Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355733 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #540 : 04 Kasım 2018, 21:51:25 »
Bence maddi sebeplerden dolayı projeyi hızlandırmıyorlar ama akdeniz'de ısınıyor
TF2000 konusunda bazı teknolojik alt yapılar bekleniyor bunu anlıyorumda İ sınıfı fırkateynlerin kalan 3 gemisinin özel tersanelerde yapılma işlemleri hala gerçekleşmedi. Okudugum bir bültende Türk tersanelerin 2022ye kadar dolu oldugu yazıyordu. Acaba diyorum yer mi yok.Sonucta her tersanenin SSBden ayrı kendi planı programı var. Birde tersaneler için şunu belirtmeliyimki artık üst lige çıkma vaktimiz geldi geçiyor. Türkiyede gemi inşaatı falan iyi diyoruzda tüm kallavi işleri Kore- Japon-Çin tersaneleri kapıyor.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #541 : 04 Kasım 2018, 22:01:32 »

Yeni gemimiz...

Tersaneler doluysa işler iyi demektir. O zaman daha fazla tersane kurmamız lazım!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #542 : 04 Kasım 2018, 22:02:48 »
Gemi mühendisi olarak Türk tersanelerinin bakım onarım üzerine çalıştığını yeni gemilerin çok fazla iş yükü olmadığını söyleyebilirim. Yalova'da da tersane bölgesi kuruldu yer istenirse çok rahat bulunur

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #543 : 05 Kasım 2018, 00:27:33 »
Sanki ram arkasına 8x veya yanlarına 4x iki adet gömülü şekilde olmasada perrylerdeki gibi dışarda vls sığar gibi geliyor.

Acaba yerli vls yapılınca böyle bir şey denenir mi ? Bağlantıları felan eksternal şekilde olur mu ?

Veya

2 li stampları atak için geliştirilecek 20mm gatlingin aselsan akıllı mühimmatlı (35 mm atom gibi) gemi radarına entegre ve kendi optik sistemiyle entegre bir stop sistemiyle değiştirip, ramı kaldırıp direk yerine external bir vls koyulabilir mi ?

Böyle bir şey yapabilsek gemi hakkındaki tüm soru işaretleri gider gibi.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2018, 00:28:25 Gönderen: BATTLESTAR »
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #544 : 05 Kasım 2018, 08:29:17 »
Bence maddi sebeplerden dolayı projeyi hızlandırmıyorlar ama akdeniz'de ısınıyor
TF2000 konusunda bazı teknolojik alt yapılar bekleniyor bunu anlıyorumda İ sınıfı fırkateynlerin kalan 3 gemisinin özel tersanelerde yapılma işlemleri hala gerçekleşmedi. Okudugum bir bültende Türk tersanelerin 2022ye kadar dolu oldugu yazıyordu. Acaba diyorum yer mi yok.Sonucta her tersanenin SSBden ayrı kendi planı programı var. Birde tersaneler için şunu belirtmeliyimki artık üst lige çıkma vaktimiz geldi geçiyor. Türkiyede gemi inşaatı falan iyi diyoruzda tüm kallavi işleri Kore- Japon-Çin tersaneleri kapıyor.

Bence işler biraz ekonomik sıkıntılardan kaynaklı. S400 lerin hiç planda yokken alınmak zorunda kalınması. Doların durumu ve ekonomik kriz. Tabi önce bir i sınıfının en azından denize indirilmesi var.
Bu olmadan zaten diğerlerine başlamamak lazım.
Geçenlerde bir haber vardı Hürriyet te. Son SS toplantısında 5. Milgem için karar çıktığını yazmış yakında montajına başlanacak yazmış. Bende üşenmedim bu gazeteci arkadaşa mail attım. Dedimki gemi kızakta bloklar birleştiriliyor.
Yok hani insanın aklına gelmiyor değil ilk kaynağı atıp acaba sonra hiç ilerleme kaydedilmedimi diye.
Sağ olsun cevap yazmış. Haberde bir cümle hatası yaptığını ve aslında alınan kararın i sınıfı frkateynin alt sistemlerinin arge çalışmalarının başlatılmasına karar verildiğini yazmış . Şimdi tabi bu sefer başka soru işaretleri oluşuyor.
Zaten sahada hali hazırda kullanılan bir milgem var. Bu gemide kullanılan alt sistemler i sınıfındada kullanılabilir. Kullanılacakta. Acaba bunlar hangi alt sistemler ve neden bu kadar geç başladılar. Sonuçta ilk i sınıfı bu sene denize indirilmesi gerekiyordu.
Veya acaba biz mi yalnış düşünüyoruz . Belkide deniz kuvvetleri bizim gibi gemiye ihtiyaç oldugunu düşünmüyor. Eldekilerin yeterli olduğuna inanıyordur. Kim bilir. Projelerin yavaş ilerlediği bir gerçek.

