Gönderen Konu: İngiliz ordusunun postal ihalesi Türk firmasının  (Okunma sayısı 16145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
İngiliz ordusunun postal ihalesi Türk firmasının
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2012, 18:37:49 »
bu arada askerliğini daha yapmamış önümüzdeki günlerde yapacak olan arkadaşlarıma tavsiyem acemi birliklerinde botları yeni aldıklarında botun birini ayağına giyip diğerinin üzerinde bildiğin zıplasınlar derisini yumaşatsınlar, böylece ayağa daha uyumlu ve daha rahat oluyor vurma v.b yapmaz. tabi aynı işlemi diğeri içinde gerçekleştirsinler, yeşil marka bot denk gelenler için buna pek gerek yok çünkü bu marka botlarında derileri diğerlerinden oldukça yumuşak neden bilmiyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #11 : 12 Eylül 2012, 19:21:27 »
yahu sizin o rütbelilerde gördüğünüz yüksek kaliteli botları kendi ceplerinden verip parayla alıyorlar. (yani er erbaşa ayrı, yüzbaşı binbaşıya ayrı bot vermiyorlar herkeze standart hep aynı.) parayla kendi alanlar, genelde hepsi magnum marka tercih eder ama farklı markalarda tek tük görmedim değil. piyasa değerleri yaklaşık 250 - 300 tl arasında değişiyor, dayanıklılık değilde genelde hafif ve rahat oldukları için rütbeli askerler tarafından tercih ediliyorlar. yoksa TSK nın verdiği botlar çok daha dayanıklı, tabi buna bağlı olarak ağır hantal ve sert. bu arada bizim tabur komutanı bildiğiniz klasik hani şu beğenmediğiniz botlardan giyiyordu.

15 ay askerlik yapan bir erbaş/er in istihkakı 1 çift yazlık bir çift kışlık olmak üzere iki çift bottur. bunun dışında fazladan kimseye bot verilmez. yırtılma deforme olma eskime gibi giyilmez hale gelen botların yenisi verilmez. asker ya kendi alacak ya da artık üst devrelerden teskeresini almış başka bir askerden tedarik edecek. biliyorsunuzki tskda askerin tüm teçhizatı ve kullandığı tüm silahlar askerin kendi sorumluluğundadır.

bunun dışında ayağı yara olan arkadaşıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum fakat, giydiği en nihayetinde bottur, spor ayakkabı veya terlik değil en nihayetinde sabah 6 dan belki gece yarısına kadar ayağında bot olan herkezin ayağı yara v.b olabilir bunun botun kalitesiyle fazla bir alakası yok benim ayaklarımda yara oldu 300 liralık magnum bot olduğu halde.

sonuç olarak şuna inanınki tsknın dağıttığı botlar, (ki birkaç marka halinde dağıtılıyor kime ne denk gelirse hepsi aynı ama sanki yasinoğlumuydu neydi tam hatırlayamadım o marka botlar biraz daha hafifti diğerlerinden hepsi bu.) gayet kaliteli ve oldukça sağlamdır.

Türkiye'nin, hatta dünyanın en büyük tümeninde levazım birliğinde akerliğimi yaptım. Normal erler ile rütbeliler farklı bot giyiyorlardı. Hiçbir rütbelinin dışarıdan bot aldığını da görmedim, duymadım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2012, 00:05:43 »
bende gördüğümü söylüyorum askeriyede farklı botlar olduğunu sanmıyorum ama çalışılan bölgeye göre olabilir çok soğuk bölgelerde soğuk iklim bot ve elbiseleri gibi bunların denetlemeleri oluyor bırakın farklı botu fermuara bile izin vermiyorlardı

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2012, 16:01:19 »
bende askerliğimi yedek subay olarak yaptım sayın skywolf, ne bize ne de muvazzaf subay-astsubay lara farklı bot verildiğini gördüm. Ayağında farklı botu olanların hepsi dışarıdan kendi imkanlarıyla temin etmekte. dediğim gibi birkaç farklı firmanın botları mevcut tskda, ama hepsi aynı tip altlarında marka yazmasa kolay kolay ayırt edilemez. belki siz onları şunlar rütbelilere şunlar erlere diye kendi içinizde ayırmış olabilirsiniz fakat hepsi aynı aşağı yukarı; örneğin yeşil marka bot bizde de vardı erbaş erlerde de vardı.

bahsettiğiniz rütbelilerde görmüş olduğunuz botlara bir örnek.

Uploaded with ImageShack.us

buda tsk nın tüm personeline dağıttığı klasik askeri botlar.

