Gönderen Konu: HİKAYELERİNIZ...  (Okunma sayısı 12573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
HİKAYELERİNIZ...
« : 21 Nisan 2009, 01:18:32 »
Herkeze merhaba. Gördüğüm kadarıyla bu bölüm açıldığından berı kimse ilgi göstermedi ya da gösteremedi.Aramızda askerlik yapmamış arkadaşlarımız var. Örneğin ben. :) Ama doğal olarak yapmış olanların askerlik anılarını büyük bır merakla bekliyoruz. Kendi adıma söylüyorum tabii  ki. Burada varsa paylaşmak istediğiniz, anılarınızı rahatlıkla anlatabilirsiniz. Ama karar sizin tabiki.
Herkez kendi anısını anlatmak zorunda değıl. Doğru ve seviyeli, ayrıca kişi ve kurumları zedelemeden, tehlikeye atmadan, herhangi bır antı fikir oluşturmadan, son derece sade ve düzgün bır sekilde tanıdıklarnınızın ya da baska insanların anılarını anlatabilirsiniz. İzin almak koşuluyla.
Buradakİ amacımız; sizlerın ya da başkalarının başından geçen olayları öğrenerek, biz gelecek nesillere aktarmanız ve de ders niteliği çıkarmamız.

Hepinize şimdiden teşekkür ederim...

Saygılar...
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2009, 11:18:43 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
HİKAYELERİNIZ...
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2011, 22:09:02 »
madem öle  siftah benden

soğuk bir gece mevzimde nöbet tutarken ki saat sabahın 3,5 falan ( 2-4 nöbetinde) yalan yok arka korkuluğa hafif dayanınca soğuğunda etkisi ile kendimden geçmişim ki otobüste uyayamayan bi adam olarak hem de ayakta sızmışım ama anlık çünkü saate bakıyom sürekli (Sabit nöbet tutanlar bilir dakikada 2-3 defa bakılır)..neyse...tam bu mayışma anında birinin koşarak geldiğini duydum ( ki kimse koşarak o soğukta nöbete gelmez nöb astb da gelmez diye dünürken) yan mevzideki arkadaşıda tanıdığım için (hafifçe saf ama çok iyi bir arkadaştı kendisi) "aha bunu geçtiler beni alacaklar korkusu ile ayak seslerinin geldiği taraftan silüet halinde koşarak gelen elemanı görmem ile ( arada yapraklarını dökmüş ağaçlar vardı ve gelen arkadaşın beni görmesi mümkün değilken ben onu seçebiliyodum) silahımı ona doğrultmam ve avazım çıktığı kadar bağırarak isim ve parola sormam bir oldu bizim kargah bölüğünün nöbetçi çavuşu olan bu arkadaş namlumun 7-8m önünde hafif titrek bir ses ile parola ve kendini tanıtınca aynı zamanda devrem olam bu çavuşa " arkadaş sende zeka sorunu mu var sabahın 3-4 ne halt etmeye mevziye koşuyon canına mı susadın" diye giydiriken  nöbetçi astsubayın nöbet defterini istediğini söyleyince eğilerek ağaçların altından ileri bakınca eğilmiş vaziyette beni görmeye çalışan nöbetçi astsubayı fark edince uyku muyku kalmadı ki kendisi nöbette "İÇİ GEÇEN ARKADAŞLARA" çok babacanca davranırdı e haliyele benim mayışma halide geçti..tabi ertesi gün öğle yemeğinde bütün bölüğün beni görünce gevrek gevrek gülmesi ve ben nöbetçi çavuşluk yapmaya başlayınca devrelerim bana kızınca "akşam gelirsin sen" diye teskereye kadar takılmalarına katlanmak zorunda kaldım....

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
Ynt: HİKAYELERİNIZ...
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2018, 13:54:26 »
Askere gitmeden önce okuduğum askerlik anılarını gerçekçi dahi olsa abartılı ve çoğunun yalan olduğunu düşünürdüm ta ki askere gidene kadar. Okuduklarım meğerse gerçek ve eksikmiş.
X yerinde acemi birliğinin ilk günleri katılımlar oluyor kayıtların alındığı zamanlar.
Akşam yoklaması alınıyor bir asker eksik yarım saat içerisin de defaatlerce sayı alınıyor gene eksik. Sonra er cavusları açil müdahale mangası ve takviye nöbetçi amirinden assubayina kadar kim varsa askeri aramaya başlıyorlar ve yeni gelen askerin bilmediği atış alanı dahil her yere bakılıyor tabi bu sıra da nöbetçi assubay ara da sıra da gelip basıyor fırçayı nöbetçi çavuşa böyle gitmelerin olduğu sıra da koğuştan bir kişi çıkıyor kalabalığı görünce hemen sok oluyor tabi bizim kayıp asker koğuşta yatıyormuş. Tabi ondan sonra nöbetçi assubayin bizi bile titreten fırçasını yiyor bizim asker arkadaş.
Gece vakti acemi birliğinin zorlu geçen eğitimlerine dayanamayan bir acemi er gece firar ediyor ve bu süper zeki arkadaş bilet alırken kendi ismini veriyor ve akabinde hemen yakalanıyor ve 45 gün ceza alıyor.
Y yerin de alay ictimasinin olduğu saatte rutbelilerin içtima da olmasını fırsat bilen Bögü Alp adlı asker dışarı da nöbet arkadaşının şaşkın bakışları arasında sigara içmiştir.
Y yerin de botundan icliginden hepsi askeriyenin verdiği malzemelerden farklı olan bogu alp alay ictimasin da Alay komutanının istersen kamuflajı da değiştir tam olsun diye hafif fırçalı ve imalı lafta yemiştir.
Y yerinde son 2 nöbetini tutarken ayakta yaslanarak uyumayı basarmisligim vardır. Üstelik üzerimdeki kompozit başlık balistik yelek ve 4.5 kiloluk g3e rağmen.