Anket

Sizce Heronlar için yapılan anlaşma iptal edilmeli mi?

Evet edilmeli.
1 (100%)
Hayır edilmemeli.
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 1

Gönderen Konu: Heron’lar için soru önergesi  (Okunma sayısı 46146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
TSK’dan flaş HERON açıklaması
« Yanıtla #90 : 27 Ağustos 2010, 01:24:08 »
Hainligi bilemem.. Isini iyi yapamayan var midir?.. Vardir.. Biz ne isek, asker de o.. Otobus soforu ne kadar isinde iyi ise, teraml kameraci a havanci da az daha iyi olabilir..
1 saat 2 saat oralarda, o imkanlarda, o anki durumda intikal icin cok kisa zamanlar aslinda.. Bizi sehir hayatimiz yaniltiyor.. Ama sartlarin ne derece kit kanaat oldugu belki de sorun.. Adamin nasil karsi tepeye Docka kurabildigi sorun.. Ates gucu yuksek bir karakolun nasil bu derecede baskin yiyebildigi sorun..
Heron skandali falan benim icin bir sey ifade etmiyor.. Beni baska baska sikintilar ilgilendiriyor.. Ama tabi isin icerisinde skandallar olayinca bir cogumuzun ilgisini cekmiyor bunlar..
Arada Heron'la falan kumda oynanir, coluk cocuk hevesini alir, o ayri..

Çevrimdışı paukaf

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK�dan flaş HERON açıklaması
« Yanıtla #91 : 27 Ağustos 2010, 03:16:46 »
Hainligi bilemem.. Isini iyi yapamayan var midir?.. Vardir.. Biz ne isek, asker de o.. Otobus soforu ne kadar isinde iyi ise, teraml kameraci a havanci da az daha iyi olabilir..
1 saat 2 saat oralarda, o imkanlarda, o anki durumda intikal icin cok kisa zamanlar aslinda.. Bizi sehir hayatimiz yaniltiyor.. Ama sartlarin ne derece kit kanaat oldugu belki de sorun.. Adamin nasil karsi tepeye Docka kurabildigi sorun.. Ates gucu yuksek bir karakolun nasil bu derecede baskin yiyebildigi sorun..
Heron skandali falan benim icin bir sey ifade etmiyor.. Beni baska baska sikintilar ilgilendiriyor.. Ama tabi isin icerisinde skandallar olayinca bir cogumuzun ilgisini cekmiyor bunlar..
Bizi şehir hayatı yanıltmıyor.Aynı tepelerde 2 seneye yakın uzatmalı askerlik yaptık.Hikaye anlatma..
Heron skandali falan benim icin bir sey ifade etmiyor diyorsan o zaman düşüncelerin sende kalsın.Bak sen masal anlatıyosun şehit aileleri ile gaziler gerçekleri anlatıyor üşenmeden oku aşağıda

DEMEKKİ İSTİHBARAT VARDI
Hain saldırının görüntülerinin ortaya çıkması Aktütün şehitlerinin ailelerini bir kez daha yaraladı.

Heron görüntüleri ve istihbarat raporlarına rağmen ihmallerle gündeme gelen Aktütün saldırısının görüntüleri acıları bir kat daha artırdı. PKK'lıların katılara yükledikleri silahlara karakola saldırması ve saatler boyunca Mehmetçik'e yardım gitmemesini gören şehit yakınları bir kez daha yıkıldı. Şehit yakınları sorumluların cezalandırılmasını istiyor. Aktütün gazileri de yardımın geciktiğini vurgulayarak, çatışmadan önceki gece de teröristlerin bölgede göründüğünü hatta havan ve çeşitli silahlarla karşılık verdiklerini anlattı.

