Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 355734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eray537

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #530 : 03 Kasım 2018, 22:16:39 »
Burgazada Envantere Giriyor

Ada Sınıfı MİLGEM Korvetinin üçüncüsü İstanbul Tersanesi Komutanlığında  4 Kasım Pazar günü düzenlenecek törenle Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilecek. Teslim için düzenlenecek törene yüksek seviyede katılım bekleniyor. Aynı gün tersanede Reis Sınıfı ikinci denizaltının kaynak kesim töreni de düzenlenecek. Reis sınıfı denizaltılar havadan bağımsız tahrik sistemi sayesinde satıha çıkmadan uzun süre denizaltında görev yapabiliyor.

Korvet, serinin diğer gemileriyle aynı standartlara göre üretildi. Buna göre, 99,5 metre boyunda, 14,4 metre genişliğindeki gemi, 2400 ton deplasman ağırlığına sahip. Saatte 29 deniz mili sürat yapabilen gemide, 35 megavat güce erişen gaz türbini ve dizel makinala bulunuyor.

İntikal sürati ile ikmal ve yakıt desteksiz 3 bin 500 deniz mili seyir menziline sahip gemi, 10 gün denizde ikmalsiz görev yapabiliyor. Korvet, 10 tonluk helikopter inişi ve hangarlanması için gerekli donanıma sahip. Burgazada Korveti, su üstü harbi, deniz altı savunma harbi, hava savunma harbi, keşif gözetleme, komuta kontrol, asimetrik savunma harbi görevlerini icra edebiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/burgazada-envantere-giriyor/7334/1
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2018, 22:17:31 Gönderen: Eray537 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #531 : 03 Kasım 2018, 22:24:13 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #532 : 04 Kasım 2018, 13:29:36 »
Yalnız milgemlerdeki bu Müslüm Gürses yavaşlığı sürdüğü sürece son Milgem teslim edildiğinde ilk Milgem hizmetten alınıyor olacak gibi. CB'ninde bu hızdan rahatsız oldugunu düşünüyorum. Bizim hem hız hemde ekonomik açıdan özel sektörü canlandırmamız gerekirken hala askeri tersane (memur) kafasından kurtulamıyoruz.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #533 : 04 Kasım 2018, 13:59:35 »
Sn Yabgu,

Niye askeri tersanede ilk Milgemlerin yapına karar verilmiş onu nette aramaya çalıştım. Sanırım onun cevabı paylaşmakta olduğum linkte belirtiliyor.

http://www.tersanedergisi.info/yayin/742/-milgem-buyuk-bir-zaferdir-_23310.html

Sizin belirtmiş olduğunuz yorumda askeri tersanede yavaş üretim yerine niye özel tersanede daha süratli üretime geçilmiyor sorusuna ise cevap bulamadım. Ama paylaşmış olduğum linkteki makalede askeri deniz kuvvetlerimiz askeri tersanelerde tecrübe edinmesi sonrasında ,planlanan sair üretimlerin özel tersanelde yapılması öngörülmekte imiş.

Belki aramazda sorunuzun açık kalan  kısımları hakkında daha detaya sahip arkadaşlar mevcut.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #534 : 04 Kasım 2018, 17:05:31 »

Alıntı
Ismail Demir
‏Onaylanmış hesap @IsmailDemirSSB

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TCG Burgazada korvetini DzKK’ya teslim edip, Aydınreis denizaltısının ilk kaynağını yaptık. Milletimize ve Kahraman Ordumuza hayırlı olsun.

https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1059071294912761864
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #535 : 04 Kasım 2018, 18:03:32 »
Fotoğrafta ki ilginç detay, güvenlik görevlisinin MİLGEM Radar kulesi mi diyeceğiz, ne diyeceğiz oraya atık? işte adamcağızın oraya çıkması olmuş:)

Hakikaten yahu, orada ki çıkıntının fonksiyonu nedir? üstüne çıkmak için mi yapmışlar?

Denizcilikten anlayan arkadaşlar bilirler; ne diyorlar o çıkıntıya, ne işe yarıyor?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #536 : 04 Kasım 2018, 18:04:37 »

Alıntı
Meteksan Savunma
‏Onaylanmış hesap @MeteksanSavunma

Bugün teslimatı gerçekleştirilerek Türk donanmasına katılan, Karinaya monteli Denizaltı Savunma Harbi (DSH) sonar sisteminden sorumlu olduğumuz TCG Burgazada’nın Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza hayırlı olmasını dileriz. Bahtı açık, denizleri sakin, pruvası neta olsun.

https://twitter.com/MeteksanSavunma/status/1059058123812601858

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #537 : 04 Kasım 2018, 19:56:01 »
Yalnız milgemlerdeki bu Müslüm Gürses yavaşlığı sürdüğü sürece son Milgem teslim edildiğinde ilk Milgem hizmetten alınıyor olacak gibi. CB'ninde bu hızdan rahatsız oldugunu düşünüyorum. Bizim hem hız hemde ekonomik açıdan özel sektörü canlandırmamız gerekirken hala askeri tersane (memur) kafasından kurtulamıyoruz.
+1

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #538 : 04 Kasım 2018, 20:51:48 »
Bence maddi sebeplerden dolayı projeyi hızlandırmıyorlar ama akdeniz'de ısınıyor

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #539 : 04 Kasım 2018, 21:04:54 »
Bence maddi sebeplerden dolayı projeyi hızlandırmıyorlar ama akdeniz'de ısınıyor
Sadece Akdeniz olsa iyi Akdeniz de mısır İsrail Yunanistan ve batılı ülkeler Ege'de Yunanistan Karadeniz de Rusya hepsi faaliyetlerini hızlandırdı
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR