİLİZDEN daha mı DEĞERSİZ.....

Kimse kusura bakmasın silahlı kuvvetlerdeki  bazı komutanlar ve yönetim beni askerliğe ve işleyişe karşı durmama neden oldu. tepkim bu yüzdendir. >:(

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2012, 18:20:34 »
yahu sizin o rütbelilerde gördüğünüz yüksek kaliteli botları kendi ceplerinden verip parayla alıyorlar. (yani er erbaşa ayrı, yüzbaşı binbaşıya ayrı bot vermiyorlar herkeze standart hep aynı.) parayla kendi alanlar, genelde hepsi magnum marka tercih eder ama farklı markalarda tek tük görmedim değil. piyasa değerleri yaklaşık 250 - 300 tl arasında değişiyor, dayanıklılık değilde genelde hafif ve rahat oldukları için rütbeli askerler tarafından tercih ediliyorlar. yoksa TSK nın verdiği botlar çok daha dayanıklı, tabi buna bağlı olarak ağır hantal ve sert. bu arada bizim tabur komutanı bildiğiniz klasik hani şu beğenmediğiniz botlardan giyiyordu.

15 ay askerlik yapan bir erbaş/er in istihkakı 1 çift yazlık bir çift kışlık olmak üzere iki çift bottur. bunun dışında fazladan kimseye bot verilmez. yırtılma deforme olma eskime gibi giyilmez hale gelen botların yenisi verilmez. asker ya kendi alacak ya da artık üst devrelerden teskeresini almış başka bir askerden tedarik edecek. biliyorsunuzki tskda askerin tüm teçhizatı ve kullandığı tüm silahlar askerin kendi sorumluluğundadır.

bunun dışında ayağı yara olan arkadaşıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum fakat, giydiği en nihayetinde bottur, spor ayakkabı veya terlik değil en nihayetinde sabah 6 dan belki gece yarısına kadar ayağında bot olan herkezin ayağı yara v.b olabilir bunun botun kalitesiyle fazla bir alakası yok benim ayaklarımda yara oldu 300 liralık magnum bot olduğu halde.

sonuç olarak şuna inanınki tsknın dağıttığı botlar, (ki birkaç marka halinde dağıtılıyor kime ne denk gelirse hepsi aynı ama sanki yasinoğlumuydu neydi tam hatırlayamadım o marka botlar biraz daha hafifti diğerlerinden hepsi bu.) gayet kaliteli ve oldukça sağlamdır.

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2012, 18:27:48 »
benimde bildiğim kadarı ile botlar rütbeli asker diye değil numaralarına göre gelirdi ve asker rütbeli aynı kutudan alırdı ayrıca botu iyi olan rütbeli bot almazdı depoda kalır botu yırtılan asker olduğunda ona verilirdi çoğuda parayla dışarıdan aldıkları botları giyerdi