ACIMIZ TAZELENİYOR

Aktütün'de şehit olan Piyade Çavuş İlhan Küçüksolak'ın babası Kemal Küçüksolak iddialarla ilgili Genelkurmay'ın kendilerine "Yok böyle bir şey" dediğini söyledi. Küçüksolak, "Aktütün'deki çatışmada uzun süre hiçbir yardım gitmiyor. Kafamızda illa ki kuşkular var. Orada 60 tane asker tek başına çatıştı. Yardım gitmeyince çoğu kan kaybından gitti. Kurtulacak olanlar vardı. Yani bizce karanlık. Acımız gittikçe tazeleniyor. İşin içinden çıkamıyorum" diye konuştu.

Aktütün'de şehit olan bir diğer Mehmetçik olan Halil İbrahim Arılık'ın babası Turan Arılık da konunun aydınlatılması için insanların elinden geleni yapmasını istedi. Sorumluların cezalandırılması gerektiğini belirten Turan Arılık şunları söyledi:

"Heron görüntüleri var. Burada yardım çok geç geldi ve ihmal var.Genelkurmaybizi aydınlatması gereken durumlarda sessiz kalıyor. Bu durumlar benim acımı daha da artırıyor. Her sabah çocuğumun mezarı başına gidiyorum dua ediyorum. Bu olaylar artık aydınlansın."

DEMEK Kİ İSTİHBARAT VARDI

Aktütün gazisi Veysel Kızılay da yardımın kendilerine geç ulaştığını doğruladı. Hava yoluyla Aktütün Karakolu'nun 15 dakikalık mesafede olduğunu belirten Kızılay, "Ama helikopterler bize saatler sonra geldi" dedi. Çatışmadan 1.5 buçuk saat sonra gelen helikopterler dışında destek olarak herhangi bir kuvvetin gönderilmediğini anlatan Aktütün gazisi, "Askeriyede her iş emir komuta sistemiyle işlediği için hemen çıkaramayabiliyorlardır. Bir de çatışmadan bir iki gün önce askerler gelmişti. Demek ki istihbarat bir şey vardı. Zaten bir gün önce de PKK'lıların görüntüsünü aldık ve ateş ettik, havan attık" dedi.

BU KADAR KALABALIK BEKLEMİYORDUK!

Aktütün gazisi Mehmet Tokmak, karakolun konumu dolayısıyla 'sıklıkla' savunulan bir yer olduğunu söyledi. Sürekli çatışmaya hazır konumda beklediklerini anlatan Tokmak, saldırıdan önceki gece de PKK'lıların göründüğünü şöyle anlattı:

"Gece 6-7 kişilik bir gurup gördük. Hatta baya ateş ettik. Ertesi gün saldırı oldu. Ama bu kadar kalabalık geleceklerini tahmin etmiyorduk. Karadan destek gelmesi 3-4 saat sürer. Hava araçları en fazla 15 veya yarım saatte gelir. Çatışma günü de biraz geç olabilir ama helikopterler destek için geldi" şeklinde konuştu.

ASKERLER YALVARIYORLARDI AMA YARDIM 5.BUÇUK SAAT SONRA GELDİ

Aktütün'e en yakın karakol olan Ortaklar Karakolu'nda görev yapan ve hain baskını an be an takip eden bir asteğmen, saldırıya ilişkin şok bilgiler verdi. BUGÜN'ün yazdığı gibi yardımın geç geldiğini doğrulayan Asteğmen, "Baskın saat 12.30 civarında başladı. Yardım da yaklaşık 5.5 saat sonra geldi" dedi.

NEREDE BU YARDIM!

İsminin açıklanmasını istemeyen asteğmen, Ortaklar Karakol'unun üs bölgesinde olduğunu ve baskın olan Bayraktepe üs bölgesini net şekilde gördüğünü anlattı. Saldırı anında yapılan telsiz konuşmalarından takip ettiklerini söyleyen asker, "O hatta telsiz konuşmalarını dinledik adamlar yalvarıyordu. 'Nerede bu yardım gelmiyor mu' diye bağırıyorlardı. Uzman çavuş, asteğmen sonra astsubayların konuşmalarını dinledik. 'Yanımdaki asker vuruldu ben yaralandım ne zaman gelecek bu yardım' diyordu. Karakol komutanı yüzbaşı da devamlı ikna etmeye çalışıyor. 'Gelecek koçum gelecek' diyordu. Bu arada Şemdinli ile konuşuyordu. Alaydan da gelinecek deniyordu" dedi.

