Anket

Sizce Heronlar için yapılan anlaşma iptal edilmeli mi?

Evet edilmeli.
1 (100%)
Hayır edilmemeli.
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 1

Gönderen Konu: Heron’lar için soru önergesi  (Okunma sayısı 45702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #40 : 12 Haziran 2010, 16:14:40 »
"Bizim elemanlar Heronları kullanabilir"

Bakan Vedi Gönül Heron eğitimcilerinin İsrail'e dönmesi üzerine açıklama yaptı
12 Haziran 2010 Cumartesi, 14:06:40

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''Bizim elemanlar Heron uçaklarını kullanabilir. Herhangi bir aksaklığın olacağını düşünmüyorum'' dedi.

Bakan Gönül ve eşi Sevim Gönül ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz Erzurum'a geldi. Bakan Gönül, havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada, ziyaretinin gayriresmi oluğunu ancak yine de Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ile müşterek konuları görüşeceğini ifade etti.

Gönül, bir gazetecinin, ''İsrail'den 10 Heron uçağı alınmıştı. Yaşanan son olaydan sonra, eğitimciler ülkelerine gitti. Bununla ilgili ne söyleyeceksiniz?'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Bizim elemanlarımız yetiştirir. Elemanlarımız bir süre İsrail'de çalıştı. Uçaklar geldikten sonra da burada çalıştılar. Bizim elemanlar Heron uçaklarını kullanabilir. Herhangi bir aksaklığın olacağını düşünmüyorum. Elemanlar eğitimlerini zaten tamamladı.''

AA
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Heronlar Geliyor
« Yanıtla #41 : 12 Haziran 2010, 17:53:34 »
Yöneticiler biaz şeyy olabilir ama Savunma sanayii müsteşarlığı bence çok iyi çalışıyor. Adamların hakkını verelim. son 10 yılda gelinen nokta herkezin dilinde. Hükümetin bence en başarılı dallarında biride savunma sanayii müsteşarlığı. Her ne kadar engellemeler ve aksilikler olsada bu geldiğimiz nokta da çok iyi. Birkere adamlar türk sanayiicisine güvendiler ve kendilerine güvenmelerini sağladılar..

Bundan sonrada işler daha da iyi olacak inşallah..
İnşallah bahsettiğin gibi devam eder.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #42 : 22 Haziran 2010, 18:01:08 »
Türk heyeti Heron'lar için İsrail'de

Kalabalık bir Türk heyeti İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerinde
22 Haziran 2010 Salı, 11:43:58

Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlenen, 9 Türk'ün hayatını kaybetttiği 31 Mayıstaki saldırıyla Türk-İsrail ilişkileri son derece gergin bir döneme girerken, Türk heyetinin geleceği daha önce Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tarafından da açıklanmıştı.

Dün akşam Tel Aviv'daki Ben-Gurion Havalimanına inen heyet üyeleri, geçici kabul çalışmaları için bugün Hayfa yakınlarındaki İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerine intikal etti.

Savunma sanayii ile ilgili kuruluşların temsilcileriyle askeri personelden oluşan heyet, yaklaşık 10-15 gün süreyle, kalan 4 uçaklık son parti Heron'ların ve aynı parti teslimatı içinde bulunan yer sistemleri ile yedek parçaların kabul testlerini yapacaklar.

Türk heyetinin ziyaretinin ardından, Heron'ların kesin kabulünün ise İsrail'den Türkiye'ye gidecek bir grupla, Batman'daki tesislerde yapılması bekleniyor.

Yaklaşık 180 milyon dolarlık 10 uçaklık Heron filosunun ilk 6'sı, Şubat ayı sonunda Türkiye'ye gönderilmişti.

AA

http://ekonomi.haberturk.com/airport/haber/525611-turk-heyeti-heronlar-icin-israilde
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #43 : 22 Haziran 2010, 18:45:52 »
Aradaki gerginlik nedeniyle bu teslimatta sıkıntı olacağı söyleniyordu bakalım neyle karşılaşacağız.İki tarafta birbirine pürüz çıkarmaktan çekinmeyeceklerdir.Ancak bizim bu uçaklara şu ara çok ihtiyacımız var umarım en kısa sürede teslim alınır ve görevlerine başlarlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #44 : 23 Haziran 2010, 15:18:44 »
Heron'lar artık uçmaya başladı

23 Haziran 2010 Çarşamba 13:20
İsraille yaşanan olumsuzlukların ardında Heron'ları uçuran mühendisler ülkelerine geri dönmüşlerdi. Ama artık sorun kalmadı.