Uploaded with ImageShack.us

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2012, 16:25:51 Gönderen: TCG Dumlupınar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #14 : 13 Eylül 2012, 19:04:26 »
bende askerliğimi yedek subay olarak yaptım sayın skywolf, ne bize ne de muvazzaf subay-astsubay lara farklı bot verildiğini gördüm. Ayağında farklı botu olanların hepsi dışarıdan kendi imkanlarıyla temin etmekte. dediğim gibi birkaç farklı firmanın botları mevcut tskda, ama hepsi aynı tip altlarında marka yazmasa kolay kolay ayırt edilemez. belki siz onları şunlar rütbelilere şunlar erlere diye kendi içinizde ayırmış olabilirsiniz fakat hepsi aynı aşağı yukarı; örneğin yeşil marka bot bizde de vardı erbaş erlerde de vardı.

Demek ki sizin yaptığınız yerde o şekildeymiş. Ama benim yaptığım yerde öyle değildi. Normal erlerin giydiği, hatta en yenisi bile rütbelilere verilenden çok daha kalitesizdi. Aslında veren ayrım yapmıyor. Alan seçiyor. Erlerin giydiği botun derisi kazık gibi ve ayakları yara yaparken, diğerlerinin botlarının derisi çok daha yumuşak ve daha hafiftiler mesela.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #15 : 14 Eylül 2012, 14:08:50 »

Demek ki sizin yaptığınız yerde o şekildeymiş. Ama benim yaptığım yerde öyle değildi. Normal erlerin giydiği, hatta en yenisi bile rütbelilere verilenden çok daha kalitesizdi. Aslında veren ayrım yapmıyor. Alan seçiyor. Erlerin giydiği botun derisi kazık gibi ve ayakları yara yaparken, diğerlerinin botlarının derisi çok daha yumuşak ve daha hafiftiler mesela.
Usta birliğinde bot alırken,rütbelilerin giydiği botu incelemiştim.Daha yumuşak derisi ve tabanı vardı.Daha kaliteli olduğu işçiliğinden ve kullanılan malzemeden belliydi.

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #16 : 14 Eylül 2012, 16:29:28 »

Usta birliğinde bot alırken,rütbelilerin giydiği botu incelemiştim.Daha yumuşak derisi ve tabanı vardı.Daha kaliteli olduğu işçiliğinden ve kullanılan malzemeden belliydi.

Madem inceleyecek fırsatı buldunuz alıp kendiniz giyiverseydiniz M.B.T... kim anlayacak? şaka bir yana tskda botlar tek tiptir ve er, erbaş, uzman erbaş, astsubay ve subaya aynı standartlarda verilir rütbeliye ayrı askere ayrı diye bir şey yok, türkiyenin 3 farklı yerinde görev yapmış biri olarak söylüyorum bunu. ayrıca üzerime yaklaşık 5 milyon liralık bir depo zimmetliydi ve ben orada hiç birşekilde 2 ayrı tip, şunlar askere bunlar rütbeliye diye ayrılmış bot görmedim. kompozit başlık kılıfları bile geçiyordu kağıtta ve kamuflaj tipi ayrıntıları bile yazıyordu, öyle bir ayrıntıyı sanmıyorumki atlasınlar.=)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #17 : 14 Eylül 2012, 17:15:31 »
Madem inceleyecek fırsatı buldunuz alıp kendiniz giyiverseydiniz M.B.T... kim anlayacak? şaka bir yana tskda botlar tek tiptir ve er, erbaş, uzman erbaş, astsubay ve subaya aynı standartlarda verilir rütbeliye ayrı askere ayrı diye bir şey yok, türkiyenin 3 farklı yerinde görev yapmış biri olarak söylüyorum bunu. ayrıca üzerime yaklaşık 5 milyon liralık bir depo zimmetliydi ve ben orada hiç birşekilde 2 ayrı tip, şunlar askere bunlar rütbeliye diye ayrılmış bot görmedim. kompozit başlık kılıfları bile geçiyordu kağıtta ve kamuflaj tipi ayrıntıları bile yazıyordu, öyle bir ayrıntıyı sanmıyorumki atlasınlar.=)

Siz görmediniz de biz gördük diye biz yalan söylüyoruz yani.

Çevrimdışı arnork

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 14 Eylül 2012, 18:46:10 »
Jandarma ve kara kuvvetleri arasında bile bot ayırımı var. Piyadenin botları daha iyiydi

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #19 : 14 Eylül 2012, 21:16:16 »
Jandarma ve kara kuvvetleri arasında bile bot ayırımı var. Piyadenin botları daha iyiydi

ikisinide ayağınıza giyip dolaştınız yani.=) neyse tamam ben yalan söylüyorum, anlatmaya çalışınca yanlış anlaşılıyorum biraz daha ısrar etsem sopa yiyeceğim=) tsk ayrımcılık yapıyor rütbeliye kıyak geçiyor peki tamam. rütbelinin kamuflajlarıda farklı, apoletleri var.. ayrıcada klimalı yazın serin kışın sıcak tutuyor. ütüsüde hiç bozulmuyor.