Şemdinli ile Aktütün'ün 40 kilometre uzaklıkta olduğunu söyleyen asteğmen, acı gerçeği, "Ama yardım gelmedi işte" diye aktardı. Neden yardım gönderilmediğini anlayamadığını belirten asker, yardım geldiğinde ise PKK'lılar bütün mevzileri ele geçirip çekilmeye hazırlandığını söyledi. Çatışmanın başlamasından 5 saat sonra gelen helikopterin de bir tarama yaparak en fazla 10 dakika bölgede durduğunu belirten asteğmen, "PKK'lılardan karşı ateş de geldi yani helikopter hafif geri çekildi, sonra gitti. Bir saat sonra dahi geri gelmedi. Ama helikopterin oraya gelmesi 10 dakika bile sürmez. Hakkari'den bile gelse bu olay gündüz oldu. Hava da güneşliydi yani hava şartları bozuk değildi" diye konuştu. Bugün Gazetesi
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2010, 07:42:43 Gönderen: paukaf »

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #92 : 27 Ağustos 2010, 12:28:34 »
Baskindan sonra rutbe durdurma ya da para(veya baska turlu) ceza alan personel var mi?Super markette calissaniz 3-5 sise sodayi dusurup kirsaniz ceza alirsiniz ama 20 ye yakin sehit oluyor ceza alan yok.Askerin cani soda sisesinden daha mi ucuz?

Tekrar tekrar ayni aksaklilar yasaniyor;tutukluk yapan silahlar,gelmeyen yardim,istihbarata ragmen onlem alinmamasi,karakollarin fiziksel ve donanimsal yetersizlikleri.(bir de heron cikti eee heron cikti mertlik bozuldu)

Coban Bilali bolge komutani yapsan ayni baskinin kopyasini 2. kez yemez...Ha ya yetersizlik var komutada ya da ihanet baska turlu bir sonuc yok ben ne dondugunu cok iyi biliyorum da neyse...

Tekrar donelim pkk mi karakol basiyor yoksa bizim saygideger komutanlarimiz mi karakolu zorla bastiriyora;kardesim her baskin bir oncekinin kopyasi once 100-300 kisi arasi siziyor sonra agir ates altina aliyorlar mevzileri bu arada uyusturucu verilen genc orgut uyeleri mevzilere surunerek siziyor yakin mesafeden birkac el bombasi ve is tamam..

Ey beyinsizler mevzilerin ustunu kapatsana saglam betonla buna da mi beynin yetmiyor?Adam gibi silahlari versene askerin eline bunu da mi dusunemiyorsun?Hareket sensoru var alsana,taksana yok param yok diyosan sayin general ben verecem parasini...

Hadi paran yok betona hali sahalardaki gibi mevzilerin cevresini cevir tellerle adam el bombasi atinca tele takilsin mevzinin disinda patlasin bombasi(hatta attigi bombayla olsun itcik)Ama yok bu isler planlama ister,zeka ister biraktim milli olmayi beynin olsun yeter...

« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2010, 12:31:27 Gönderen: _darkraven_ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #93 : 27 Ağustos 2010, 15:07:40 »

Baskindan sonra rutbe durdurma ya da para(veya baska turlu) ceza alan personel var mi?Super markette calissaniz 3-5 sise sodayi dusurup kirsaniz ceza alirsiniz ama 20 ye yakin sehit oluyor ceza alan yok.Askerin cani soda sisesinden daha mi ucuz?

