Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 357560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #480 : 22 Nisan 2018, 12:19:54 »
Milgemle ilgili ihtilafların nedeni şu;  Milgem biraz zengin adamın korveti. Ve işin kötüsü biz zengin adam değiliz. Bu gemiyi kullanış tarzımız biraz Fırkateyne yakın kullanıyoruz. Fakat gemide yakın geleceğin donanma düzeninde geçerlilik görecek özellikle anti- hava görev yükü yok. Bunun sebebide biz bu gemiyi yaparken elimizde ne varsa koyduk. Bir yapılabilirlik projesi olarak gördüğümüzden dolayı böyle bir durum ortaya çıktı.

Bana göre bu ihtilafların sonlanması için bir kaç yol var ;

1-) Öyle gemi projeleri açıklayacağız ve yapacağız ki milgem zamanla arka planda kalacak.
2-) Ram yerine bir hisar/n vls sistemi koyulup stamplarda korkut-d 'ye çevrilecek ciws görevi için (tabi yapılabilirse)
3-)Milgemleri Pakistan vs. gibi bir ülkeye güzel fiyatlara satıp onun yerine daha makul bir korvet dizaynı yapıp yapılan tasarrufları üst tonajlara aktarmak.

Çok beklemeyin yeni bir polemikte yaklaşıyor 16 ssm, essm/hisar-n kabiliyetli açık denizlerde kullandığımız İ sınıf gemilerde neden smart-s mk2 yerine ufaltılmış, sınırlandırılmış çafrad-s/lite kullanılmıyor.

Bu gider böyle.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #481 : 22 Nisan 2018, 12:26:41 »
Veya neden İ sınıfı fıkrateynlerde 16 yerine 32 lançer kullanılmıyor? İleride gezgin füzesini yaptığımızda lançer sayısı yetersiz olacak.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #482 : 22 Nisan 2018, 13:05:42 »
Veya neden İ sınıfı fıkrateynlerde 16 yerine 32 lançer kullanılmıyor? İleride gezgin füzesini yaptığımızda lançer sayısı yetersiz olacak.

Geminin radarda görünümünü etkilyebilir. Atmacayı bilmem ama Gezgini milli vls'ye uydurursak güzel olur. Hem belki muhimmatın fiziksel özelliğine göre quadpack gibi özellikleri'de değerlendirebiliriz.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #483 : 22 Nisan 2018, 13:09:11 »
Bence i sınıfı frkateynler bu haliyle yeterli olarak düşünüyorum. Çokta takılmamak lazım. Netice 64 Essm kabiliyeti var. Çevre denizlerimizde gayet yeterli. Okyanus ve deniz aşırı hedefler için Tf-4500 ve Tf-2000 gemilerimiz kullanılır.
Benim kafamda 2032 donanma profili;
2 LHD
4 TF-2000
4 TF-4500/TF-100
12 i Frkateyn veya 4 ada 8 i frkateyn
12 Hücumbot (Stealh/Atmaca kabiliyetli)
6+6 Denizaltı
5 P-8 Poseidon
4 tabur × 27 ZAHA + 100 Altay
16 F-35B minimum
? Chinok
? Atak-D
Atmaca/Som-D/Gezgin

Eğer biz bu donanmayı oluşturabilirsek dünya sıralamasında ilk 10 içinde oluruz. Ingiliz, Fransız, Güney Kore seviyesine ulaşırız.

« Son Düzenleme: 22 Nisan 2018, 13:16:02 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #484 : 22 Nisan 2018, 15:12:16 »
Beğenmek, beyenmek değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #485 : 22 Nisan 2018, 18:05:07 »
Birde bir konu daha var.  Milgem sınıfının Burak sınıfı yerine yapıldığını biliyoruz. Fakat nedense envanterdeki 2 milgem sınıfı ve bu yaz 3. su girecekken bile henüz envanterden ayrılan herhangi bir gemi yok.

Buraklar bu sene 41 yaşındalar. Normalde bir geminin ortalama ömrü 40 senedir bizim donanmamızın Allen M.  Sumner ve Gearing sınıflarında 50 senede kullandıkları gemilerde mevcut.

Acaba kuvvetin bir gemi ihtiyacımı var ? Veya Filoda bir büyümemi hedefleniyor ?  Sonuçta Değişen Uluslararası Politikamız,Açık Deniz Filosu, alınan ve alınacak yurtdışı askeri üsler var.

Hayır eğer kuvette gemileri 50 sene kullanma gibi bir amaç varsa fırkateyn filosundaki en yaşlı geminin daha 13 senesi var bu süre zarfında gelen gemiler hep +1 olarak işleyecek gibi. Unutulmaması gereken bir nokta da  biz hep muharip olarak 16 fırkateyne takılı kalsakta, burak sınıfının her ne kadar eski olsada milgemden daha uzun menziliyle güçlü bir hava savunma gemisi şemsiyesi altında uzak akdenzde bile iş yapabilecek bir güdümlü füze gemisi olduğu ve Türk donanmasının envantere girecek 2 milgemle birlikte Güdümlü Füze Savaş Gemisi kabiliyetini 26 gemiye çıkarmış olacağı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #486 : 20 Mayıs 2018, 01:52:17 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #487 : 20 Mayıs 2018, 16:45:11 »
güzel bir görsel
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #488 : 23 Haziran 2018, 08:38:15 »
Alıntı
https://pbs.twimg.com/media/DgTo0m0WkAAJK67.jpg

STM Brezilya'nın Tamandaré Korvet Projesi için Thales ve yerel ortakları ile bir çözüm  öneriyor. Projede 4 adet Korvet inşa edilecek. STM tarafından tasarlanan gemi azaltılmış Radar, Akustik ve IR izine sahip.
https://twitter.com/Dromercay/status/1010188210406817792

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #489 : 23 Haziran 2018, 10:02:44 »
Estetik duruyor ve Milgeme çok şey borçlu...