Olması gereken benim düşüncem. İ sınıfı denize indirilir indirilmez tf-2000 kızaga alınmalı kalan i sınıflarıda özel sektöre hemen pas edilmeli. Çünkü özel sektöründe frkatey sınıfı gemilerin inşa etme kabiliyeti kazandırılmalı.

Mesela ben tcg anadoluyu dört gözle bekliyorum . Özel sektördeki bir proje bakalım ne zaman bitecek. 2019 da suya indirilebilecekmi. Sanki özel sektöre verildiğinde (6.,7.,8. Gemiler) bu işler daha hızlı ilerlicek. 4. Gemi teslim tarihinin cb tarafından 2020 olarak verildiğini düşünürsek. İlk i sınıfı için 2023 en iyi ihtimal diye düşünüyorum.

« Son Düzenleme: 05 Kasım 2018, 08:40:52 Gönderen: Cetin »

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #545 : 05 Kasım 2018, 10:01:16 »
Ada sınıfı korvetler 3 yılda denize indirilip 2yıl testlere tabi tutuluyor toplam 5 yıl. i sınıfı geçen yıl kazığa kondu, 2 yıla denize inse, yerine tf2000 konsa, oda 3 yıla denize inip 2 yıl test derken etti 7 yıl.tf2000 için 7 yıl  sonra envantere gireceği ihtimali bizim için en iyi ihtimal galiba  :(

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #546 : 05 Kasım 2018, 11:56:07 »

Madem en iyi ihtimal ilk tf-2000 2025 ise eğer Öndeki sea zenith yerine hafif tadilatla 8x vls takılabilirse arka sea sparrow değişimi ile toplam 24x vls (16x hisar-u ve 32 essm block-2) ve çafrad faz-II eklenmesiyle stopgap hava savunma fırkateyni konseptine gidilebilir mi acaba ?
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2018, 11:56:43 Gönderen: BATTLESTAR »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #547 : 05 Kasım 2018, 12:09:28 »
Yorumunuzu okuduktan sonra Sn Battlestar aklıma şu takıldı Sea zenith gemiden sökülürse sadece füze savunması mevcut kalacak diye anlıyorum, şayet öyle ise geminin füze korumasının yetersiz kalabildiği durumlarda yani çok yakın veya çok alçak yalama gelen füzelerden horunmada zaafiyet oluşmayacakmı? Bilmediğim için soruyorum teşekkürler.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #548 : 05 Kasım 2018, 12:15:53 »
Yorumunuzu okuduktan sonra Sn Battlestar aklıma şu takıldı Sea zenith gemiden sökülürse sadece füze savunması mevcut kalacak diye anlıyorum, şayet öyle ise geminin füze korumasının yetersiz kalabildiği durumlarda yani çok yakın veya çok alçak yalama gelen füzelerden horunmada zaafiyet oluşmayacakmı? Bilmediğim için soruyorum teşekkürler.

Arka tarafta sağ ve sola bakan 2 adet sea zenith ciws daha var buna ek baş topunun da 76 mm lerde aa kabiliyeti var ama bu 127 mm de varmıdır biemiyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #549 : 05 Kasım 2018, 13:11:01 »

Bu, İsrail savunma sanayinin MEKO sınıfı fırkateynleri için geliştirdiği radar sisteminin tanıtımında kullanılan görsel değil mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com