Tekrar tekrar ayni aksaklilar yasaniyor;tutukluk yapan silahlar,gelmeyen yardim,istihbarata ragmen onlem alinmamasi,karakollarin fiziksel ve donanimsal yetersizlikleri.(bir de heron cikti eee heron cikti mertlik bozuldu)

Coban Bilali bolge komutani yapsan ayni baskinin kopyasini 2. kez yemez...Ha ya yetersizlik var komutada ya da ihanet baska turlu bir sonuc yok ben ne dondugunu cok iyi biliyorum da neyse...

Tekrar donelim pkk mi karakol basiyor yoksa bizim saygideger komutanlarimiz mi karakolu zorla bastiriyora;kardesim her baskin bir oncekinin kopyasi once 100-300 kisi arasi siziyor sonra agir ates altina aliyorlar mevzileri bu arada uyusturucu verilen genc orgut uyeleri mevzilere surunerek siziyor yakin mesafeden birkac el bombasi ve is tamam..

Ey beyinsizler
mevzilerin ustunu kapatsana saglam betonla buna da mi beynin yetmiyor?Adam gibi silahlari versene askerin eline bunu da mi dusunemiyorsun?Hareket sensoru var alsana,taksana yok param yok diyosan sayin general ben verecem parasini...

Hadi paran yok betona hali sahalardaki gibi mevzilerin cevresini cevir tellerle adam el bombasi atinca tele takilsin mevzinin disinda patlasin bombasi(hatta attigi bombayla olsun itcik)Ama yok bu isler planlama ister,zeka ister biraktim milli olmayi beynin olsun yeter...

7 - DefenceTurk sitesinde kesinlikle ırkçılığa izin verilmemektedir. Bunun dışında kişilerin dil, din, mezhep, cinsiyet, renk, köken gibi toplumsal konumları yönünden sınıflandırılması, spor fanatizmi, ahlaka aykırı, karalama, yalan, hakaret ve küfür, terör örgütleri vb oluşumlarla ilgili propaganda içeren iletilerin kullanılması kabul edilemez. Siyasi propagandaya kaymamak ve siyasi karalamalarda bulunmamak şartıyla belirli bir seviyeye kadar siyasi konularda tartışmaya izin verilmektedir.

Eğer bir daha hakaret içeren ileti gönderirseniz ceza alacaksınız.
Bu uyarı site kurallarını ihlal etmekte ısrar eden tüm üyeler için geçerlidir.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #94 : 27 Ağustos 2010, 16:28:26 »
Belki haberin yoktur ama emniyette ki bahsedilen F tipi yapılanmanın benzeri TSK da mevcuttur bunlarda solcu ve aralarında aşırı solcularda var.Bir asteğmen Yarbayına heronlardan sonra çok zayiat verdik diye haber veriyor ya düşürün ya da koordinatlarını değiştirin diye istekte bulunuyor bu havacı Yarbay tamam ben halledicem diyor ve o adam şu anda Heronlardan sorumlu General rütbesinde tüm bunları MİT ortaya çıkarıyor ama o zaman bu mit raporu üzerine sadece 2 haftalık bir soruşturmadan sonra görevine devam ediyor şu anda Heronlardan sorumlu havacı General bu adam al sana ihanet.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #95 : 27 Ağustos 2010, 16:40:40 »
Belki haberin yoktur ama emniyette ki bahsedilen F tipi yapılanmanın benzeri TSK da mevcuttur bunlarda solcu ve aralarında aşırı solcularda var.Bir asteğmen Yarbayına heronlardan sonra çok zayiat verdik diye haber veriyor ya düşürün ya da koordinatlarını değiştirin diye istekte bulunuyor bu havacı Yarbay tamam ben halledicem diyor ve o adam şu anda Heronlardan sorumlu General rütbesinde tüm bunları MİT ortaya çıkarıyor ama o zaman bu mit raporu üzerine sadece 2 haftalık bir soruşturmadan sonra görevine devam ediyor şu anda Heronlardan sorumlu havacı General bu adam al sana ihanet.