İsrail’den üç yıl önce kiralanan ve İsrailli uzmanlar tarafından bugüne kadar kullanılan insansız hava aracı Heronlar’ı artık Türk Silahlı Kuvvetleri uzmanları kullanmaya başladı .

Türkiye ile İsrail arasında Gazze yardımı nedeniyle yaşanan olumsuz süreçte İsrailli uzmanlar, ülkelerine geri döndü. Bunun üzerine yaklaşık bir aydan beri uçmayan Heron uçaklarını artık Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı uzmanlar kullanmaya başladı.

Türkiye’nin İsrail’den kiraladığı 4 Heron uçağının konuşlandırıldığı Batman Havaalanı'nda bulunan İsrailliler, bir ay önce kentten ayrıldı. Batman Valisi Ahmet Turhan, İsrailli uzmanların 3 yıl boyunca eğittiği TSK görevlilerinin artık Heron uçaklarını yönlendirdiğini söyledi. Vali Turhan, “Yaklaşık bir ay önce İsrail ile yaşadığımız olumsuzluklardan sonra buradaki İsrailli uzman ekip, ülkelerine dönmüştü. Bu süre içinde Heron uçaklarından faydalanamıyorduk. Ancak 3 yıl boyunca eğitim alan TSK’ya bağlı uzmanlar artık Heron uçaklarını uçuruyor ve yönlendiriyor” dedi.

http://www.internethaber.com/heronlar-artik-ucmaya-basladi-263941h.htm

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #45 : 23 Haziran 2010, 18:10:58 »
Peki 11 Şehit verdiğimiz saldırının olduğu günde Heronlar uçmuyormuydu?

Çevrimdışı Corineus

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #46 : 24 Haziran 2010, 01:48:30 »
Peki 11 Şehit verdiğimiz saldırının olduğu günde Heronlar uçmuyormuydu?

__________________________________________________________________________________________________________________

İstihbarat zaafiyeti mi var?

20/06/2010 9:24

Askeri uzmanlar Türkiye'yi yasa boğan saldırının ne şekilde gerçekleşmiş olabileceğini şöyle yanıtlıyor

- 250 teröristin aynı gün içinde Türkiye’ye sızdığı sonucunu çıkarmamalı. Bir süredir ikişer-üçlü gruplar halinde sızarak belirtilen bölgede toplanmaları ve yeterli sayıya ulaştıktan sonra verilecek talimatı beklemeleri istenmiştir.
- İsrail operatörlerini çekse de Türk operatörler Heron’ları uçurabiliyor. Ancak teröristler bölgedeki derin vadileri kullanarak sızdılar. Heron’lar her zaman ikişer-üçlü grupları belirleyemiyor.
- Yağmur ve sis nedeniyle termal kameralar, hareketliliği tespit edememiş olabilir. Ayrıca teröristler termal kameralara, Heron’lara ve diğer insansız hava araçlarına (İHA) karşı önlem olarak, ya elbiselerini ıslatıyorlar veya üzerlerine ıslak çarşaf alıyorlar.
- Türkiye’nin elindeki altı Heron’un Kuzey Irak Hava Sahası’nı denetleme izni bulunup bulunmadığı da net değil.
- ABD’nin kendi İHA’larıyla belirlediği hareketlilikle ilgili bilgiler önce ABD’deki merkeze gidiyor. Orada değerlendirildikten sonra Erbil’deki üçlü koordinasyon merkezine, oradan da Genelkurmay’a geliyor. Dolayısıyla oldukça uzun bir zaman alıyor.
- K.Irak’taki yönetim, istihbarat toplamıyor, paylaşmıyor.