Bunların gerçekliği var mı ki soruşturma sonucu ceza versinler? Demek ki yok öyle birşey. Biririlerinin uydurmasından başka bir şey değilmiş demek ki. Bir asteğmenin veya her neyse üstü olan bir yarbaya basında geçtiği gibi "düşürün şu heronları" diye emir vermesi zaten çok saçma birşey. Bahsedilen MİT raporunu gören var mı?  Hep varsayımlar üzerinden konuşuyoruz. Ama bazılarımız varsayımları kesin olarak kabul ediyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #96 : 27 Ağustos 2010, 16:57:31 »

Bunların gerçekliği var mı ki soruşturma sonucu ceza versinler? Demek ki yok öyle birşey. Biririlerinin uydurmasından başka bir şey değilmiş demek ki. Bir asteğmenin veya her neyse üstü olan bir yarbaya basında geçtiği gibi "düşürün şu heronları" diye emir vermesi zaten çok saçma birşey. Bahsedilen MİT raporunu gören var mı?  Hep varsayımlar üzerinden konuşuyoruz. Ama bazılarımız varsayımları kesin olarak kabul ediyorlar.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=gTpUlxu9pk8" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=gTpUlxu9pk8</a>

1.45 ci saniyeden 2.58 ci saniyeye kadar dinlerseniz o merak ettiğiniz uçaksavarların nasıl ihanet sonucu o tepelere yerleştirilip nasıl bilerek karakolların bastırıldığını anlarsınız.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #97 : 27 Ağustos 2010, 17:13:41 »

Bunların gerçekliği var mı ki soruşturma sonucu ceza versinler?
Bu davanın örtbas edilmesine sebep olan kişi kim ki bu davayı örtbas etmesin sahte çürük raporu nedeniyle tutuklu başsavcı bir albay.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #98 : 27 Ağustos 2010, 20:19:39 »
Boxer havanda su dovuyosun dostum.

Benzer konusmalari Daglica ve Aktutunden sonra yaptigim icin trmilitaryde ceza almistim.Sonra Hantepe,Resadiye,Gediktepe baskinlari yasandi(ve daha yuzlerce taciz atesi diye gecistirilen sehit verdigimiz olay)

Sonucta bir ben ceza aldim pkklilar geldikleri cehenneme donduler her baskin sonrasi davul zurna cala cala...Bizim komutanlar terfi aldi olan mehmetciklere oldu...

Boyle devam Eylul-Ekim de yeni baskinlardan sonra tekrar yeni konularda tartisacaz  nasilsa...

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #99 : 23 Ekim 2010, 11:18:03 »
Siteye yeni üye oldum bu da ilk mesajım..Uzun süredir TRMilitary forumunu takip ediyorum yazmasamda,dolayısıyla birçok üyeyi oradan da tanıyorum sayılır..

Konu eski bir konu mesajlarda öyle,yani en azından 2-3 ay geçmiş üstünden dolayısıyla biraz konu hortlatmış gibi olacağım ama idare edin artık..  :)

Öncelikle şunu belirteyim,askeri konularda uzman değilim,askerliğimi komando vs. olarak yapmışta değilim..Bu şekilde yapanların da profesör düzeyinde bilgiye sahip olduğuna da inanmıyorum..Yorumlarımı aklım erdiği kadarıyla ve ulaşabildiğim gördüğüm haberleri bilgileri paylaşmak şeklinde yapmayı tercih edeceğim bu yüzden..

Bazı arkadaşlar olayın sıcaklığıyla o günlerde ne hainlik bırakmışlar,ne Türkiye Cumhuriyetini yahudilerin kurmadığı kalmış nede diğer iddialar konusunda maalesef otokontrol söz konusu olmamış pek..Hislerini anlayabiliyorum,mutlaka ki bu vatanın evladıyız hepimiz ve üç beş bölücü itin yaptıkları kanımıza dokunuyor hele ki bedeli böyle ağır olunca..Ancak TSK'yı emellerine ulaşmada engel olarak görüp bir süredir TSK'yla uğraşanların amaçları da bu tarz iddialarla,yalanlarla,iftiralarla kuruma olan güveni sarsmak onu gözden düşürmek..Aşırı duygusal,duyguyu aklın önüne koyarak fevrî yorumlar yaparsak (art niyet taşımasakta),benim gözümde dağdaki itten farkı olmayan bu işbirlikçilerin ekmeğine yağ sürmüş oluruz..

Baskın meselesine gelince,dediğim gibi olayın üzerinden aylar geçti,hadise küllendi hatta unutuldu gitti..Söz konusu bölgeye hiç gitmesemde,görsel kaynaklardan bakınca bile ne denli zorlu bir coğrafya olduğu açıkça görülüyor.Bu bölgelerdeki karakolların çoğu sanırım zamanında sınır kaçakçılığını engellemek amaçlı olarak kurulmuş teröre ve teröriste karşı yeterince donatılmamış (en azından bu amaçla inşa edilmemiş) sıradan biriket yapılar yada neden inşa edildiğini bir kenara bırakırsak sıradan birer kulübeden farkları yok dolayısıyla ağır ateş altında güvenli olmaktan çok ama çok uzaktalar..Ayrıca ben istisna bölgeler hariç karakol uygulamasının da pek bir yarar sağladığını düşünmüyorum çünkü mevcut coğrafyada insan unsuru olsun teknik imkânlarla olsun istihbarat yeteneğiniz belli,bir noktada karakol kurarak emniyeti sağlamak istediğinizde çapulcuya açık hedef oluyorsunuz üstelik karakollarınızın çoğu şiddetli bir fırtınada yıkılacak kadar dayanıksız,yani dış destekli olduğu aşikâr olan hainlere "gel beni vur" demekten başka birşey değildir bu durum..Orada görev yapan vatan evlatlarının yıllarını bu işe vermiş,sıcak çatışma tecrübesi olan profesyonel askerler olmadıklarını da düşünürsek kayıp verilmesi kaçınılmaz oluyor (Tabi bir havan mermisinin mevzinin ortasına düşmesi durumunda tecrübeli,profesyonel birer asker olmalarının pek bir önemi kalmaz o ayrı konu)..

Bir dönem dile getirilmişti sınırın kaydırılması (Irak içlerine doğru) veya tampon bir bölge oluşturulması konusu ama siyasi iradenin Barzani abisini ve büyük abiyi kızdırmamak için böyle birşeyi aklından bile geçireceğini sanmıyorum..Açılımla şununla bununla bu işlerin çözülmesi imkânsız bana göre,açılım denilen şey ancak terörsitlerin davullu zurnalı sınırdan girmesine imkân verir o kadar,şehit ailelerinin ve gazilerin acılarını tazelemekten başka bir sonucu olmayacaktır..

Terörle mücadelede sosyal ve ekonomik olarakta birşeylerin yapılması muhakkak ancak öncelikle sosyal ve ekonomik çözümleri imkânsız kılan,bölge halkını şiddetle baskıyla yıldıran eli kanlı çapulcuların susturulması şart,yoksa siz istediğiniz kadar para akıtın,bölgeye yatırım yapın nafile..

Bence devletin TSK aracılığıyla etkin bir biçimde ve müsamaha göstermeden bölücülerin tepesine binmesi gerekir.Son dönemde bu itlerin kendi kendilerine ilan ettikleri sözde ateşkese siyasi irade de maalesef zımnen riayet ediyor ve TSK'nın kararlılığına ve gayretlerine rağmen bir ölü toprağı var üzerlerinde daha doğrusu ölü toprağı demeyelim de bence etnik siyasete kayan bir çizgisi var siyasi iktidarın..Yazık..

Biraz uzun bir ilk mesaj oldu..Anlayışınıza teşekkürler şimdiden..