Radikal Gazetesi

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=1003600&Date=21.06.2010&CategoryID=77
__________________________________________________________________________________________________________________

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #47 : 24 Haziran 2010, 01:51:11 »
Biz o Kuzey Irak'taki yönetimi paylaşsak.  >:(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #48 : 24 Haziran 2010, 14:52:05 »
YNETNEWS: Türk subaylar Heron eğitimi için İsrail'de

İsrail'e henüz teslim edilmemiş dört Heron uçağını almaya giden Türk asker ve subayların burada Heron'ların işletilmesiyle ilgili eğitim de alacağı iddia edildi.

İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth, filo baskını üzerindeki tartışmalara karşın, 20'den fazla Türk subayın Ankara'nın 190 milyon dolara satın aldığı Heron insansız uçaklarını işletme eğitimi için İsrail'e geldiğini bildirdi.

Gazetenin haberine göre iki haftalık bir ziyaret için Salı günü İstanbul'a gelen delegasyona Heron eğitimi verilecek.

Türkiye İsrail'den yaklaşık 190 milyon dolara 10 Heron satın almış, bunların altı tanesi teslim edilmişti. Türk delegasyonunun Ankara'ya diğer dört Heron'u da beraberlerinde götürecekleri ifade edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/15121223.asp?gid=286

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Heronlar Geliyor
« Yanıtla #49 : 21 Temmuz 2010, 14:34:40 »
Bu arada Son parti 4 adet Heron 1-2 Ağustos itibarıyla teslim edilecek.

Alıntı
Türkiye ile İsrail arasında insansız hava araçlarının alımı konusundaki 180 milyon dolarlık, 10 uçaklık Heron teslimatının kalan 4 uçağı, ay başında Türkiye'ye teslim edilecek.

Edinilen bilgiye göre, 4 Heron uçağı, yer kontrol istasyonları, data linkleri ve diğer teçhizatı ile birlikte 1 veya 2 Ağustosta Batman'da olacak.
Heronların geçici kabulleri için Türkiye'den ilgili kurumların personelinden oluşan kalabalık teknik heyetin katılımı ile yapılan çalışmalar, Temmuz ayının ilk haftasında tamamlandı, geçici kabul heyeti temasların ardından Türkiye'ye döndü. Sistemlerin bakım, paketleme ve sevkıyat işlemleri için de küçük gruplar halinde gelen bazı teknik heyetler de çalışmalarını sonlandırdı.

İsrail, anlaşma kapsamındaki 6 Heron'u Şubat ayı sonunda Türkiye'ye teslim etmişti. Terörle mücadele için istihbarat toplamada büyük önemi bulunan insansız hava araçları Heronların en büyük özelliği, telsizlerinden gece-gündüz termal kameralarına kadar, Türkiye'de üretilmiş birçok ürünün kullanılması.

Bu arada, İsrail donanmasının 31 mayıstaki Mavi Marmara gemisine baskınından sonra kısa süre aksayan teknik destek hizmeti normale döndü. İsrail önce 2 kişilik heyeti, ardından, önceki Heron sisteminin bakımı ve idamesi için gereken 4 uzmanı Türkiye'ye gönderdi. İsrailli uzmanlar halen Türkiye'de çalışmalarını sürdürüyorlar. Ayrıca Heronların nihai kabul çalışmaları için de kalabalık bir İsrail heyeti Ağustos ayının ilk yarısında Türkiye'de olacak.

Öte yandan Türkiye ile İsrail arasında askeri alanda yürütülen diğer ortak projelerle ilgili teknik heyetlerin çalışmaları da normal seyrini aldı.
Tank modernizasyonu çerçevesinde Kayseri'de ekip bulunduran İsrail Askeri Sanayi'nin elemanları, 31 Mayıs akabinde İsrail Savunma Bakanlığının İsrailli askerlere koyduğu Türkiye yasağı ile geri çekilmişti. İsrail Askeri Sanayi elemanları, bir süre önce yeniden Türkiye'ye gönderildiler.

Türk hükümetinin satın aldığı bazı küçük çaplı uçaklar için İsrailli Aeronautics savunma sistemleri firmasının verdiği teknik destek kapsamında Batman'da görev alan ve 31 mayıs sonrası geri çekilen İsrailli ekip de yaklaşık 3 hafta önce Türkiye'ye gitti.

http://www.internethaber.com/son-heronlarin-teslim-tarihi-aciklandi-273839h.htm
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2010, 16:43:03 Gönderen: SKYWOLF »